Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

makadamia 12:04, 21 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aniu, na takich hektarach to trudno trudno będzie pomóc przez forum
Zresztą, wydaje mi się, że przy tym stylu, jaki planujesz, nie ma potrzeby takiego dokładnego wytyczania ścieżek.

Czy te ścieżki na planie to tak mniej więcej mają iść:

ja mam tylko takie zastrzeżenie, że przesadziłaś chyba z wielkością placyku - wychodzi 10 m w najszerszym miejscu
bardziej realne byłoby chyba tak:


Jak będziesz planowała nasadzenia to pilnuj tylko żeby mieć ładny widok z ławeczki (czerwona strzałka)

I na pewno będziesz robiła jeszcze inne miejsca do posiedzenia - ustaw je tak, żeby siedzieć tyłem do słońca. Cień czy nie cień - zawsze to przyjemniej popatrzeć na kwiatki, które odwrócone są do Ciebie przodem
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 12:21, 21 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
makadamia napisał(a)
Aniu, na takich hektarach to trudno trudno będzie pomóc przez forum
Zresztą, wydaje mi się, że przy tym stylu, jaki planujesz, nie ma potrzeby takiego dokładnego wytyczania ścieżek.

Czy te ścieżki na planie to tak mniej więcej mają iść:


hi, hi, własnie przejechałaś po kwaśnej

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 12:58, 21 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110

Przy takich odległościach przybliżenie wynosi 5 metrów w prawo i 5 w lewo
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gosialuk 14:59, 21 sty 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Aniu a jakbyś zaznaczyła na planie gdzie te iglaki z pierwszego planu zdjęcia i słupy, to może lepiej byłoby dopasować. Ja tylko staw z wałem bezbłędnie umiejscowiłam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Pszczelarnia 16:47, 21 sty 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ania, mnie Twój rozmach przestrzenny przerasta. Ale zerkam ciekawie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Aurelllia 17:36, 21 sty 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Też plany czynię, ale mniejsze, takiego pola do popisu jak Ty nie mam
Ścieżki w ogrodzie to bardzo wygodna sprawa, mi się podobają takie naturalne np ze żwiru, a pomiędzy rabatami to trawiaste
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
anka_ 19:28, 21 sty 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
sylwia_slomczewska napisał(a)
Podoba mi się takie ułożenie ścieżęk i pomyślany dojazd dla kosiarki ewentualnie między drzewka Jak połączysz z drugą stroną będzie ciekawy ogród pełen krętych ścieżek i rabat przesłaniających co sie kryje za zakrętem. Lubię takie ogrody bardzoSą niezwykle ciekawe

Też mi się podobaja kręte. Ciekawe co w realu z tego wyjdzie.

makadamia napisał(a)
Aniu, na takich hektarach to trudno trudno będzie pomóc przez forum
To do planu nasadzeń zapraszam na wiosnę w realu.

makadamia napisał(a)
ja mam tylko takie zastrzeżenie, że przesadziłaś chyba z wielkością placyku - wychodzi 10 m w najszerszym miejscu
bardziej realne byłoby chyba tak:
No i bardzo mi się podoba Asiu. Jak mój szpital trochę ogarnę to pójdę zobaczyć jak to w terenie wygląda.

makadamia napisał(a)
Jak będziesz planowała nasadzenia to pilnuj tylko żeby mieć ładny widok z ławeczki (czerwona strzałka)

I na pewno będziesz robiła jeszcze inne miejsca do posiedzenia - ustaw je tak, żeby siedzieć tyłem do słońca. Cień czy nie cień - zawsze to przyjemniej popatrzeć na kwiatki, które odwrócone są do Ciebie przodem
Nasadzenia postaram się dobrać najpiękniejsze jakie potrafię. Z pomocą mam nadzieje.
Nad ławeczkami będę myśleć.


____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 19:32, 21 sty 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Toszka napisał(a)
hi, hi, własnie przejechałaś po kwaśnej
Oj tam, oj tam...
makadamia napisał(a)

Przy takich odległościach przybliżenie wynosi 5 metrów w prawo i 5 w lewo

Gosialuk napisał(a)
Aniu a jakbyś zaznaczyła na planie gdzie te iglaki z pierwszego planu zdjęcia i słupy, to może lepiej byłoby dopasować. Ja tylko staw z wałem bezbłędnie umiejscowiłam.
W tym problem Gosiu, że u mnie taki dziwny teren, że zdjęcia nie oddają odległości. Ale proszę- tak to mniej więcej wygląda.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 19:35, 21 sty 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Pszczelarnia napisał(a)
Ania, mnie Twój rozmach przestrzenny przerasta. Ale zerkam ciekawie.
Ewo ale przecież moje włości niewiele większe od twoich... Rozmach... tzn że z motyką na księżyc?

Aurelllia napisał(a)
Też plany czynię, ale mniejsze, takiego pola do popisu jak Ty nie mam
Ścieżki w ogrodzie to bardzo wygodna sprawa, mi się podobają takie naturalne np ze żwiru, a pomiędzy rabatami to trawiaste
Aurelio z jednej strony taki teren to pole do popisu z drugiej ból głowy. Ścieżkę główną baaardzo chciałabym w stylu parkowym- z pospółki. Ale to chyba tylko marzenie... Narazie będę się cieszyć jak będą trawiaste.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Muszelka 17:00, 26 sty 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Anko, zrobiłam dla Ciebie zdjęcie karmnika "od środka" - sposób przytwierdzenia półokrągłych deseczek. Gdy zobaczysz, zdjęcie usunę.
Serdeczności!

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies