Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

Sabinka 19:33, 10 lis 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Danusiu moj Larix zaczal najpierw brazowiec a teraz jest zolty. Co mam zrobic zeby go ratowac (choc przyznam ze chyba nic mu nie pomoze ) ?
____________________
Ogród u Mayi
Gardenarium 10:58, 11 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
On gubi igły na zimę. Normalnie to jest. To modrzew w końcu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Fallenangelv 11:55, 09 lut 2014


Dołączył: 19 paź 2012
Posty: 56
Modrzew gubi igły na zimę taki jego urok. Możesz zgrabiać na zimę / lub wiosną / igliwie i dawać pod kwasoluby lub też czekać, czasem po latach pojawiaja sie pod modrzewiami maślaki.
blackstork 13:29, 05 mar 2014


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
W temacie tui chciałbym zapytać jaka powinna być profilaktyka. Posadziłem pod koniec września 100 tui Szmaragd. Stosowałem się do porad, które tutaj przeczytałem, czyli po pierwsze: podłoże - zakupiłem podłoże kwaśne do iglaków. 2. Posadziłem zgodnie z zasadami. 3. Po tygodniu obsypałem korą. Bez zastosowania geowłókniny. Tuje lekko zbrązowiały zimą, ale czytałem, że to wina mrozu.
Teraz już wiosna lada moment i pojawia się pytanie, czy dla takich iglaczków poza podlewaniem powinienem zastosować jakieś specjalne zabiegi. Informacji jest wiele, że oprysk przeciw grzybom, robakom, nawożenie, jednak w szkółce powiedzieli mi, że w zasadzie nic nie muszę robić. Jak znaleźć złoty środek, to znaczy co powinienem zrobić opryskać, jak i czym? Nie chciałbym przesadzić, ale to chyba jak każdy.

Pytanie jeszcze czy już można podlewać iglaki, czy nie jest za zimno? Znowu czy to mit, czy podlewanie może tujom zaszkodzić, jak przyjdzie przymrozek?
____________________
Wojtek - Ogród etapami
Gardenarium 16:53, 05 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Napisz jakie Twoje tuje miały korzenie, czy były kopane z gruntu, w balotach, czy miały 100% korzeni.
Teraz jeszcze za wcześnie na nawożenie, za zimno. Bardziej podlewanie im się należy.

Z opryskami nie przesadzaj, jeśli tuje są zdrowe i mają dobrą ziemię, niech na razie rosną i dobrze się zakorzenią.

To co pytasz na końcu to mit, nie ma znaczenia, woda najwyżej zamarznie na gałązkach, nie wiem czemu miałby zaszkodzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tusiala 13:09, 07 mar 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Jeden z moich świerków srebrnych robi się nie tyle brązowy co różowy. Czy da się go uratować czy lepiej go wyciąć? Mam ich trochę ale tylko on taki...
W zeszłym roku dostał nawozu do iglaków, był pryskany Promanalem i jeszcze środkiem na przędziorki a teraz to już nie wiem



Sebek 15:54, 07 mar 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A może ma zasypaną szyjkę korzeniową? Sprawdź jak to wygląda na poziomie ziemi....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
blackstork 16:02, 07 mar 2014


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Tuje były ze szkółki kopane. W pewnym momencie po prostu większość z nich nabrała brązowych gałązek, jak zaczęło być zimno. Z tego co widziałem u sąsiadów, to też u nich zbrązowiały. W weekend uruchamiam wąż i podleję. Czy na wozić (posadzone we wrześniu), czy nie ma sensu ?
____________________
Wojtek - Ogród etapami
Gardenarium 20:33, 07 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na razie podlewaj i czekaj aż zaczną rosnąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:34, 07 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tusiala napisał(a)
Jeden z moich świerków srebrnych robi się nie tyle brązowy co różowy. Czy da się go uratować czy lepiej go wyciąć? Mam ich trochę ale tylko on taki...
W zeszłym roku dostał nawozu do iglaków, był pryskany Promanalem i jeszcze środkiem na przędziorki a teraz to już nie wiem



Dlatego mam je w niepolecanych, ja bym wywaliła jednym zgrabnym ruchem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies