Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

UrsaMaior 12:28, 18 wrz 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8321
AnnaCh napisał(a)
Hmmm... No jakby Cię pocieszyć, mogę powiedzieć, że ja mam jednak gorzej U mnie mam dom po całej długości działki (33 metry domu) i ogromne przeszklenia na moją stronę. Niestety nie mogę nie patrzeć na to, omijać wzrokiem. Gdyby to był u mnie parter tylko, to też pół biedy, gorzej, że mam to piętro... No ale masz piękny ogród, a tam musisz coś większego posadzić.


Masakra A sąsiedzi przyjaźni chociaż? Bo z moimi ciężka obraza od czasu, gdy zmusiłam ich do rozbiórki kibla. Tym bardziej nie rozumiem, dlaczego się tak blisko wybudowali:/
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 12:29, 18 wrz 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8321
April napisał(a)
Izo, nie żartuj. Nie wiesz, że to magia fotografii
Poza tym wcale nic nie ukrywam, mam tylko przerwę... lekko się wypaliłam. Dlatego szukam weny, między innymi u ciebie. Dostaję wtedy niezłego kopa i chęci przekopania mojego piachu wszerz i wzdłuż... i dosadzenia trawek


Aaa to normalne, nie przejmuj się Wena wróci, a z nią zmiany i radość z ogrodu. A trawki to zawsze dobry pomysł
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 12:31, 18 wrz 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8321
Naante napisał(a)



Iza, przypomnij proszę jakie to trawki z przodu (gdzieś widziałam wcześniej, ale nie mogę znaleźć). Strasznie mi się podobają, pięknie wyglądają z tą bielą brzóz .


Na tym zdjęciu to hakonechloa Aureola po lewej i All Gold po prawej. Jeśli chodzi o brzozy, to znacznie bardziej podoba mi się inna kombinacja, którą mam trochę dalej. Trzmielina biało-zielona, mech i szafirki
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 12:34, 18 wrz 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8321
evel napisał(a)


Zgadzam się w 100%. Pilnowałam i nie upilnowałam! Jak widziałam i mówiłam to poprawiali i robili dobrze, a jak tylko mnie nie było to od razu fuszerka - pod rabatami też mam na 20 cm - juz kilka razy przygotowując ziemię pod rabatę uszkodziłam rurę...


Taaa...wściec się można:/ Teraz już mniej więcej wiem jak te rury lecą, ale na początku awaria co i rusz. Wór złączek miałam pod ręką, żeby na bieżąco łatać. No ale cóż, następnym razem będę stała jak kat.
____________________
ogród pod lasem
nicol21 16:29, 18 wrz 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
Ehhh rzeczywiscie pod oknem wyrósł Wam dom i to zupełnie spory. nic tylko obsadzić drzewami i tyle. w PL chyba nie ma przepisów co do min odległości od granicy w przypadku wyższych nasadzen? w BE jeśli drzewo/krzew jest powyżej 2m i jest do 2m od granicy to sąsiad może się domagać ścięćia do wysokości 2m.

Trawiszcza pięknie się rozrosły.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
UrsaMaior 19:06, 18 wrz 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8321
No niestety, Ewelina. Wolałam już poprzedni bajzel na tej działce...
Nie wiem co mówią przepisy, ale jeśli będą mieli jakiś problem z moimi nasadzeniami, to ja się przyczepię o ich wielki dąb na granicy. Połowa korony jest nad nami, pełno tam suchych, grubych konarów, nawet już nie trzeba wiatru, żeby nam na głowę leciały:/
____________________
ogród pod lasem
AnnaCh 19:17, 18 wrz 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Moi sąsiedzi na razie sprawiają wrażenie przyjaźnie nastawionych. Pochlapali nam ścianę betonem i dziś była sąsiadka i mówiła, że ustalili z naszym panem wykonawcą tynku jak to jak najlepiej oczyścić i tak będą robić. Chociaż tyle. W moim nieszczęściu pocieszające jest to, że mam ich od północy, to mi chociaż słońca nie zabierają, ale moje serby już im zabiorą. Mam to gdzieś, nie jestem w stanie normalnie funkcjonować z nimi za płotem jak się nie obsadzę.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
mrokasia 19:21, 18 wrz 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18135
Oł dżizas!!! Ania, wiedziałam że oni postawili wielki hangar ale to przekroczyło moje wyobrażenia... . Matko boska....

Ps. Czy Ty masz różowe autko?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Poppy 19:32, 18 wrz 2018


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Wpadlam zaznaczyc swoj ulubiony watek (od Zany kiedys tu przywedrowalam) i nie moge uwierzyc w to, co widze. Ja mam w ogrodzie, rowniutko na granicy garaz sasiadow, tzn garaz byl, zostal wyburzony i na jego miejscu jest teraz domek ogrodowy, znacznie wyzszy i dluzszy, i zabiera mi calutkie popoludniowe i wieczorne slonce Mimo upalnego lata pomidory zaczely dojrzewac dopiero pod koniec sierpnia! I mam zakaz posadzenia przy nim drzewa, pnaczy i w ogole niczego, co mogloby uszkodzic fundamenty A ze marnie zbudowana ta favela, to strach sie bac I zajmuje ponad 1/3 mojego ogrodu, ma ponad 7.5 dlugosci, w dodatku zaczyna sie tak jakos na 1/3 moze 1/4 ogrodu
To, co wyroslo u Ciebie URsa wywolalo u mnie wrecz dreszcze, bo nie rozumiem, jak ktos majac duza dzialke chce miec okna na ogrod i patio sasiadow i niejako uczestniczyc w ich zyciu na wlasne zyczenie. Ale Aniu, to co wstawilas, bije wszelkie rekrody, nawet nie wiem, czego. Do takiego domu potrzebna jest inna dzialka W dodatku sama piszesz, ze im zacienisz.
Ale ja naprawde nie rozumiem ludzi za bardzo
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Anda 19:34, 18 wrz 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
O maj gad Aniu, czy Twoi sąsiedzi nie mają wyobrażni? Te wielkie okna wychodzące na Wasz płot to po co? Nie no, znów potwierdza się powiedzenie, że głupota ludzka nie zna granic. Ale że przepisy tego nie regulują i ze dostali zgodę na TAKĄ budowle... No szok!
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies