Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Kasya 18:55, 12 lut 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42123
mirkaka napisał(a)


Wyglądało jeszcze gorzej, trzy odwierty po 120 m w głąb, potem wszystkie połączyć razem wykopem 1,5 m głębokości, i dalej pod ścieżką do kotłowni, ale warto było
Rośliny wyleciały tylko te których chciałam się pozbyć, czyli krzewy tawuły i trawy Ice dance.
Storczykom nic się nie stało, zrujnowany głównie trawnik i ścieżki, pilnowałam żeby rabat nie niszczyli wolałam zniszczyć ścieżki, haha
Wodniaczką, taką sobie, mój eM raczej jest

W tym roku zaplanuj sobie przyjazd na pierwszy tydzień czerwca, to najlepszy czas dla rodkow


Czytam ze jakos przeżyłaś ten kataklizm
Działa juz ? Sprawdza się ?
Na wiosnę będziesz miała sporo pracy
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Napia 20:30, 12 lut 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Obejrzałam relację z zakładania pompy ciepła i muszę przyznać, że aż żal mi się zrobiło ogrodu. Piszesz jednak, że było warto i myślę, że to najważniejsze. Ale rzeczywiście, jak pisze Kasya, wiele pracy przed Tobą i można cos pozmieniać, co dla mnie jest zawsze atrakcyjną perspektywą

Zaciekawiły mnie klastry, kiedyś o nich myślałam, ale nic z tego nie wyszło. Teraz zastanawiam się, czy w klastrach można by posadzić winogrona? Jak myślisz?
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
basia3012 22:31, 12 lut 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9546
Ja kilka lat temu kupowałam chyba taki ogrodniczy bentonit. Ale dokładnie nie pamiętam. To było na All....
Wiem, że jest glinka wędkarska w małych opakowaniach, też zatrzymuje wodę.
Mirko, doradź proszę. Będę sadziła na wiosnę u mamy azalie wielkokwiatowe. Czy radzisz dołek wypełniać podobną mieszanką jak dla rododendronów? Bo wielkość dołka to chyba podobna jak dla rh.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:42, 12 lut 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9546
mirkaka napisał(a)



Mirko, idąc ku stronie, na której rozmnażasz hortensje trafiłam na takie cudo. Przepiękny żywopłot z hortensji. Oj lubią Ciebie te roślinki. Rosną jak malowane.

Mirko, a jak nawozisz te piękności różowe? Hortensje różowe lubię najbardziej. Nawet bardziej niż niebieskie. Dla mnie są radośniejsze.
Pozdrawiam ciepło.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
mirkaka 09:14, 13 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9650
Kasya napisał(a)


Czytam ze jakos przeżyłaś ten kataklizm
Działa juz ? Sprawdza się ?
Na wiosnę będziesz miała sporo pracy


Działa już od 20 go października, nie myślałam że będę aż tak zadowolona,
Na wiosnę będę miała firmę do ogarnięcia tego bałaganu, sama to bym nie dała rady już, przy okazji wymienię ziemię pod warzywniak bo i on chyba powstanie, czyli kastry budowlane nie będą raczej już potrzebne, chyba że na marchewkę, aby uchronić ją przed połyśnicą marchwianką Jak pisała Vita
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:17, 13 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9650
Napia napisał(a)
Obejrzałam relację z zakładania pompy ciepła i muszę przyznać, że aż żal mi się zrobiło ogrodu. Piszesz jednak, że było warto i myślę, że to najważniejsze. Ale rzeczywiście, jak pisze Kasya, wiele pracy przed Tobą i można cos pozmieniać, co dla mnie jest zawsze atrakcyjną perspektywą

Zaciekawiły mnie klastry, kiedyś o nich myślałam, ale nic z tego nie wyszło. Teraz zastanawiam się, czy w klastrach można by posadzić winogrona? Jak myślisz?


Winogrona chyba potrzebują gruntu bo one muszą rozwinąć spory system korzeniowy, aby moc wykarmić owoce
No właśnie chcę trochę pozmieniać, i założyć warzywniak w gruncie albo w murowanych donicach
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:19, 13 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9650
basia3012 napisał(a)
Ja kilka lat temu kupowałam chyba taki ogrodniczy bentonit. Ale dokładnie nie pamiętam. To było na All....
Wiem, że jest glinka wędkarska w małych opakowaniach, też zatrzymuje wodę.
Mirko, doradź proszę. Będę sadziła na wiosnę u mamy azalie wielkokwiatowe. Czy radzisz dołek wypełniać podobną mieszanką jak dla rododendronów? Bo wielkość dołka to chyba podobna jak dla rh.


Basiu, azalie to też różaneczniki, czyli takie same warunki jak rododendrony potrzebują, czyli tak samo przygotowujesz ziemię dla nich jak u siebie robiłaś dla Rh
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:27, 13 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9650
basia3012 napisał(a)


Mirko, idąc ku stronie, na której rozmnażasz hortensje trafiłam na takie cudo. Przepiękny żywopłot z hortensji. Oj lubią Ciebie te roślinki. Rosną jak malowane.

Mirko, a jak nawozisz te piękności różowe? Hortensje różowe lubię najbardziej. Nawet bardziej niż niebieskie. Dla mnie są radośniejsze.
Pozdrawiam ciepło.


Żeby tak rosły przekopałam całą długość tej rabaty i wyjmowałam grudy wapna i siną glinę, dodawałam kompostu, zakwaszałam siarką. Robiłam to ze dwa lata, nie ma nic za darmo

wstawiam jeszcze zdjęcia tego szpaleru jak trochę bardziej rozkwitł





____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:34, 13 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9650
W tym roku chciałabym wymyślić jakieś podpórki dla tych hortensji od strony ścieżki, bo mi ją zasłaniają i utrudniają kursy z taczką jakieś niskie płotki chciałabym tam zamontować, ale ze mną to tak jest że plany planami a potem albo sił brak, albo pogoda nie taka i zostaje jak było
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kordina 10:31, 13 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Przepiękne Twoje hortensje co do płotka, ja kupuję na All...o obrzeże ogrodowe wiklinowe, starcza na ok 3-4 lata, może dla Ciebie będzie dobre? Są o różnych wysokościach i szerokościach, ja kupuję 30, mierzę odległość i dopasowuję długości.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies