Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Gocha 01:17, 28 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
asiach napisał(a)
Ogród duży i bardzo ładny. Masz sporo pracy. Nawet nie wyobrażam sobie , jak by to było gdym miała o 10arów więcej niż mam. Mogę mi starcza.
Nie pisałam gdy do Ciebie wpadłam bo myślałam. Myślałam na temat sosny. I już wiem. Moim zdaniem sosna nie zbyt nadaje się do kształtowania. A to z tego względu, że jesienią stare igły żółtną i gałęzie robią się w tym miejscu goludkie. Możesz np. podciąć dolne gałęzie i formować w kulę. Nowe przyrosty skaracać np. o połowę i wóczas zagęści się i będzie miała bardziej zwarty pokrój.
To chyba na tyle i idę spać
P.s. Mnie to forum też wciąga - też jestem nowa


Asiu dzięki za to , że chciałaś mi pomóc. Te sosny były bardziej gęste i nie miały ogołoconych gałęzi. To wszystko zrobiłam ja sama. Ponieważ ta większa sosna nie miała regularnego pokroju i była jakaś nijaka to chciałam sprawdzić czy z tego będzie można zrobić coś na kształt bonsai. ogołociłam i nie wiem co dalej. Może sprawdzę przez ten rok jak będzie się rozrastać na końcach i później zdecyduję. Na razie podsadziłam ją hostami.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
barbara_kraj... 01:37, 28 kwi 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Gosiu, te gazety pod korą, to przeciw chwastom?

Ładne te 'przemeblowane' rabaty
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Gocha 02:20, 28 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
barbara_krajewska napisał(a)
Gosiu, te gazety pod korą, to przeciw chwastom?

Ładne te 'przemeblowane' rabaty


Basiu zrobiłam tak za radą Danusi i Sebka, wskazali mi artykuły o ściółkowaniu. Jeszcze gdzieś czytałam, że ma być gazeta lub kartony, na to ziemia i dopiero kora. Sebek pisał, że gazety i kora. Te gazety mają nie przepuszczać chwastów a potem jak się rozkładają to pomaga to ziemi. Sprawdzę więc czy to dobry sposób. Skoro pozdejmowałam matę to muszę coś zrobić, żeby tak chwasty nie rosły
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 02:22, 28 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Aha Basiu mnie się chyba na razie też podobają te rabaty, nawet fajne. Następne może będą lepsze. Mam taką nadzieję, tu się sporo uczymy i próbujemy tę wiedzę wykorzystywać.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
jotka 04:18, 28 kwi 2014


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Gosiu, zajrzałam i zobaczylam spore zakupy, więc nic dziwnego, że musisz dać sobie z kolejnymi na wstrzymanie. Większość z nas tak ma ...
Z gazetami to dobry pomysl, z tym, że ja unikalabym tych kolorowych, bo nie wiadomo jaka chemia tam stosowana ...
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Gocha 07:48, 28 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
jotka napisał(a)
Gosiu, zajrzałam i zobaczylam spore zakupy, więc nic dziwnego, że musisz dać sobie z kolejnymi na wstrzymanie. Większość z nas tak ma ...
Z gazetami to dobry pomysl, z tym, że ja unikalabym tych kolorowych, bo nie wiadomo jaka chemia tam stosowana ...


Witam Cię Jolu. A wiesz , że pomyślałam o tych kolorowych gazetach ale już były rozłożone i trzeba było szybko działać bo zbliżała się burza. Takie gazety wziął mój M. a on nie bardzo czuje ogród, ale dobrze , że zrobi to o co poproszę i nie marudzi za bardzo. Jolu a co ty robisz o godz. 4 zamiast spać. Już ja miałam wyrzuty sumienia, że tak długo siedzę na kompie- tylko rozgrzeszałam się , że nie muszę rano wstawać do pracy bo mam wolne.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
dorciabe 09:53, 28 kwi 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Gosia nie znam tej szkółki, nie byłam tam. Ja szukam śliwowiśni Nigra lub Pissardi szczepionej dość wysoko. Nigdzie nie ma, objeżdziłam wszystko w Lublinie. Jakbyś gdzieś zobaczyła, daj znać.

Ja mam bordowe żurawki na korze. W ubiegłym roku posadzone, zlewały się z podłożem. Teraz jak wystartowały, czerwienią się i widać je, a jeszcze się rozrosną.
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Gocha 14:32, 28 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Dzięki Dorotko za wiadomość o żurawkach. Mam nadzieję , że i moje będą widoczne , one są takie trochę bardziej czerwone niż brązowe więc mam nadzieję , że będzie dobrze. Najgorzej, że ptaki uznały, że ten placyk wysypany korą jest super do buszowania. Sporo małych placyków z odgarniętą korą mam, chyba że to mój kochany piesek. Muszę poobserwować.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
asiach 01:14, 29 kwi 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Gosiu w swoim wątku umieściłam zdjęcia z formowania sosny - przestuduj to i będziesz wiedziała o co mi chodziło pisząc u Ciebie na temat przycinania przez Ciebie Twojego drzewka
Pozdrawiam
Gocha 01:34, 29 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Asiu ale się zgrałyśmy.Ty u mnie a ja u Ciebie- telepatia. Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie. dam tym sosnom szansę w tym roku i zobaczę co one potrafią.Pozdrawiam i dobranoc.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies