Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Margaret-ki :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Margaret-ki :)

jona 22:55, 15 kwi 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Dalie u mnie niewysokie. Mają około 1-1,20m. Nie mam ich też dużo, bo w tym roku posadzę trzy krzaczki
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Margaret_ka 16:58, 17 kwi 2015


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Skrzynie wreszcie skonczone. Wczoraj moja mama bardzo mi pomogła. Rozwoziła ziemie lub pilnowala dzieci, gdy ja woziłam. Skończyłyśmy tuz przed 21wszą.
A dziś przed południem, gdy dzieciaczki były w przedszkolu wysiałyśmy warzywa: sałata, rzodkiewka, pietruszka, marchew, seler, por, cebula, lucek, groch, bób, rukola, szpinak, lubczyk i kalarepka. Ogórki mam wysiane w doniczkach w domu, wysadzę po Zośce, no i mam miejsce jeszcze na kilka krzaczków pomidorów.

Na zdjęciu widać, że póki co marnie zabiezpieczone są przed Nerem. Dolecowo będzie płotek.




I stokroteczki sprzed domu.


____________________
Ogród Margaret-ki
Gardener27 17:03, 17 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Skrzynie piękne Tylko patrzeć jak będą zwieszać się z nich smaczne warzywa

Czy między skrzyniami będzie trawnik czy planujesz wysypać czymś tą przestrzeń ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Margaret_ka 18:07, 17 kwi 2015


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Gardener27 napisał(a)

Czy między skrzyniami będzie trawnik czy planujesz wysypać czymś tą przestrzeń ?

Cześć Przemku. Miło, że zajrzałeś.
No właśnie trwały długie rozmowy na ten temat. Pierwsza wersja, że damy tam włókninę i na to kamyszki. Później, że może jakaś kostka, a koniec końcem chyba będzie trawa. Będzie naturalnie. Odstępy między nimi dostosowane są pod rozstaw kół kosiarki.
____________________
Ogród Margaret-ki
Gardener27 20:36, 17 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Trawa między skrzyniami również jest dobrym pomysłem a rozważaliście wysypanie tych przestrzeni miedzy skrzyniami korą sosnową ? Najtańsze rozwiązanie i nie trzeba latać z kosiarką
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Nikita 22:03, 17 kwi 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Gosiu skrzynie na warzywka rewelacyjne...aż ci zazdraszczam. Ja nie mam ani miejsca na warzywniak, ani czasu (nie mieszkam w "szmaragdowym", więc nie mogłabym poświecić mu tyle czasu co powinnam). W czasie dużych upałów prawdopodobnie wysechłby na wiór.
W sprawie przejść pomiędzy skrzynkami to Przemek ma chyba rację, że kora byłaby ok. Trawa będzie cały czas na środku ścieżki wydeptana, a poza tym będzie ci zarastała boki skrzyń i będziesz musiała używać podkaszarki. Chyba, że wzdłuż boków skrzyń zrobisz obrzeże z kostki, ale to już chyba nie będzie tak ładnie wyglądało.
Z przyjemnością będę monitorowała twój zieleniak. Pozdrawiam cieplutko.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
malgorzata_s... 22:37, 17 kwi 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Zasiewy porobione w pięknym warzywniaczku Życzę obfitych plonów
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Napia 09:32, 19 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Skrzynie wyglądają fantastycznie, to już prawdziwy warzywnik. Wiele pracy za Wami, ale już niedługo pojawią się pierwsze zdrowe, bo na pewno niczym niesypane, warzywa z własnego ogródka
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
paulina_ns 10:52, 19 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Ja nie wiem, jak ja to zrobiłam, że mnie jeszcze u Ciebie nie było...Przeglądnęłam cały wątek i cóż mogę napisać....Po pierwsze przepiękne miejsce, staw, mostek, żabki - cudo !! Po drugie rabata z kamyczkami wspaniała, metamorfoza niesamowita, widać, że wiele pracy w nią włożyłaś. Po trzecie warzywniak cudeńko. Po czwarte PIĘKNY PIESIO, uwielbiam owczarki podrawiam i zaznaczam, żebyś mi już nie umknęła
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Margaret_ka 10:32, 20 kwi 2015


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Gardener27 napisał(a)
Trawa między skrzyniami również jest dobrym pomysłem a rozważaliście wysypanie tych przestrzeni miedzy skrzyniami korą sosnową ? Najtańsze rozwiązanie i nie trzeba latać z kosiarką

Przemku o tym nie pomyśleliśmy. Hmmm... Ale kosić ja lubię. Nie mogę się doczekać tego pierwszego koszenia.

paulina_ns napisał(a)
Ja nie wiem, jak ja to zrobiłam, że mnie jeszcze u Ciebie nie było...


Paulina byłaś u mnie i to jako jedna z pierwszych. Już na pierwszej stronie mojego wątku jest wpis od Ciebie.


Nikita, Gosia, Agnieszka - miło, że zaglądacie.



Wyplewiłam skalniak - w końcu. Na pierwsze plewienie po zimie potrzeba około 3h godzin.
Grabienie liści z pobliskiej wierzby i brzóz, plewienie.
Najgorzej jak zachwaszczą się floksy - trzeba wyrywać trawkę po trawce, by był ładny. Ajjj


Znalazłam wschodzące hosty, póki co maleńkie stożki.

____________________
Ogród Margaret-ki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies