Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 10:35, 06 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Kordina napisał(a)


Wertuję wątek i jakoś znaleźć nie mogę, jak to z pąkami hortensji, bezpośrednio do ziemi ten główny pąk? Kiedy można wykonać? Bardzo proszę o powtórkę

Natomiast trafiłam na niezwykłą jak dla mnie rozmnóżkę róż
https://www.youtube.com/watch?v=3Ee7FbHno1o

https://www.youtube.com/watch?v=x0vwZg0-m5Q

okazało się, że te rozmnażanie róż to FAKE, umieszczam ku przestrodze i nie usunę tych linków, zeby było jasne o co chodzi...
https://www.youtube.com/watch?v=JCMknp5XsbY


Strona 513, opisałam jak ukorzeniałam te małe pędy bukietówek, są też zdjęcia
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kordina 16:06, 06 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Dziękuję Mirko
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Joku 19:32, 09 lut 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Kupiłam sobie dwie kastry budowlane w celu uprawy w nich warzyw - postanowiłam powiększyć sobie powierzchnię uprawną . Napisz proszę jakiego podłoża używałaś.
Planuję sałatę, groszek, ewentualnie bób. Ma to sens?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 16:31, 11 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Joku napisał(a)
Kupiłam sobie dwie kastry budowlane w celu uprawy w nich warzyw - postanowiłam powiększyć sobie powierzchnię uprawną . Napisz proszę jakiego podłoża używałaś.
Planuję sałatę, groszek, ewentualnie bób. Ma to sens?


Jola, używałam podłoża do warzyw z worków, w kastrach uprawiałam tylko pomidory, paprykę, sałaty, rukole, pietruszkę, jarmuż, buraki liściowe, szczypior siedmiolatka , cukinie i dynie,poziomki i truskawki.
Nie miałam wielkich sukcesów, z sałat byłam zadowolona bo długo jedliśmy własną, a były też rzodkiewki, z pomidorów również ale tylko koktailowych- są zdrowsze, papryka jest u mnie na indeksie, bo albo ją niedonawożę albo przenawożę, zawsze źle
Pietruszka rośnie, szczypior też, buraczki słabo, lepiej rosły w gruncie, jarmuż też słabo, w gruncie lepiej. Cukinie i dynie słabo bo to bardzo żarłoczne rośliny, ale i tak coś urosło
Truskawki i poziomki fajnie rosły
Groszku i bobu nie siałam, więc nie wiem czy to ma sens, natomiast namawiam do sałat i jarmużu, to będziesz miała całe lato zielone liście i szczypiorek też warto.
Namawiam do więcej niż dwie kastry
Zasilałam obornikiem granulowanym, ziemia dość szybko w nich wysycha, ja dodawałąm żwirek koci bentonit, który poprawia magazynowanie wody i jest naturalną zmieloną skałą, poprawiał mi lepkość tej ziemi z worków bo to sam torf chyba jest, i jeszcze dodawałam do tego zwykłej ziemi gliniastej, żeby wilgoć lepiej trzymało. To fajna zabawa Jola, próbuj, nie wiem tylko czy bób, bo ani się nie najesz siejąc do jednej kasty, a on z tego co wiem łapie strasznie mszyce, takie czarne, ale próbuj, najlepiej się uczyć na własnych błędach
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 17:15, 11 lut 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Bardzo cenne informacje, zwłaszcza dotyczące podłoża. Zaciekawił mnie bentonit dla kota, wystarczy udać się do sklepu zoologicznego . Na pewno wysieję sałatę, może posadzę szczypiorek bo M lubi .
Piszesz dwie to za mało? Hmmmm....
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 18:38, 11 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Za mało
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ewsyg 21:54, 11 lut 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ja w tym roku też mam zamiar zakupić kastry,ale największe i najgłębsze jakie widziałam. Mam zamiar posadzić w nich maliny. Bardzo zależy mi na malinach, ale boję się je sadzić do ziemi, są zbyt ekspansywne. Jak się ten pomysł nie sprawdzi to trudno. W drugiej posadzę poziomki a trzeciej ogórki. Trzeb próbować i taak jak pisze Mirusia, uczyć się na błędach.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
vita 22:02, 11 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Koci bentonit Bardzo ciekawe Mireczko sprawozdanie z upraw kastrowych. Też pytałam Jolę z niedowierzaniem: dwie kastry kupiłaś? Uwaga co do bobu oczywista, ja sieję na dużo większej powierzchni i tak mam go za mało. Sałata, rzodkiewki, te pikantne sałatki, szczypiorek, bazylia, a w nogach (z tyłu) kastr, przy podporach groszek cukrowy. Ten najwyższy 1,80 przy okazji osłoni od sąsiada To do Joli Dla mnie inne jeszcze olśnienie! Posieję sobie w dwóch kastrach marchewkę! Kastry postawię na czymś, jeszcze nie wiem na czym. Połyśnica marchwianka oblatuje na wysokości do 40cm?
Bardzo dobrze wymieniać doświadczenia
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
antracyt 10:36, 12 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Ja w tym roku zaryzykuję i do najwiekszych kast budowlanych jakie znajdę trafią melony i arbuzy. Zobaczymy czy doczekam się owoców.
Papryki w kastach/wiadrach uprawiam od kilku lat z sukcesem. Do mojej ziemi z ogrodu dodaję tylko dużo kompostu i obornik(niegranulowany), a w sezonie podlewam gnojówkami tak jak pomidory.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kordina 10:46, 12 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Robicie otwory odprowadzające nadmiar wody z kast? Ja mam w zeszłym roku posadzone niskie odmiany kolumnowe drzewek owocowych, wszystkie wiertarką z dużym wiertłem podziurawiłam, a na dno keramzyt, żeby było odprowadzenie wody.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies