Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

kachat 22:40, 19 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Tam gdzie konewka jest/będzie trawa, tzn. musi być jej tam przynajmniej trochę. Ściezki, te których jeszcze nie ma, też będą trawiaste (albo co tam wyrośnie). Kurczę, fatalne te zdjęcia, a rysunek to już w ogóle konkurs na największe antydzieło by wygrał ;/ Jutro spróbuję jakoś lepiej to zrobić, ale cudów nie obiecuję.. Bu
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
agatanowa 22:51, 19 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Nie, nie jest źle. Ja żadnych rysunków nie wklejam, bo nie umiem nawet takich jak Ty zrobić

ale to wachlarz ma być, czy nie?
bo nie odpowiedziałaś mnie
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
kachat 22:56, 19 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Agata, nie odpowiedziałam, bo zgłupiałam - ja tam żadnego wachlarza nie widzę Jesli taki mi wyszedł, to przypadkiem.. Heh. Generalnie pośrodku trawnika, pomiędzy ścieżką z kamieni (na niej stałam jak zdjęcia robiłam) a dwiema sosnami, pomiędzy którymi ma być hamak, ma być jedna spora rabata z różami i np. trawami przedzielona ukośną wąską ścieżką. A ta ścieżka w tle to wąska ścieżka prowadząca do furtki na końcu działki.

Chyba oszczędzę wszystkim cierpień wizualnych i psychicznych i jutro popoprawiam te bazgroły
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
agatanowa 23:04, 19 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
a jak do hamaka bedziesz dochodzić bez sciezki? jak to planujesz?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
kachat 23:09, 19 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Do hamaka jest ten teren zabazgrany na biało-szaro Czyli ziemia z trawą, przejście pomiędzy różanecznikiem z prawej a problematyczną rabatą z lewej.
Dzięki Agata że ciągle walczysz i próbujesz mi pomóc
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
agatanowa 23:54, 19 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
moim zdaniem jest ok, obsadzaj, nie myśl więcej, nie zastanawiaj się wkoło

rożom daj światła, jak będzie za pusto to dokupisz

hamak faktycznie warto trochę osłonić, zintymizować, po którejś z sosen dla romantyzmu puścić powojnik
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 00:15, 20 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Kachacie, jeszcze tylko napiszę, że widziałam tawułki chińskie zestawione z rh wsród sosen, wyglądało to zjawiskowo

a przypomniało mi się naskutek dygresji w wątku: http://www.ogrodowisko.pl/watek/3646-anglia-sierpien-2013?page=39

na dole jest zdjęcie tawułki chińskiej z trawami
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
kachat 06:45, 20 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Agata, ale jak ok, jak ja tam losowe doniczki poustawiałam z losowymi roślinami Ja nie mam pojęcia, co tam zrobić... Aaaa, dlaczego to jest takie trudne

Z tawułkami super trafiłaś, planuję kupić kilkanaście na początek i właśnie moje RH poobsadzać razem z paprociami Jakbyś gdzieś znalazła tamto zdjęcie z RH podsadzonymi tawułkami chińskimi, to rzuć linkiem Szukałam teraz ale nie znalazlam
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
agatanowa 07:31, 20 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Kachat, EEE, generalnie masz pojęcie, coś Ty?! A ja do ustawionych doniczek się nie odnosiłam, tylko do doboru roslinek i planów, jak i co tam chcesz wytyczyć i posadzić (gdzies tam wczesniej wymieniałaś ) Generalnie faktycznie, nie jest to łątwe. Ale Kachat, trzeba wziąć się w garść i sadzić, bo Cię zima z roślinami w doniczkach zastanie

Na pierwszy rzut, to kształt rabaty z hamakiem trzeba by dopracować. Może daj rysunek tej rabaty z wymiarami oraz tym, co już rośnie oraz oznaczeniami stron swiata i ilości światła.

Co do rh z tawułkami, to nie widziałam w necie, tylko na żywo Wtedy nie miałam pojęcia, że to tawułki. Ledwo sosny rozpoznałam
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
MuSzka 07:36, 20 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
Tyle u Ciebie tej drobiazgownicy w doniczkach. Spróbuj podać mi listę roślin jakie to są bo nie wszystko widać, ile sztuk jest każdego gatunku i zdjęcie tego miejsca bez roślin jeśli da radę.

spróbuję Ci zrobić jakiś zarys chociaż, jeśli zupełnie nie dajesz rady i Ty sobie potem to na takim zarysie pozmieniasz w razie jakbyś to widziała troszkę inaczej.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies