Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 20:42, 29 mar 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Dziewczyny tamten śnieg stopniał, było kilka dni względnego ciepełka- można było porobić. Dzisiaj choć aura niesprzyjająca i nawet poprószyło to dzień bardzo pracowity.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 17:26, 30 mar 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Z dzisiejszego poranka





____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 17:38, 30 mar 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
W weekend udało się usunąć ostatnie przeszkody, które latami nie pozwalały na całkowite zagospodarowanie terenu. Otworzył się nowy teren i bardzo potrzebuję rad. Nie chodzi mi o konkretne nasadzenia, ale o układ ścieżek... wyznaczenie rabat czy żywopłotów. A teren nie jest łatwy...
Tu była już dyskusja apropo ścieżki, ale teraz odsłonił się cały obszar i chciałabym ogarnąć całość, żeby móc szykować teren pod trawnik.
Na tym stanęło:


Teraz chodzi o prawy, górny róg. Utrudnieniem są tutaj linie wysokiego napięcia- pod nimi od sąsiada do słupa musi być pusto- lub ewentualnie coś z czym będę się liczyła, że mogę stracic.
Zdjęcia terenu jak pokazują strzałki na powyższym planie:

Żółta


Czerwona- widok z wału


Niebieska
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Magleska 17:51, 30 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18269
Aniu
ja w planowaniu jestem noga ,ale może wołaj Asię i Ewę -one najbardziej zdolne do różnych układów rabat,ścieżek i nie tylko

śnieżne fotki śliczne ,ale pani zimie już dziękujemy -niech odpoczywa do grudnia
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gosiek33 20:27, 30 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Nic nie podpowiem bo się nie znam ale kibicować będę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
makadamia 17:12, 31 mar 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aniu, jestem ale jak zwykle mam problem w ogarnięciu Twoich hektarów
Ile tam jest metrów od ogrodzenia do słupów? Możesz zaznaczyć na planie, jak biegną linie energetyczne?

A druga rzecz: jakie masz plany/potrzeby związane z tym terenem? Co tam się powinno znaleźć? Czy po prostu trzeba jakoś zadarnić/zadrzewić, żeby jak najmniej kłopotów sprawiało?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anka_ 18:41, 05 kwi 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Magleska napisał(a)
Aniu
ja w planowaniu jestem noga ,ale może wołaj Asię i Ewę -one najbardziej zdolne do różnych układów rabat,ścieżek i nie tylko

śnieżne fotki śliczne ,ale pani zimie już dziękujemy -niech odpoczywa do grudnia
Wiesz Magdo, ja tez bym wolała, żeby ta zima już sobie poszła. Dzisiaj w dzień fajnie, choc nocki cały czas z mrozkami. I susza... ogromna susza. Co to będzei w lato to strach pomyśleć.
Asię wołałam.



Gosiek33 napisał(a)
Nic nie podpowiem bo się nie znam ale kibicować będę
Dziękuję Gosiu, przyda się.



____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 18:51, 05 kwi 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
makadamia napisał(a)
Aniu, jestem ale jak zwykle mam problem w ogarnięciu Twoich hektarów
Ile tam jest metrów od ogrodzenia do słupów? Możesz zaznaczyć na planie, jak biegną linie energetyczne?

A druga rzecz: jakie masz plany/potrzeby związane z tym terenem? Co tam się powinno znaleźć? Czy po prostu trzeba jakoś zadarnić/zadrzewić, żeby jak najmniej kłopotów sprawiało?
Asiu ja też nie ogarniam tych swoich arów.

Na planie 1 kratka to 1 metr.
Na ciemnoniebiesko- linia wysokiego napięcia.
Na jasnoniebiesko- linia energetyczna.
Na różowo- wodociąg.



Asiu teren ma być przede wszystkim mało kłopotliwy. Choć teraz bardziej chodzi o układ ścieżek niz konkretne roślinki. to umożliwiłoby mi szykowanie terenu pod trawnik. No i bardzo bym chciała jakoś 'wlepić' na tym kawałku jakiś żywopłot liściasty.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gosiek33 19:16, 05 kwi 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Jak udało Ci się tego gila tak ładnie ufocić
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Wani 23:32, 05 kwi 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
anka_ napisał(a)
Z dzisiejszego poranka








Ależ mi się podoba to przenikanie zimy z wiosną Co to jest to kwitnące na żółto?
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies