Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Margaret-ki :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Margaret-ki :)

Gardener27 10:38, 26 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Gosiu powiedz mi jak sobie radzisz z utrzymaniem czystości na żwirku ? Jest dosyć jasny i wszystko na nim widać a u Ciebie tak czyściutko

Widzę pierwsze kwiaty na truskawkach Będą w tym roku plony
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Napia 23:25, 26 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Porządek w truskawkach niesamowity aż zazdroszczę
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Margaret_ka 05:48, 27 kwi 2015


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Gardener27 napisał(a)
Gosiu powiedz mi jak sobie radzisz z utrzymaniem czystości na żwirku ? Jest dosyć jasny i wszystko na nim widać a u Ciebie tak czyściutko

Przemku, pod żwirkiem mam nielubianą tutaj matę dzięki czemu żwirek nie miesza się z ziemią. Zdarza się, że jakieś trawsko i tak przebije się przez agrowłókninę lub urośnie między żwirkiem na niej, ale ja wyskubuję je póki są małe- od czasu do czasu przejdę i tu skubnę, tam skubnę. I w sumie nic innego tam nie robię. A mata póki co nie szkodzi roślinkom - przy każdej roślinie mam wycięte w niej koło o średnicy około 30-40cm, więc korzenie oddychają naturalnie. A i lepsza wilgotność gleby jest. Więc ja póki co nie zamierzam jej ściągać, bo musiałabym także pozbyć się żwirku. A żwirek bezpośrednio na ziemi to pomyłka. Wiem, bo przy altanie mam taką maleńką obwódkę żwirkową bez maty i tam jest meksyk. Nornice robią tunele, później ziemia zapada się razem ze żwirkiem, miesza się i tam już nie jest tak ładnie.

Napia napisał(a)
Porządek w truskawkach niesamowity aż zazdroszczę

Bo to tegoroczne sadzoneczki wsadzone do skrzynek. W przyszłym roku jak się rozkrzewią to zrobią swój porządek.
____________________
Ogród Margaret-ki
Margaret_ka 06:04, 27 kwi 2015


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
W piątek skosiłam prawie całą działkę - został tylko kawałek na tym "dzikim placu". Sporo mamy koszenia, całość to kilka godzin, ale ja uwielbiam kosić. A jeszcze bardziej lubię ten widok równiótkiej powierzchni i tej zieleni - wtedy przysiadam i cieszę oczy.

Powiedzcie czy Wy lubicie pracować w ogrodzie w rękawiczkach? Bo ja nienawidzę - wolę robić gołymi łapkami. Tylko, że później ręce, paznokcie w opłakanym stanie. Ostatnio zmuszałam się do tych rękawic, bo wczoraj byliśmy na chrzcinach, jestem chrzestną u córci mojej siostry. Ale coś mi nie idzie robota tak jak trzeba jak mam ubrane rękawice. Chyba muszę jakoś je polubić.

Wczoraj siostra dała mi dwie Coniki, które całkowicie ususzyły się na balkonie. Jednak jedna z nich zaczęła zielenić się na czubku, więc obciacham te puste gałązki, a na górze niech rośnie sobie stożek. Może w gruncie przeżyją.


W sobotę wychodzę z dziećmi na podwórko, a w progu czeka jakiś gość - mała żabka, hmmm a może książę skoro taką drogę przebył i przywędrował prosto pod próg. Schwytaliśmy księcia do wiaderka i przenieśliśmy do jego królestwa - do stawu.




____________________
Ogród Margaret-ki
jona 09:07, 27 kwi 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Ja robię w rękawiczkach, które i tak się rwą, więc ręce też w opłakanym stanie. Stosuję maść domowej roboty, która świetnie działała zimą, a przy nawale prac wiosennych pomaga, ale nie na tyle by ręce porządnie wyglądały

Żabka śliczna . Lubię żabki
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Napia 22:18, 28 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Bez rękawiczek nie wychodzę do ogrodu. Mam w tym roku porządne, bo i pracy wiosną mnóstwo i już wyglądają, jakby miały kilka lat. Na początku pracowałam bez rękawiczek, ale teraz zdejmuję je tylko w wyjątkowych sytuacjach, gdy np. potrzebna jest precyzja, o którą w rękawiczkach trudno.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
paulina_ns 08:01, 29 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Ale u Ciebie pięknie i ile masz zwierzątek pozdrowienia zostawiam
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
MamaMagda 21:36, 03 maj 2015


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
ale piekna wiosna! truskawki to już chyba kwitna?
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Margaret_ka 22:39, 05 maj 2015


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Joasiu, Agnieszko, Paulino, Madziu miło, że zajrzałyście.

Nie było mnie tu troszkę, bo spędziłam z mężem kilka dni we Włoszech.
Mam kilka fotek z tamtejszym kwieciem ładnie współgrającym z architekturą.


Na początek Bazylika Św.Piotra

____________________
Ogród Margaret-ki
Margaret_ka 22:40, 05 maj 2015


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Bazylika św. Pawła
____________________
Ogród Margaret-ki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies