Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Margaret-ki :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Margaret-ki :)

Gardener27 19:59, 09 cze 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Margaret_ka napisał(a)





Coraz więcej roślin pojawia się w Twoim ogrodzie a te mikrusy są urocze
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Edyta10 21:04, 09 cze 2014


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Te maluszki są cudne
____________________
Ogródek nad jeziorem
Magda70 12:01, 10 cze 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Margaret_ka napisał(a)
Mirella
Taka moja mała metamorfoza:

Wiosna 2013/ Wiosna 2014




Fajne porównanie...a jak roślinki podrosną to już będzie the best
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Tusiala 12:04, 10 cze 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Mam nadzieję, że za rok i ja będę mogła się pochwalić takimi metamorfozami
Margaret_ka 12:08, 11 cze 2014


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558

Kwaśna rabata

W poniedziałek 2 hortensje i dwa rododendrony powędrowały pod leszczyny na swoje docelowe miejsce, bo upały i pełne słońce im nie służyły. A co dalej będzie z tą kwaśną rabatką to czas pokaże. Czy leszczyny usunę, czy tylko podetnę, czy darń zdejmę w tym roku czy przyszłym, jak usunę tam jesienią liście z leszczyn, których jest masa na jesień…. To pomyślimy co dalej. Najważniejsze, że roślinki są w docelowym miejscu. Choć mąż nadal kręci nosem, że są tam narażone na harce dzieciaczków i delikatnie sugeruje, by rabatki jednak tam nie robić.

"Niby kaskada"
Poza tym zrobiłam porządek przy skalniku nad stawem, w takim zaułku, gdzie mam zejście do wody, po lewej stronie mostku. Weszłam po kolana do wody i wyrwałam mnóstwo traw. Umorusałam się na całego. A synuś siedział na mostku i doradzał, które trawy jeszcze warto usunąć. Mnóstwo jeszcze zostało, ale strefa filtrująca musi być. Najważniejsze, że przy mostku zrobiło się ładniej. I na próbę daliśmy węża ogrodowego na kaskadę, by zobaczyć jaki będzie efekt jak zamontujemy tam na stałe wodę. Mmmmm można tam siedzieć godzinami i słuchać szumy spadającej wody. Synek nie chciał, bym to zabrała i wczoraj też kazał powtórzyć efekt „niby kaskady”. Skalniak coraz bardziej mi się podoba, choć do ogłady wiele mu brakuje. Poluję jeszcze na ładny klonik palmowy do nasadzenia w samym centrum tego mojego kopca nad stawem.


Muszę jeszcze kupić kilkanaście roślin, które pójdą na rabatkę od frontu.
W przyszłym tygodniu mam urlop, więc trzeba wykorzystać wolny czas na przygotowanie tej rabaty.
Mam nakreślony mały plan i dobrze byłoby to dopracować, pokazać tutaj i doradzić się.
____________________
Ogród Margaret-ki
zawitka 13:48, 11 cze 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14062
Gosiu z tym gotowaniem dzemu to w sumie tak wyjdzie godziny a nie dni ha ha dopiszę u siebie
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
KingaR 19:58, 11 cze 2014

Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 298
Margatet_ko więcej zdjęć! Działasz w ogrodzie i nie dajesz nam podglądnąć, no nie ładnie
____________________
Mój skrawek zieleni
Magdalena25 22:13, 11 cze 2014


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Oj to widzę, że i u Ciebie praca wre . Czekamy na zdjęcia
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Alisonek 22:19, 11 cze 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
pokazuj plan, to wspólnie coś wymyslimy
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Margaret_ka 06:48, 12 cze 2014


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Dziewczyny, wiem, wiem, że okrutnik ze mnie. Fotki na bieżąco cykam, ale w domu to mało kiedy siadam przed kompem i nie mam kiedy ich zrzucić. Ale obiecuje poprawę. Muszę teraz przed weekendem, bo później w ciągu 1,5 tygodnia mamy 3 wesela i to jedno bardzo bliskiej osoby - siostry męża. Teraz dogrywam szczególiki, dziś lecę jeszcze po butki i torebkę, czeka mnie prasowanie dla czterech osób na dwa dni. Ale ogarnę się i nadrobię zaległości w wątku.
____________________
Ogród Margaret-ki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies