Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomóżcie wyczarować mi ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie wyczarować mi ogród

Viola 14:01, 07 gru 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Niby rośliny potrzebują słoneczka, aby rosnąć, ale ja mam go w domu ciut ... za dużo. Zawsze lubiłam rośliny doniczkowe i trzymałam je zwykle na parapetach.. no i teraz mam problemo. Na dole moje 4 parapety, które mają wystawę wschodnią i południową stoją prawie puste. Prawie ugotowałam już zamioculcasa, hoję, paprotkę (taką z fabankowanymi listkami) i bluszczyk. Wszystkie te rośliny stoją już w innym miejscu - uratowane . Poradźcie mi jakie rośliny nie boją się nasłonecznienia. Czy są takie?
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
elzbieta_g 14:02, 07 gru 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
u mnie też pełno tej dzikiej przyrody, bażanty siedzą w krzakach obok ale one nie szkodniki , za to sarny w zimie a nawet i latem obgryzają mi cały ogród a pies śpi obok i ani nie szczeknie nie mówiąć o pogonieniu pozdrawiam i dzięki za wizytę u mnie
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Viola 14:16, 07 gru 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
elzbieta_g napisał(a)
u mnie też pełno tej dzikiej przyrody, bażanty siedzą w krzakach obok ale one nie szkodniki , za to sarny w zimie a nawet i latem obgryzają mi cały ogród a pies śpi obok i ani nie szczeknie nie mówiąć o pogonieniu pozdrawiam i dzięki za wizytę u mnie


Ha, ha, pies udaje, że nie widzi
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 14:36, 07 gru 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
A aktualnie mam takie dwa gatunki (wystawa wschodnia) jak na zdjęciach (roślinki popularne, ale nazwy mi uciekły). Proszę podajcie ich nazwy. Już widać, że ten na pierwszym zdjęciu zaczyna się robić biały (chociaż szybko rośnie i wydaje się, że jest absolutnie zdrowy).



____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Loosiuu 14:50, 07 gru 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Zroślicha stopowcowa i Sansewieria gwinejska Okazy zdrowia
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Viola 15:25, 07 gru 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Dzięki Filip, jesteś niezawodny. Przeczytałam, że sansewieria lubi słońce więc ok - nie zginie. A ta zroślicha najwyżej będzie jasna, zobaczę wiosną jak słońce będzie ostrzejsze, czy zniesie ekstremalne warunki.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Loosiuu 16:06, 07 gru 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Zniesie tylko więcej trochę wody będzie potrzebować
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Viola 16:53, 07 gru 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Loosiuu napisał(a)
Zniesie tylko więcej trochę wody będzie potrzebować


Tak zauważyłam, że to pijus.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Marcin89 21:32, 07 gru 2013


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2400
Ja mam wystawę wschodnią, latem potrafi bardzo przygrzać. Ale jakoś specjalnie nie dobieram gatunków. Moim ratunkiem są rolety po prostu . Ale co innego mieszkanie (parę okien), a co innego cały dom, wiadomo koszt założenia spory. Tak samo nie każdy lubi rolety/żaluzje.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
as226 00:06, 08 gru 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Ja mam salon - strona wschodnia i mam tu najpiękniejsze kwiaty doniczkowe Miłej niedzieli
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies