Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek na trzy lata

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek na trzy lata

ewalm 15:01, 28 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
ach, Pszczelarnio, już po zmianach właściwie
Brak mi tarasu, grzebania w ziemi i ptaków rano. Ale właściwie za moim dawnym ogródkiem samym w sobie specjalnie już nie tęsknię. Nie był zbyt piękny. Ale już możliwość wyjścia do niego rano w szlafroku była cudna
____________________
Ogródek na trzy lata
Sebek 15:46, 28 paź 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Przepiekne zdjecia zrobilas, zwykla kora nawet potrafi zachwcic
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ewalm 12:30, 29 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Dziękuję, Ci Sebciu bardzo Jesień to taka malownicza pora roku..
____________________
Ogródek na trzy lata
Przetacznik 14:26, 29 paź 2013


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
Ja obstawiam wiszący listek, pozdrowienia Ewo : )
____________________
Debra 19:01, 29 paź 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
ewalm napisał(a)

Brak mi tarasu, grzebania w ziemi i ptaków rano. Ale właściwie za moim dawnym ogródkiem samym w sobie specjalnie już nie tęsknię. Nie był zbyt piękny. Ale już możliwość wyjścia do niego rano w szlafroku była cudna


Pobyt na Ogrodowisku niestety takie nostalgie jedynie potęguje
ogladam codziennie dzieisiątki zdjęc z tych przydomowych (przypałacowych ) ogrodów i czasem sama z siebie się smieję, że robię zdjęcia w moim ROD-wym kwadraciku )))
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
ewalm 10:37, 30 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Dzięki, Weroniko : )
Wpadam do Ciebie dość regularnie pooglądać zdjęcia, ale nie pamiętam czy coś napisałam ostatnio. Zawsze są pełne uroku

Debro, u mnie nie potęguje właściwie, bo ja na O. już zdjęć ogrodów właściwie nie oglądam. Odwiedzam tylko znajome wątki a i to niezbyt często.
Dla mnie nie ma różnicy między działkami a ogrodami przydomowymi. Ogród to ogród.
Natomiast są liczne różnice praktyczne, w sposobie prowadzenia ogrodu. Nie sadzę np. u siebie krokusów, bo wiem, że w porze ich kwitnienia szanse odwiedzenia działki przez nas są nikłe. Nawet bym ich nie zobaczyła.
Podoba mi się określenie "ROD-owy kwadracik". A można to też napisać "rodowy kwadracik" co nasuwa dalsze frapujące skojarzenia z rodowymi srebrami i innymi rzeczami, które się dziedziczyło, jak się miało po kim. Na przykład włościami ziemskimi - i tu już wracamy do do ROD-owego kwadracika, chociaż on chyba nie jest "odziedziczalny". (Pewnie nie ma takiego słowa.)

Lubie takie różne miłe momenty, które pozwalają cieszyć się życiem, a ogród przy domu daje całą masę takich właśnie możliwości - jak to krążenie między rabatkami z kubkiem kawy i w piżamce . Teraz praktykuje wersję minimalistyczną - wychodzę z kawą na balkon popatrzeć na jesień wśród naszej osiedlowej zieleni. Widziałam też ostatnio całe stado sikorek w lilaku 'Palibin', który rośnie przy sąsiedniej klatce. A dzisiaj rano przy moim samochodzie siedziała na barierce wrona i przyglądała się jak wyjeżdżam Popatrzyłyśmy sobie w oczy na dobry początek dnia

miłego dnia
____________________
Ogródek na trzy lata
Debra 11:54, 30 paź 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
ewalm napisał(a)


Debro, u mnie nie potęguje właściwie, bo ja na O. już zdjęć ogrodów właściwie nie oglądam. Odwiedzam tylko znajome wątki a i to niezbyt często.
Dla mnie nie ma różnicy między działkami a ogrodami przydomowymi. Ogród to ogród.
Natomiast są liczne różnice praktyczne, w sposobie prowadzenia ogrodu. Nie sadzę np. u siebie krokusów, bo wiem, że w porze ich kwitnienia szanse odwiedzenia działki przez nas są nikłe. Nawet bym ich nie zobaczyła.
Podoba mi się określenie "ROD-owy kwadracik". A można to też napisać "rodowy kwadracik" co nasuwa dalsze frapujące skojarzenia z rodowymi srebrami i innymi rzeczami, które się dziedziczyło, jak się miało po kim. Na przykład włościami ziemskimi - i tu już wracamy do do ROD-owego kwadracika, chociaż on chyba nie jest "odziedziczalny". (Pewnie nie ma takiego słowa.)

Lubie takie różne miłe momenty, które pozwalają cieszyć się życiem, a ogród przy domu daje całą masę takich właśnie możliwości - jak to krążenie między rabatkami z kubkiem kawy i w piżamce . Teraz praktykuje wersję minimalistyczną - wychodzę z kawą na balkon popatrzeć na jesień wśród naszej osiedlowej zieleni. Widziałam też ostatnio całe stado sikorek w lilaku 'Palibin', który rośnie przy sąsiedniej klatce. A dzisiaj rano przy moim samochodzie siedziała na barierce wrona i przyglądała się jak wyjeżdżam Popatrzyłyśmy sobie w oczy na dobry początek dnia

miłego dnia


Tego określenia 'ROD-owy' używam z całą premedytacją Ta zbitka słowno-znaczeniowa bardzo mnie cieszy, bo ma w sobie wiele ukrytych wartości, co doskonale odbierasz.
Ogród to ogród? Chyba jednak nie do końca, najgorsza jest tymczasowość. Od kiedy wiem, że nasze działki pójdą za parę lat pod spychacz, jednak inaczej patrzę na te posiadłość.
Ale fakt, najbardziej brakuje kontaktu z ogrodem o każdej porze dnia i nocy. Kontakt z przyrodą, natura jest wszędzie, u mnie też mnóstwo ptactwa wszelakiego, ale kontakt z własnym ogrodem jest inny, bezcenny.
ROD-y są dziedziczne w tym sensie, że najbliższa rodzina ma pełne prawo do przejęcia działki, łącznie z prawem do jej sprzedaży, jesli nie ma ochoty jej dalej uprawiać. Nawet prościej, bo bez testamentu, zachowku
Życzę Ci powodzenia w konfrontacji z dniem codziennym
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
monteverde 21:53, 30 paź 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ewalm napisał(a)







Ewa ładne zdjęcia, nawet bez borowika pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ewalm 20:49, 06 lis 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Debro, dziekuję, dziękuję, powodzenie zawsze się przyda

Aniu Monte - też dziękuję
____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 01:15, 08 lis 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
pamiętacie trawy?
Jedną z fajnych rzeczy po powrocie są biblioteki. Uwielbiam biblioteki. Półeczka poświęcona fotografii jest tam akurat bardzo skromna, ale jakbym wcześniej mogła sobie poczytać to co tam stoi, to może miałabym teraz zdjęcia traw i zboża bliższe rzeczywistości. Ale nic to, jeszcze chwila i znowu będzie lato W każdym razie boiblioteki mnie zachwycają.


____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies