Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Dorii 15:42, 08 cze 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Vito, przesyłam wyrazy wsparcia w odwadze wypowiadania opini nie koniecznie zgodnych z nurtem. Osobiście wdawanie się w takie dyskusje kosztuje mnie zbyt wiele i staram się odpuszczać. Przestałam zaglądać do wątków gdzie porusza się społeczno polityczne tematy ale w formie wylania z siebie jadu. Zdecydowanie wolę merytoryczną dyskusję na poziomie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Makao 17:20, 08 cze 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4092
vita napisał(a)


Dobra myśl, jak widziałam, to już zaczęłaś wprowadzać do ogrodu ich większą ilość. Zachwyciłam się irysami w Bolestraszycach i Wojsławicach, dla mnie są dosyć trudne w uprawie, ze względu na zbyt zwięzłe podłoże. Jedną rabatkę ulepszyłam i w tym roku dosadzę jeszcze dwie odmiany.

Ty masz zbyt zwięzła a ja za luźną.
Też nie wszystko przez u mnie ładnie wygląda i muszę z tych roślin rezygnować.
Udało mi się wprowadzić do ogrodu irysy dzięki znaleziskowi małża. Tak to pewnie bym nie zdecydowała się na nie

Ja jeszcze nie doczekałam się kwiatów tulipanowca. Piękne są.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Joku 18:30, 08 cze 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
vita napisał(a)


Chyba zaniedbałam właściwe cięcie dla mieszańca piżmowego, bo pozwoliłam kilku pędom na swobodny wzrost. W efekcie mam kulisty, zwarty krzew o wys. 90 cm. i kilka długich batów (ok. 3 metry). Baty podwiązałam nad ławką. Tak to wygląda, po prawej widoczny (trzeba się uważnie przyjrzeć) ten wspomniany kulisty krzew, po lewej podwiązane do pergoli długie pędy.



Może dziwaczne rozwiązanie, ale akurat tak mi się ta róża wpisała w rabaty, cała obsypana pąkami, więc chyba źle jej nie zrobiłam? Myślę, że aby utrzymać tę różę w ryzach wystarczy właściwie ją ciąć. W tle jest jeszcze niewidoczna inna piżmówka, Waterloo.

Jola, nasion martagonów mogę dostarczyć całe garście, poza wszelką kolejnością . Jakie chciałabyś, te o białych, różowych, pomarańczowych, rdzawych itp. kwiatach?





Sibelius wygląda mi na jakiegoś potwora, chyba źle zrobiłam kupując go. On ma kwiaty po kilka w baldachach (czy jak to inaczej nazwać)?
Martagony poproszę białe i różowe. Te się u mnie zmieszczą bo są szczupłe .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Alija 18:58, 08 cze 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
vita napisał(a)


Dwa lata temu przekonałam się, że mój tulipanowiec kwitł jak koleżanka, patrząc na drzewo jesienią zapytała: jakie miał kwiaty ?


Dzięki za przypomnienie, rzeczywiście tulipanowiec już kwitnie. Niestety mam go przy południowej stronie działki
i kwitnie do sąsiada. Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
ewsyg 20:00, 08 cze 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Mój Sibelius też ładnie się zadomowił i ma pączki kwitowe, ale jeszcze muszę na niego poczekać. Jak zwykle jestem zachwycana każdym zakątkiem w Twoim ogrodzie.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
sylwia_slomc... 20:40, 08 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
vita napisał(a)


Wytrocinowane he he, nie wiesz z czego się śmieję, i dobrze
Chętnie poparzę na Twój Kousa jak tylko zgrasz zdjęcia. Martagony coś żre, miałabym już łany, że hej, tyle siania i dosadzania. Może będę szybsza? Ale wątpliwe

Słowotwórstwo wiem, ale nie umiem się oduczyć, młodzi mnie naumieli
U mnie Kartaginy to jedyne lilie, które przyrastają. Nie spektakularnie, ale jednak. Do tego znalazłam już dwie w miejscach gdzie nigdy nie posadziłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:42, 08 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Myślałam, że dzisiaj coś pokażę, ale mi komp znowu strajkuje i nie wiem czy się ta sztuka uda.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
vita 21:16, 08 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Dorii napisał(a)
Vito, przesyłam wyrazy wsparcia w odwadze wypowiadania opini nie koniecznie zgodnych z nurtem. Osobiście wdawanie się w takie dyskusje kosztuje mnie zbyt wiele i staram się odpuszczać. Przestałam zaglądać do wątków gdzie porusza się społeczno polityczne tematy ale w formie wylania z siebie jadu. Zdecydowanie wolę merytoryczną dyskusję na poziomie.


Dziękuję Ci Dori. To dla mnie bardzo ważne, takie słowa
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:14, 08 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Makao napisał(a)

Ty nasz zbyt zwięzła a ja za luźną.
Też nie wszystko przez u mnie ładnie wygląda i muszę z tych roślin rezygnować.
Udało mi się wprowadzić do ogrodu irysy dzięki znaleziskowi małża. Tak to pewnie bym nie zdecydowała się na nie

Ja jeszcze nie doczekałam się kwiatów tulipanowca. Piękne są.



Może masz tulipanowca szczepionego, to zakwitnie wcześniej, mój grzecznie rósł dwadzieścia lat aż wydał kwiaty. Trochę długo, ale doczekałam
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 22:53, 08 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
No to na moje jeszcze z 10 lat poczekam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies