Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Margaret-ki :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Margaret-ki :)

Margaret_ka 12:50, 04 cze 2014


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Milo, że zaglądacie.

Tusiala pójdą na rabatki.

Magdalenka, chętnie kupiłabym takie po 17zł i czekała jak urosną. Za moją dałam 35 - trochę dużo. Ale innych u mnie nie było. W sumie to Pan powiedział mi 40zł, ale ugadaliśmy się kiedyś na 35, więc wyjścia nie miał.

Małgosiu, spokojnie odpisz mi wieczorem. I tak zajrzę tu dopiero jutro rano.

Kasial moje hortensje to Lime Light - chyba najbardzie popularne tutaj na Ogrodowisku. Kolorek hortensji - biały.

Małgosiu_S
muszę polukać jakie Ty nabyłaś.

Iwk4, GosiaJoanna zakupów niewiele, bo szybki wypad w drodze z pracy do domu. Codziennie mijam pewną szkółkę i czasem mnie najdzie, by oczy nacieszyć i coś nabyć. Ale mam upatrzone dwie inne, w których planuję większe zakupy. Nie mogę doczekać się tego dnia. Achhh... Będzie bukszpanowo, hortensjowo,...
____________________
Ogród Margaret-ki
Nikita 21:01, 04 cze 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Małgoś, ale wiedziałam kiedy wdepnać...dziekuję za mix host.
Maluchy wprost urocze, Sharmonn ślicznie wybarwiona (niekiedy zdarza się cała zielona z niewielką ilością koloru żółtego) a ta hosta NN to prawdopodobnie Undulata Mediovariegata lub (rzadziej spotykana) Undulatta Univittata. Jeszcze raz dzięki za fotki host...są piekne...i jak je nie kochać...?
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
paulina_wero... 21:53, 04 cze 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
urocze maluszki, nie wiedziałam że takie są
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Magdalena25 12:04, 05 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Witaj Gosiu!
Ciekawość mnie do Ciebie przywiodła w ramach rewizyty
Piękną masz działkę, ogromną, ja mam 1180 m, więc Twoja ponad dwa razy większa. Pracy ogromnie dużo, ale jak już skończysz, to efekt będzie wspaniały Będę do Ciebie zaglądać. Pozdrawiam
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
katarzynkak 01:02, 07 cze 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Witaj Małgosiu.

Wpadłam z krótką wizytą, bo już godzina późna, ale Twój staw i ta malownicza kładka koło brzóż robią wrażenie.
Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki.
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
zawitka 20:08, 07 cze 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14059
Margaretko z ciekawości przybiegłam pooglądać Twoje poczynania Altana piękna hustawa też tylko odpoczywać ------po pracy oczywiście Zakupy udane sadż i ciesz się że rośnie Pozdrawiamiżyczę miłej niedzieli
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Margaret_ka 09:41, 09 cze 2014


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Katarzynkak, Zawitka witajcie.
Nikita, Paulina, Magdalena miło, że zaglądacie.

W piątek wyciągnęłam męża do nowej szkółki. Byliśmy w pobliżu, a ja wprost nie mogłam się doczekać tego wypadu. Szkółka bardzo zadbana, rośliny fajne rozłożone, każda miała swoją przestrzeń, nie ściśnięta. Chodzi mi o drzewka iglaste, o drzewa liściaste. Powojniki powiązane, by miały po czym się piąć. Ale i ceny wyższe niż w tej szkółce, do której zaglądałam do tej pory. Tyle, że tutaj to nieład, roślinki poprzewracane, pomieszane. Coś za coś.

Niewiele upolowałam, ale zawsze coś. Moje nowe nabytki to:
- 4 x Tawuła Japanese Dwarf,
- 4 x berberys (bordowy, wolno rosnący na kulkę),
- 2 x rumianka (dwie odmiany),
- 2x pęcherznica (oba kolory) i
- jedna hortensja.

Tylko odmiana niepewna – najprawdopodobniej limka, a jeśli nie to jakaś inna biała panna. Zobaczymy.
Całkiem ładny krzaczek i w przystępnej cena 10zł. Chyba dokupię tych hortek, tylko szkoda, że gatunek niepewny.
____________________
Ogród Margaret-ki
KingaR 10:07, 09 cze 2014

Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 298

Niewiele upolowałam, ale zawsze coś. Moje nowe nabytki to:
- 4 x Tawuła Japanese Dwarf,
- 4 x berberys (bordowy, wolno rosnący na kulkę),
- 2 x rumianka (dwie odmiany),
- 2x pęcherznica (oba kolory) i
- jedna hortensja.

Tylko odmiana niepewna – najprawdopodobniej limka, a jeśli nie to jakaś inna biała panna. Zobaczymy.
Całkiem ładny krzaczek i w przystępnej cena 10zł. Chyba dokupię tych hortek, tylko szkoda, że gatunek niepewny.


Wcale nie tak mało upolowałaś
Niestety, często się zdarza że w szkółkach nie ma podanych konkretnych odmian tylko np. żurawka w odmianach , turzyca w odmianach.
Ale ogrodowiczanie pomagają potem rozwiązać dylematy
____________________
Mój skrawek zieleni
zawitka 16:07, 09 cze 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14059
Zakupy niczego sobie a z horti to poczekaj jakie będą kwiaty i sobie rozsadzisz sama i radochy bedzie co nie miara a ja swoje buksiki rzeczywiście tnę jak się da bo je bardzo lubię i szykuję dla córki do ogrodu
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
malgorzata_s... 18:32, 09 cze 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Super zakupy Horti piękna Buziaczki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies