Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro cz.II

gierczusia 16:05, 04 wrz 2017


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
I rzut oka na mikro ogród wreszcie wyjrzało słońce i aż chce się żyć .. A poza tym..jak się chce wyjść na ogród to nie trza zakładać batek z cicikiem

giardina ..drugie tłoczenie


Takie tammmm małe smaczki

Żurawka little cutie in lime..ledwo posadzona a kwitnie nieprzerwanie z hortensją little lime



Buziole dla wszystkich zaglądających dobrego tygodnia i słoneczka
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Ewa777 16:27, 04 wrz 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Ale ta hortensja Twoja ma śliczne kwiatuszki
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
ElzbietaFranka 21:18, 04 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Ela witam. Ja w tym roku pryskalam moje roze 2 razyni sa zdrowe mimo tych ciaglych opadow. W zeszlym roku niestety pryskalam czesciej.
Bardzo wazne jest nawozenie roz. Jak widzialas duzo mam roz w źwirowisku wiec ich nie kopczykuje tylko nakrywam doniczkami plastikowymi.
Jesienia gdy opadna liscie przycinam oprocz pnacych na wys 15 cm. I dokladnie oczzyszczam zwirek z lisci bo tam najwiecej grzybni sie przechowuje i pryskam Topsinem.

Wiosna odkryw i znowu czyszcze z lisci lub innych naniesionych przez wiatr. Wzruszam ziemie kolo krzaczka nieraz podrzucam kompost jezeli jest taka potrzeba. Po kilku dniach w zaleznosci jaka jest aura poczatek kwietnia nawoze granulatem do roz (Pacon).
Opryskuje miedzianem zreszta wszystkke rosliny ktore sa podatne na maczniaka nawet azalie.
I obserwuje jak sie roze zachowuja czy sa zdrowe. Jezeli cos sie dzieje to opryskuje substralem "2 w 1" do roź. Dziala przez okres ok. 2 tygodni jest to srodek na robactwo i grzyba.
Nastepnie jak grzyb by sie pokazal to moim zdaniem najlepszy jest "Topsin" jak stosowac wszystko napisane na opakowaniu. Mozna podlac i opryskac.

Drugi raz nawoze pod koniec czerwca tym samym nawozem i na tym koncze nawozenie. Mozna jeszcze nawiezc w 2 polowie nawozem w plynie do roz, ale to zLezy od kondycji roz jak duzo pakow w 2 kwitnieniu to podlac.

Wydaje mi sie w tym roku nie mam problemu z rozami bo w zeszlym roku solidnie przylozylam sie do ich pielegnacji co tu duzo mowic pryskalam i w tym roku mam spokoj.
Jeszcze jedno nke podlewaj roz wieczorem tylko rano szybciej w razie zmoczenka lisci.

Mam nadzieje, ze troche pomoglam. Pytaj jak bedziesz miala problem.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:19, 04 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Tak zimno, ze trzeba owerole zakladac?
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gocha 22:45, 04 wrz 2017


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Eluś ale ślicznie w Twoim ogródku. Korytko pięknie się prezentuje i dopiero teraz zobaczyłam że tam woda płynie. Hortensje pięknie kwitną. Buziaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
AgnieszkaW 08:55, 05 wrz 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Eluś - dziękuję za porady. Zauważyłam, że Twoje korytko ma nóżki, doklejałaś je jakoś? Pokaż donicę z rojnikami jeszcze raz, bo jest tego warta. Buziaki
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Kindzia 11:27, 05 wrz 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Nie mogę...Giardiny kwiaty!!! Mam nadzieję, że w przyszłym roku rozwijać się u mnie też będą Bo skoro inne chcą, to ta też musi

I mam nowego różowitego okaza...Jamesa Galway`a...to cudny kwiat...i też mi odradzali

Jakoś mam nieodparte wrażenie, że już do zimy nam bliżej, niż do lata...jak patrzę za okno...i zimne nóżki mam!

Buziaki!!!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Magleska 19:07, 05 wrz 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18730
Ale piękne słoneczne fotki u mnie szaro ,buro i ponuro ...w dodatku leje i cały tydzień dużo w pracy . Pozdrowionka
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
BasiaLT 21:18, 05 wrz 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Cudne ci ciurkadeło wyszło, tak jak Kindzia myślałam że to będzie korytko.... jak ktoś ślepy i nie doczyta to sobie dopowie ślicznie u ciebie.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
lojalna_ 08:26, 06 wrz 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Wczoraj owerol był kominek i nalewka zima brrrr
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies