Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Margaret-ki :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Margaret-ki :)

Kasial 15:33, 24 cze 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Róża piękna

Czekam z niecierpliwością na fotki nowej rabaty
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Margaret_ka 09:39, 25 cze 2014


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
MamaMagda napisał(a)
wrzuć fotki już teraz! tak to opisałaś, że aż się chce oglądać

Cierpliwości. Jakieś fotki porobiłam, może wieczorem wrzucę.
A najgorsze to, że taką reklamę zrobiłam, a tam taka prostota, że ho ho.
Ale i tak się cieszę, bo mnie się podoba.

A w zamian za to kilka innych fotek:

Lawenda przy altanie


Miniaturowa Dalia w donicy z jednorocznymi


Niebieska lobelia (chyba lobelia)


Przez to imprezowanie ogród trzy dni nie był doglądany. W poniedziałek po pracy zastałam oklapnięte surfinie, lekko pomarszczony rododendron mimo tego, że w piątek wieczorem wszystko solidnie podlałam. Szkoda, że nie powiedziałam teściom, by chociaż raz podlali, bo byli u nas na weekend z dziećmi. Ale wczoraj roślinki już się napiły i ładnie pozbierały. Kurcze jak to będzie jak ja zostawię swój ogródeczek na całe dwa tygodnie jak wyjedziemy na wczasy. Oprócz dbania o psinę, dojdzie teściom dbanie o ogród, przynajmniej o codzienne podlewanie i jedno skoszenie trawy. I za 2 tygodnie to pewnie wiele się zmieni.
____________________
Ogród Margaret-ki
ryska 14:34, 25 cze 2014


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
Witam serdecznie
Przyszłam z rewizytą i zabawiłam trochę czytając cały wątek. Strasznie podoba mi się Twój staw i brzozy rosnące obok. Pięknie też sobie zagospodarowujesz teren wokół domu. Bardzo fajnie piszesz, będę tu często zaglądać. Pozdrawiam Renata
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Margaret_ka 21:41, 25 cze 2014


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Ryska witaj

Wrzucam obiecane fotki rabatki przed domem. Póki co nie jest skończona, bo trzeba wyciąć większe kółka w agrotkaninie przy roślinach, dosypać żwirku, uciąć grzybki od oczyszczalni, a w przyszłym roku zmienić ogrodzenie. Na zdjęciach widać tylko lewe skrzydło rabaty, ale jest jeszcze prawe na krórym jest obwódka z berberysu Bagatelle, którego będę podcinać na kulki i kusi mnie, by może pociągnąć tą obwódkę przed lewym skrzydłem, by dodać trochę koloru tej zieleni. Pomyślę, by znowu nie przedobrzyć. Chyba, że coś żółtego między bukszpany jak w ogrodzie Danusi.

Tak wygladała przed zmianami:



A tak zmieniła się w 4 godziny dokładnie tydzien temu:


Zbliżenie


Trzykrotnie powtarza sie taki układ:
____________________
Ogród Margaret-ki
MalgosiaR 22:17, 25 cze 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 531
Gocha świetna zmiana, wygląda bardzo elegancko i zadbanie, fajna harmonia. Nawet ten płot wygląda fajnie z roślinami, a jakby go na biało walnąć? Grzybki od oczyszczalni dobrze się tnie brzeszczotem takim z małymi ząbkami, cięłam niedawno ale nie tylko grzybki również skracałam studzienki
____________________
Małgosia - Ogrod Malgosi samosi
malgorzata_s... 22:41, 25 cze 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
No piękna ta rabata Płot też bym na biało walnęła A grzybki wzięłam za lampki jak była fotka z dalsza Pozdrawiam wieczorowo
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Iwk4 00:12, 26 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Piękne te roślinki kupiłaś.
Mam tylko pytanie, czy matę pod kamykami planujesz zostawić? Na ogrodowisku niepopularna, Danusia uważa za bee, tylko korzonki roślinek się parzą pod tym... Zobacz Margaretko ten link koniecznie : http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom: Mata przeciw chwastom. a tu masz na szybkiego 2 fotki od dziewczyn: Przepraszam, że się mądrzę, ale jak to zobaczyłam, to matę ze wszystkich ogrodów świata bym wyrzuciła. Pozdrawiam
____________________
Ogródek Iwony II
MamaMagda 08:37, 26 cze 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
metamorfoza rewelacja! piękne te kule bukszpanowe!
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Kasial 09:07, 26 cze 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Też bardzo mi się podoba kompozycja
Podobnie jak Gosia, grzybki od oczyszczalni wzięłam za lampki na zdjęciu z daleka
Też nie jestem zwolenniczką agrowłókniny, ale pod żwir raczej dobrze żeby była, bo z czasem żwir miesza się z ziemią i to nie wygląda.
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Margaret_ka 09:46, 26 cze 2014


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
MalgosiaR napisał(a)
Nawet ten płot wygląda fajnie z roślinami, a jakby go na biało walnąć?

Gosiu, płot jest do wymiany. Mam nadzieję, że na wiosnę przyszłego roku wymienimy go na coś nowoczesnego, z prześwitami.
Ten beton nie pasuje mi.

malgorzata_szewczyk napisał(a)
A grzybki wzięłam za lampki jak była fotka z dalsza

No w sumie tak symetrycznie ustawione są i sprawia takie wrażenie. Jak się je przytnie to w żwirku nie będą tak widoczne.

Iwk4 napisał(a)
Mam tylko pytanie, czy matę pod kamykami planujesz zostawić? Na ogrodowisku niepopularna, Danusia uważa za bee, tylko korzonki roślinek się parzą pod tym... Zobacz Margaretko ten link koniecznie :

Iwk4 planuję zostawić matę. Wiem jakie tutaj panują opinie na jej temat. Ale spotkałam też tutaj kilka osób, które pod wpływem ogrodowiska matę usuwały, po czym po pewnym czasie znów ją kładły. Przemyślałam wszystkie za i przeciw, podglądam stan roślinek sadzonych rok temu na rabacie z matą i nadal sadzę na macie. Tyle tylko, że wokół rośliny wycinam większe koła, czyli sama roślinka rośnie tak naprawdę bez agrowłókniny, a mata jest na tej części, gdzie roślin nie ma. Poza tym nie wyobrażam sobie żwirku bezpośrednio na ziemi. Wszystko z czasem się miesza, żwirek wręcz wbija się wgłąb. Wiem, bo mam taką maleńką obwódkę przy altanie ze żwirkiem, ale bez maty. Początkowo chciałam tam samą ziemię zostawić, ale spływający deszcz rozchlapywał ziemię na altankę, a kamyczki to wyeliminowały.
A wątek anty-matowy dokładnie wcześniej przejrzałam, zdjęcia też widziałam. A moim zdaniem są też plusy agro - woda tak nie paruje i na tych rabatach ziemia tak nie wysycha. Nie mniej jednak dziękuję za troskę.

Kasial napisał(a)
ale pod żwir raczej dobrze żeby była, bo z czasem żwir miesza się z ziemią i to nie wygląda.

Dokładnie, rabata żwirowa musi mieć agro, bo żwirek wbija się w ziemię. Próbowałam jeszcze z makulaturą, ale to krótkotrwałe zabezpieczenie.

MamaMagda napisał(a)
metamorfoza rewelacja! piękne te kule bukszpanowe!

Dzięki Madziu. I wszystkim dziękuję za pochwały, miło.
____________________
Ogród Margaret-ki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies