Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 08:52, 30 kwi 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kasya napisał(a)
Ten twój facet na kolanach.... kurcze jaki wielki juz !

Na bobry musisz się zasadzić z aparatem albo z kamera
Czytałam u Anki
No wszyscy pracują ciężko
Kaśka ale mnie wystraszyłaś. Czytam i strach w oczach... przegląd wstawionych fotek... kurczę, gdzie ja zdjęcie eMa wstawiłam... i to jeszcze na kolanach.... Aż do mnie dotarło. No, te Facet skończył niedawno roczek.
Bobra widziałam i tak żałowałam ze aparatu brak. Ale w stawie kopią norę, ręce opadają.
W oczku narobiły bałaganu, ale na szczęście wszystkie roślinki żyją.







____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 08:55, 30 kwi 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Malgosik napisał(a)
To może faktycznie warto pomyśleć o kompozycji krzewów w grupach. Najlepiej żeby nie wymagały cięcia. A Różaneczniki wchodziłyby w grę? Jak w parku. Mogłoby być pięknie. Nie wymagalyby cięcia. Azalie łatwiejsze w uprawie. Inne krzewy niewymagające cięcia. Przyszły mi też do głowy grupy miskantów, ale trzeba je wiosną ścinać.
No więc krzewy: tawuła wczesna lub van Houttea, pęcherznice, czarny bez (ale do 6 m może dojść), forsycje, jaśminowce, mahonia, oczar, porzeczki krwiste, krzewuszki, ale także zimozielone, by nie było zimą pusto: kosodrzewiny, jałowce. Można też zadarnić trzmieliną mi, irgą czy poprostu puścić bluszcz jako okrywowy.
Małgosiu nawet nie wiesz jakbym chciała takie może różaneczników. Ale u mnie słabo rosną. Pomalutku ogarniam i może wyklaruje się jakaś wizja.





____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 09:00, 30 kwi 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
gogo napisał(a)
Jak bobry dostały się do stawu?
Przecież bobry wolą płynącą wodę, dlatego sobie poszły

Piękny pigwowiec, mój też taki żarówiasty

Grażynko grodziłam os strony drogi i jednego z sąsiadów ze względu na sarny. Ale na koncu działki graniczę z sąsiadem ze stawem. Tu jeszcze nie mam ogrodzenia bo ze względu na sarny i zające nie miało to znaczenie. I w tamtym stawie i u nas próbują się zadomowić. Nie poszły- siedzą. Zaczęły kopać łącznik między stawami.
Pigwowca mam jeszcze łososiowego.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 09:03, 30 kwi 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Może ktoś rozpozna co to za drzewo? To na środku...





____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Mala_Mi 12:06, 30 kwi 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Aniu, czesto cię wspominamy, bo muminki u mnie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gosiek33 12:12, 30 kwi 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ależ musi pachnieć ta czeremcha

Mam odmianę różową ale jeszcze młoda i zapach chyba słabszy wydziela
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasya 12:16, 30 kwi 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41827
Czeremcha chwast straszny
Lepsza ta odmiana rozowa, tez mocno pachnie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gosiek33 12:30, 30 kwi 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasya napisał(a)
Czeremcha chwast straszny
Lepsza ta odmiana rozowa, tez mocno pachnie



Twoja różowa rośnie wśród innych roślin i może dlatego skupia zapach, moja koronę w zasadzie ma na wygwizdowie, może dlatego wszystko ucieka... do sąsiadów?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Zakrecona 13:30, 30 kwi 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Aniu, ale wnusio podrósł

Pigwowce pięknie kwitną. Bobry wprawdzie wdzięczny obiekt fotografii, ale ich bytowania Ci nie zazdroszczę

U znajomej w okolicy stawu zlikwidowały prawie wszystkie drzewa owocowe.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
anka_ 23:01, 03 maj 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mala_Mi napisał(a)
Aniu, czesto cię wspominamy, bo muminki u mnie

Moje mysli też do Was często biegną, tym bardziej ze oczko przy domu a i roślinki od ciebie na widoku z tarasu. Tylko dlaczego powojnik upiera się, że będzie niskopodłogowy. Muszę mu mocniejszą kratkę sprawić. bo z założenia miał gwiazdorzyć na studni. Brunnery szaleją.



Gosiek33 napisał(a)
Ależ musi pachnieć ta czeremcha

Mam odmianę różową ale jeszcze młoda i zapach chyba słabszy wydziela

Dziękuję Gosiu za identyfikację. Twoja czeremcha cudowna.
Co do zapachu tu moja już przekwita i słabo pachnie. ale tydzień wcześniej roznosiła się niesamowita won, której źródła nie ustaliłam. ciekawi mnie czy to ta czeremcha.
Zobacz jak pięknie ruszył Wredei.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies