Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

Kasya 15:01, 06 kwi 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42224
Ale to o siewki chodzi
Szczepione wcześniej
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anka_ 23:40, 06 kwi 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kasia_CS napisał(a)
A są drzewiaste z pełnymi kwiatami? Mnie się w większości kojarzą z widocznym środkiem, za czym nie przepadam niestety. Też mi żal, że te zwykłe tak krótko kwitną A peonie UWIELBIAM! Ale wciąż jestem na etapie, że mega żal jest mi je ścinać do wazonu
Kasiu niestety nie wiem. I ogromnie jestem ciekawa jak te moje zakwitną.

Kasya napisał(a)
Tak ?
U mnie pospolity rosnie od 3 lat w krzakach i bardzo ładny jest
Hortensje go zjadły
Światło ma w zimie
Może w końcu je przerośnie
Może to wyjątek potwierdzający regułę?
W tym miejscu już postanowione, że będą pendule. I nie dam się wkręcić w nic innego.

inka74 napisał(a)
Piwonie drzewiaste dopiero po 5 latach kwitną? A ja się tak wkurzałam, że moja 2 sezony bez kwiatka była. Wiosna widzę nabiera rozpędu krokusy cudne
Iwonko tak jak już Kasia napisała to się tyczy tych z siewu. A ty zapewne masz szczepione. Ja też z niecierpliwością będę czekać na kwiaty.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Mariusz 07:30, 09 kwi 2018


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
sylwia_slomczewska napisał(a)

Bez okrycia??? a ja co roku zasypuje trocinami, a dużą owijam szmatką.

Te piwonie drzewiaste nie wymagają okrycia, to piwonie historyczne, praktykowane od dziewiętnastego wieku. Są z siewu, ale pomimo tego obficie kwitną i maja duże kwiaty, co do koloru można się spierać o czystość.
Wszystkie inne drzewiaste zabezpieczam na zimę, według zasad !
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
anka_ 20:39, 09 kwi 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Dzięki Mariusz. Cały czas poruszamy się w temacie piwonii terminatorek od Ciebie, ale masz rację warto podkreślać, że te kupne (szczepione) są delikatniejsze.

Rosną...



Derenie aż się dzisiaj bujały od ilości pszczół.


Mam cztery, tu najstarszy, ale młodziaki też kwitną.


____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Kasya 21:22, 09 kwi 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42224
Moje piwonie tez rosną i widzę ze będą 2 kwiatki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anka_ 21:25, 09 kwi 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kasya napisał(a)
Moje piwonie tez rosną i widzę ze będą 2 kwiatki
no wiesz... Wstaw zdjęcie pąków, żebym wiedziała czego wypatrywać...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Toszka 23:44, 11 kwi 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tu aktualnie kwitną forsycje i mniszki. Dziś zimno. Ślimory już łażą, bleee.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anka_ 09:52, 12 kwi 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Trzeba było siedzieć na czterech literkach w domu (czyt: robić w ogrodzie), bo u nas ciepło i fajnie. Forsycje też kwitną, mlecze... hm nie wiem...

Ale do kwitnienia napewno szykuje się kalina od Izy. Ogromnie jestem ciekawa zapachu...


____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 09:55, 12 kwi 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kochani 22 kwietnia jest Międzynarodowy Dzień ziemi i z tej okazji jest dużo imprez w całej Polsce gdzie wymieniają elektrośmieci na sadzonki drzew, krzewów i ziół. Warto skorzystać.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gosialuk 16:05, 12 kwi 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
U mnie mlecze jeszcze nie kwitną, a forsycja i owszem.
A jaka to kalina? Angielska?

Słyszałam o takich wymianach we Wrocławiu.
Widziałam o Ob... piwonie drzewiaste. Małe sadzonki po 29 zł, a duże po 50 z kawałkiem chyba. Tylko nie wiem czy takie z marketu, to są te wymagające okrywania?

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies