Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

gogo 18:42, 15 kwi 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Dawno nie byłam u Ciebie, a tu, jak zawsze cudne zdjęcia roślin i ptaków
Super, że masz zrobione ogrodzenie, sarny nic już nie zjedzą.
Nie znam się na planach, ale wyglądają fajnie, lubię zawijasy
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Malgosik 21:57, 20 kwi 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
anka_ napisał(a)
Asiu ja też nie ogarniam tych swoich arów.

Na planie 1 kratka to 1 metr.
Na ciemnoniebiesko- linia wysokiego napięcia.
Na jasnoniebiesko- linia energetyczna.
Na różowo- wodociąg.



Asiu teren ma być przede wszystkim mało kłopotliwy. Choć teraz bardziej chodzi o układ ścieżek niz konkretne roślinki. to umożliwiłoby mi szykowanie terenu pod trawnik. No i bardzo bym chciała jakoś 'wlepić' na tym kawałku jakiś żywopłot liściasty.


A potrzebujesz tam ścieżki?
Może zrób trawnik, a na jego brzegu dopiero nasadzenia. Na trawnik można wejść, niekoniecznie tylko po ścieżkach....
Cudne ptaki.
Gruba robota u Ciebie.


zielony to trawnik
kolory to nasadzenia, czarne kropy to drzewa gdzie już linie nie przeszkadzają
____________________
Ogród na glinie
anka_ 21:20, 21 kwi 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiek33 napisał(a)
Jak popikujesz to będziesz wnusia z daleka trzymać.

Chciałam zrobić wysiewy ale nawet po podkręceniu kaloryfera mam przy szybie tylko 15C
Aż Gosiu mierzyłam u siebie- rano 19.



Kawa napisał(a)
Ania ile ty masz terenu to o matko

ptasiory cudne jak zawsze a mały zjadacz czasu słodki

Szczerze mówiąc Kamilo to sama jestem zaskoczona ile terenu "przybyło' po ogarnięciu.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 21:27, 21 kwi 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
gogo napisał(a)
Dawno nie byłam u Ciebie, a tu, jak zawsze cudne zdjęcia roślin i ptaków
Super, że masz zrobione ogrodzenie, sarny nic już nie zjedzą.
Nie znam się na planach, ale wyglądają fajnie, lubię zawijasy
Grazynko ogrodzenie niestety nie po całości, ale jest nadzieja.Czekam na geodetę. Ale z sarnami spokój. Za to bobry postanowiły wprowadzić sie do stawu, ale chyba się im nie spodobało. Ale w ramach prób przycięły serby. Na szczęście tylko trochę bocznych gałęzi.



Malgosik napisał(a)


A potrzebujesz tam ścieżki?
Może zrób trawnik, a na jego brzegu dopiero nasadzenia. Na trawnik można wejść, niekoniecznie tylko po ścieżkach....
Cudne ptaki.
Gruba robota u Ciebie.
...
zielony to trawnik
kolory to nasadzenia, czarne kropy to drzewa gdzie już linie nie przeszkadzają
Małgosiu pewnie na trawniku się skończy- przynajmniej narazie. Chciałam jakieś krzaczaste rabaty, bo koszenia już teraz mam prawie ha i nie wyrabiam.
Tam gdzie wstawiłaś kropki to rosną już drzewa. Ale dojdą kolejne.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gosialuk 21:34, 22 kwi 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Aniu podziwiam. Drzewa i krzewy ciężko rozplanować na takim areale, bo sadzi się prawie niewidoczne patyki. Z bylinami łatwiej, bo wcześniej widać efekty i zawsze można skorygować. Zdjęcia śliczne jak zawsze.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
anabuko1 07:53, 24 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Pięknie ci pigwa kwitnie.
A co to za krzew taki rudawy ??
Pozdrawiam Aniu
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Kasya 08:41, 24 kwi 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
Ten twój facet na kolanach.... kurcze jaki wielki juz !

Na bobry musisz się zasadzić z aparatem albo z kamera
Czytałam u Anki
No wszyscy pracują ciężko
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Malgosik 19:29, 24 kwi 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
To może faktycznie warto pomyśleć o kompozycji krzewów w grupach. Najlepiej żeby nie wymagały cięcia. A Różaneczniki wchodziłyby w grę? Jak w parku. Mogłoby być pięknie. Nie wymagalyby cięcia. Azalie łatwiejsze w uprawie. Inne krzewy niewymagające cięcia. Przyszły mi też do głowy grupy miskantów, ale trzeba je wiosną ścinać.
No więc krzewy: tawuła wczesna lub van Houttea, pęcherznice, czarny bez (ale do 6 m może dojść), forsycje, jaśminowce, mahonia, oczar, porzeczki krwiste, krzewuszki, ale także zimozielone, by nie było zimą pusto: kosodrzewiny, jałowce. Można też zadarnić trzmieliną mi, irgą czy poprostu puścić bluszcz jako okrywowy.
____________________
Ogród na glinie
gogo 23:40, 26 kwi 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Jak bobry dostały się do stawu?
Przecież bobry wolą płynącą wodę, dlatego sobie poszły

Piękny pigwowiec, mój też taki żarówiasty
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
anka_ 08:45, 30 kwi 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosialuk napisał(a)
Aniu podziwiam. Drzewa i krzewy ciężko rozplanować na takim areale, bo sadzi się prawie niewidoczne patyki. Z bylinami łatwiej, bo wcześniej widać efekty i zawsze można skorygować. Zdjęcia śliczne jak zawsze.
No własnie Gosiu, jest problem. Tym bardziej, że ja zdecydowanie wzrokowiec jestem.



anabuko1 napisał(a)
Pięknie ci pigwa kwitnie.
A co to za krzew taki rudawy ??
Pozdrawiam Aniu
Aniu kwitnące to pigwowiec. Pigwa niestety mi nie kwitnie i nie wiem dlaczego. Rudawy? chyba o tawułę chodzi.
Pozdrawiam serdecznie.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies