Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

sylwia_slomc... 10:42, 26 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Oglądając Twój ogród na zdjęciach przychodzi mi do głowy jedna myśl....Harmonia
Przykro czytać o budowlanych planach za ogrodzeniowych Stale powtarzam, ze do krajobrazów zapożyczonych nie ma co się za bardzo przyzwyczajać bo to loteria na jak długo je mamy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mirkaka 15:22, 26 sty 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
sylwia_slomczewska napisał(a)
Oglądając Twój ogród na zdjęciach przychodzi mi do głowy jedna myśl....Harmonia
Przykro czytać o budowlanych planach za ogrodzeniowych Stale powtarzam, ze do krajobrazów zapożyczonych nie ma co się za bardzo przyzwyczajać bo to loteria na jak długo je mamy


OO to mnie pocieszyłaś, bo ja mam o swoim ogrodzie inne zdanie. Szukam tej harmonii ale ciągle podobają mi się pomysły w innych ogrodach i wtedy chcę je przenieść na swój grunt. Ciągle nie mam sprecyzowanego marzenia o moim ogrodzie. Tak bardzo podobają mi się różne ogrody, tak bardzo różniące się od siebie. Ale dzięki temu można cały czas coś zmieniać i cieszyć się tym
To prawda co piszesz o zapożyczonych krajobrazach, trudno, muszę się z tym pogodzić
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
m_gocha 21:44, 26 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
W ogrodzie pięknie I piękne zdjęcia!
Super że już wróciłaś na forum choć z tego co czytam u Ciebie wciąż jeszcze remontowo Oj nie zazdroszczę

Wpadło mi to zdjęcie w oko


Ależ pięknie przerośnięte przejście. Co to za róże?

A ząbkowane kwiaty hortensji wymiatają

Rutewka skadła moje serce. Pięknie i tak zwiewnie się prezentuje. I pomyśleć że latem miałam w rękach w centrum ogrodniczym... i zrezygnwałam z zakupu

O powojnikach nie wspomnę - cudne!




____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Milka 08:09, 27 sty 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dawno nie byłam, ale z przyjemnością popatrzyłam.
Też jesteśmy w tej grupie, uważamy, ale i tak trzeba normalnie jakoś zyć
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Ewa777 09:19, 27 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Mirko, ale fajnie, że pokazałaś zdjęcia Od razu weselej się zrobiło. Masz cudny ogród, bardzo harmonijny i przemyślany. Trzymaj tak dalej
Perspektywy rozwoju miasta za płotem współczuję.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 09:45, 27 sty 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
m_gocha napisał(a)
W ogrodzie pięknie I piękne zdjęcia!
Super że już wróciłaś na forum choć z tego co czytam u Ciebie wciąż jeszcze remontowo Oj nie zazdroszczę


Mnie też to delikatne przenikanie kwiatostanów urzeka
Hortensja to sadzonka z moich NN. Nie pamiętam czy Ci ją dawałam czy tylko You and me.
Róże na drewutni to Lykkefund i Gipsy Boy. Teraz tam się trochę pozmienia. Nad różami powstanie balkon a drewutnia będzie pod balkonem. Ale ze względu na te róże chyba ścianki drewutni zostawię jako oparcie dla nich. Nie wiem, będę myśleć na tym
Rutewkę trzeba mieć, nawet teraz zimą zdobi delikatną koronką jak jest szron







____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:51, 27 sty 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Milka napisał(a)
Dawno nie byłam, ale z przyjemnością popatrzyłam.
Też jesteśmy w tej grupie, uważamy, ale i tak trzeba normalnie jakoś zyć


Trzeba normalnie żyć, ale my ograniczamy kontakty z dziećmi, i tęsknimy. Dzwonimy do siebie codzienni, ale to nie to samo.
Dziękuję Irenko za wizytę, życzę zdrowia. Ty też nie jesteś ostatnio zbyt aktywna na forum
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
antracyt 09:55, 27 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
mirkaka napisał(a)


Mnie też to delikatne przenikanie kwiatostanów urzeka
Hortensja to sadzonka z moich NN. Nie pamiętam czy Ci ją dawałam czy tylko You and me.
Róże na drewutni to Lykkefund i Gipsy Boy. Teraz tam się trochę pozmienia. Nad różami powstanie balkon a drewutnia będzie pod balkonem. Ale ze względu na te róże chyba ścianki drewutni zostawię jako oparcie dla nich. Nie wiem, będę myśleć na tym

Nie miałam pojęcia, że Gipsy Boy wyrasta na takiego potwora. Jak długo u Ciebie trwa jego kwitnienie?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mirkaka 10:04, 27 sty 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Ewa777 napisał(a)
Mirko, ale fajnie, że pokazałaś zdjęcia Od razu weselej się zrobiło. Masz cudny ogród, bardzo harmonijny i przemyślany. Trzymaj tak dalej
Perspektywy rozwoju miasta za płotem współczuję.



Weselej Ewa, wiosna coraz bliżej, dzisiaj sprawdziłam że dzień jest dłuższy o 1 godz i 9 min.
Na pewne rzeczy nie mam wpływu, muszę pomyśleć jak się zasłonić, ale to trudne u mnie. w lasku brzozy skutecznie hamują wzrost tuji, już wiele lat temu posadzone żeby zasłoniły plot i ciągle są małe, nie mogą dorosnąć do wysokości płotu.
Najlepiej to postawić tam mur, tylko boję się że będzie zaraz porysowany sprayem, bo już dwa ceglane słupy są tak ozdobione Poza tym to znów koszt i robota. Musiałabym wykopać doły na głębokie fundamenty. Ech, nie chce się myśleć..
Z kolei za płotem z powojnikami będą szeregowce i okna domów, a to znaczy że zaglądanie do mojego ogrodu i brak intymności dla mnie. Nie obsadzę płotu czymś wysokim bo przepisy budowlane pozwalają tylko na zasłonę do 2 m wysokości.
A jak posadzę coś wysokiego głębiej w ogrodzie to przesłoni mi to całą rabatę powojnikowo-hortensjową.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 10:08, 27 sty 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
antracyt napisał(a)

Nie miałam pojęcia, że Gipsy Boy wyrasta na takiego potwora. Jak długo u Ciebie trwa jego kwitnienie?


Hmm, nie sprawdzałam, ale ona kwitnie jeden raz, nie powtarza kwitnienie. Myślę że od początku do końca może z miesiąc ?

W tym roku będzie jeszcze większa bo ma mnóstwo długich nowych pędów Szkoda tylko że jest baaardzo kolczasta
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies