Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działka, która kiedyś (może) będzie ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka, która kiedyś (może) będzie ogrodem

AlicyaLK 21:02, 13 maj 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Kochana, ale zdjęć narobiłaś! Extra ehhh inwestycja kiedy u mnie taka stanie jak zarośnie będzie super! Jak z pinteresta i wszystko takie piękne wykorowane Bardzo mi się te zmiany podobają
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
regli 22:35, 13 maj 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Dziękuję Alu, ale to wszystko mikroskopijne i takie po kawałku. Tu za chwilę będę działać dalej, bo perukowce już zamówione:



Wciąż czeka dalszy ciąg rabatki z berberysami, ale tam musi mój M. przydasie swoje sprzątnąć I owocownik nieskończony, ale on dopiero jesienią.
A jeszcze Wam pokażę co się dzieje z przodu domu, gdyż tynkarze nie lada ekwilibrystykę tam uskuteczniają. Jeden z tynkarzy okazał się pasjonatem zielonego i dzisiaj mi wrotyczu przytargał, więc gnojóweczka na pędraki się robi


____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
gusiarz 08:24, 15 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Renia - ale u was ładnie się zrobiło. Bardzo podoba mi się rabata z rh. Fajnie to wymyśliłaś . A jaka to odmiana rozplenic? Będzie bujnie i gęsto. U nas warzywnik i owocownik stoi w miejscu... trwają pertraktacje z eM co do wytyczenia linii gdzie owoce a gdzie warzywa. Ja nie chcę prostej krechy na przejście... on się upiera, bo łatwiej będzie mu przekopywać ziemię. Ale wiesz... to taka bzdurka, żeby nudno nie było ...
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
AlicyaLK 09:10, 15 maj 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Renatko, ale mi nie musisz tłumaczyć, ze male i ze po kawałku u mnie to dopiero jest po kawałku są ogrody zakladane na raz i są takie zakladane po kawałku, z malymi roslinkami i przerwami w pracach ale te tez będą piękne macham z drogi do pracy
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Anita1978 09:37, 15 maj 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
No , ile fotek! Zmiany widać, że hej! A że po kawałku, to nie szkodzi! Ja najpierw obsadziłam naokoło tujami i zrobiłam szkielet z iglaków, później trawnik, a poźniej dosadzałam po trochu resztę! I dosadzam cały czas!
____________________
ogródek Anity
regli 09:48, 15 maj 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Dzięki Kobitki Na razie stoimy w miejscu ze wszystkim z powodu pogody. Perukowce dojechały i muszą grzecznie poczekać. Pogoda nie sprzyja pracom na dworze. Ja w tę zimę i wiosnę byłam już kilkakrotnie przeziębiona, choć jestem z tych co raczej nie chorują. A ten rok jakiś wyjątkowo kiepski, więc już nie ryzykuję i jak nie muszę, to w zimnicy nie będę się w ziemi grzebać.
Rozplenice są odmiany Hameln i mam nadzieję, że będzie gęsto i bujnie. Kiedyś
Alu, oby było ładnie, bo mąż nie przeżyje nerwowo kolejnych zmian
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
Anita1978 09:52, 15 maj 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
A te perukowce to bordowe czy żółte?
Gdzie zamawiałaś?
Bo mi sie marzy jeszcze żółty...
____________________
ogródek Anity
regli 10:17, 15 maj 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Anitko, bordowy, choć chyba troszkę mniej intensywnie, niż te bardziej popularne. Kupowałam na allegro, bo tylko tam znalazłam tę odmianę. Ale przesyłka i sadzonki ok, więc nie mam zastrzeżeń
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
madzielena 11:08, 15 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Renatko, ten blaszak wygląda dobrze - jest estetyczny, prosty, blacha jest nowa, i jak już ktoś zauważył, lśniąca jak lustro.
Ja jestem na tak

Fajnie, że pomyśleliście o przesłonięciu całej bryły kratkami z roślinami - będzie ładna zielona ściana.

Wypięknieje dom po zrobieniu elewacji, ogród też przechodzi metamorfozę - cudnie! Nie wiem czy widziałam plan, jakim posługujesz się przy tworzeniu ogrodu.
Wrzucałaś go na ogrodowisko?

Rozplenice mnie również irytują - mam raptem jedną, ale jakąś opieszałą. Nie chce jej się z ziemi wyłazić a miała być tłem dla róż. Póki co ma może z 5 cm wysokości U mnie w pracy Hameln wymarzły - szukałam ich ale niestety nie ma ich tam gdzie wg planu być powinny.

Pozdrawiam z Krzemionek
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
regli 11:29, 15 maj 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
No nie załamuj mnie tymi rozplenicami Ja wsadziłam ich 14 i jak nie przeżyją zimy, to mnie coś trafi.
Koło blaszaka chodziłam kilka dni i dumałam, jak go zasłonić. Zimą będzie gorzej, ale teraz jest tak przesłonięty drzewami, że z okien domu prawie niewidoczny. Cis też jest posadzony tak, że jak urośnie to będzie go osłaniał. Nie ma tragedii, tam i tak jest część gospodarcza, widoki na sąsiadującą działkę okropne, większy porządek w garażu i wszystko co potrzebne w ogrodzie pod ręką.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies