Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomóżcie wyczarować mi ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie wyczarować mi ogród

Marcin89 18:25, 03 mar 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2546
Witaj Viola . No w końcu jesteś.

Według mnie cisy są ładnym tłem (tak jak inne iglaki), ale troszkę byś czekała zanim urosną. W tym czasie wierzby będą już ogromnymi kulkami i pewnie dosyć wysokimi - w zależności od tego jakie wysokie kupiłaś. Raz też widziałem żywopłot z cisów na wilgotnym stanowisku, było dużo wypadów. Stopniowo coraz więcej. Czasami są kapryśne.

A jeśli już w jednym miejscu masz żywopłot z żywotników jak pamiętam to nie lepiej go powtórzyć za wierzbami??
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Viola 12:32, 04 mar 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Marcinie, dzięki za sugestie. Wierzby są szczepione na wysokości 1,20 m, są więc dość wysokie. Mogę zakupić cisy 0,80 m w atrakcyjnej cenie. I tak sobie myślę, że tło do tych wierzb nie musi być wysokie, oby tylko coś tam z tyłu ładnego rosło. Będę miała dużo tuj z dwóch innych stron ogrodu (tam gdzie muszę mieć wyższy ekran) i już chyba ich więcej nie chcę. Ale dzięki za podpowiedź, jeśli cisy nie lubią wilgoci to mam "zagwostkę".
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Tusiala 12:47, 04 mar 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
No wreszcie jesteś Wiosna tuż tuż a na razie cieszymy się z PRZEDWIOŚNIA
zawitka 15:38, 04 mar 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Cisy są piękne ale wolno rosną ,chyba że kupisz takie wyzsze a to majątek Pozdrawiam Cieplutko i zdrówka życzę
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Marcin89 16:49, 04 mar 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2546
W sumie to nie wiem jaki stopień wilgotności lubią. Ale na mega podmokłym terenie wypadały.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Viola 17:31, 04 mar 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
zawitka napisał(a)
Cisy są piękne ale wolno rosną ,chyba że kupisz takie wyzsze a to majątek Pozdrawiam Cieplutko i zdrówka życzę


Dziękuję za pozdrowienia Zawitko i odpozdrawiam
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 17:34, 04 mar 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Marcin89 napisał(a)
W sumie to nie wiem jaki stopień wilgotności lubią. Ale na mega podmokłym terenie wypadały.

Megapodmokły on nie jest, U sąsiada na polu, jakieś 5-6 metrów dalej woda cała zimę stoi, u nas teren jest podwyższony więc wody nie ma, ale wilgoć dobrze trzyma. Chociaż latem było sucho jak pieprz. Więc sama nie wiem. Zapytałam na forum cisowym. Może ktoś odpowie.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Marcin89 18:09, 04 mar 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2546
A ja doczytałem po prostu . Cis wymaga gleby wilgotnej, ale nie toleruje podmokłej.

"Cis pospolity jest gatunkiem trudnym w hodowli. Wymaga bardzo żyznych i wilgotnych gleb. Jest wrażliwy na mrozy i suszę".
http://www.zielonyogrodek.pl/iglaste/cis-pospolity
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Viola 18:16, 04 mar 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Dzięki Marcin.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
dajana 19:16, 06 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Fajną miałaś zabaweczkę Violu hi,hi.O mojej nie mogę tego powiedzieć jest taką indywidualistką że jeśli nie chce czegoś zrobić to nie zrobi i już .Uciekinierka z niej straszna ostatnio mi zwiała kiedy kopałam w ogrodzie i co robiła w tym czasie ? gwałciła kury sąsiada to taki jej sposób zabawy, kotom robi to samo Kiedy ją wołam nigdy nie przyjdzie ,ale kiedy krzyczę Moli mam coś ,zawsze się zjawia a ja muszę to coś mieć bo nawet psa nie wolno oszukiwać Oprócz tego jest cudowna pod każdym względem Gotowa jesteś do wiosny?Przerabiałam zakup cisów ale mi przeszło zanim urosną to ja je zobaczę chyba od spodu zrezygnowałam na rzecz ligustrum Wiem ze to nie to samo co cis ale też mi się podoba
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies