Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

basia3012 15:17, 13 lut 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9546
Piszesz dwa lata. No to podziwiam. Ale ogrodnik powinien być cierpliwy, systematyczny itp. Fakt, ta rabata jest duża i chyba długa. No nie ma nic za darmo, nic z nieba samo nie spada. Ale podziwiać za to można latami. Cudna jest.
Czekam na Twoje rodki i azalie. Bajka.
Ja w tym roku mam u mamy i córki sadzić azalie wielkokwiatowe ale tak mnie kusiły, że i u siebie w dwóch miejscach wcisnę. Kupiłam dla mamy Feuwerk, Juanita i Anneke, dla córki Homebush do donicy i dla mnie Anneke i Klondyke.
Serdecznie pozdrawiam Mirko.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Joku 19:48, 13 lut 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12173
W którym miejscu będzie warzywnik? Tam gdzie stały kastry?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 09:33, 14 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9650
basia3012 napisał(a)
Piszesz dwa lata. No to podziwiam. Ale ogrodnik powinien być cierpliwy, systematyczny itp. Fakt, ta rabata jest duża i chyba długa. No nie ma nic za darmo, nic z nieba samo nie spada. Ale podziwiać za to można latami. Cudna jest.
Czekam na Twoje rodki i azalie. Bajka.
Ja w tym roku mam u mamy i córki sadzić azalie wielkokwiatowe ale tak mnie kusiły, że i u siebie w dwóch miejscach wcisnę. Kupiłam dla mamy Feuwerk, Juanita i Anneke, dla córki Homebush do donicy i dla mnie Anneke i Klondyke.
Serdecznie pozdrawiam Mirko.


Posadź je na słonecznym stanowisku, będą lepiej kwitnąć. Mam Homebush, ale u mnie ona jest słaba, reszty mnie mam ale są piękne
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:39, 14 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9650
Joku napisał(a)
W którym miejscu będzie warzywnik? Tam gdzie stały kastry?


Jolu, część warzywniaka chcę umiejscowić od wschodu, czyli tam gdzie się idzie do kompostownika, usunęłam już z pod płotu tawuły, hortensje bukietowe i trawy Ice Dance, tam myślę o donicach murowanych, a dodatkowo zlikwidowałam trochę tego placyku gdzie stały kastry, i trawnik obok, i tam też myślę coś zrobić, np pole truskawek To jest miejsce przed tymi wysokimi ogrodówkami.
Myślę też czy nie wybudować tam donic, nie mam sprecyzowanego pomysłu, u mnie ciężko z planowaniem, rysowaniem i wyobraźnią przestrzenną. Tam mam linie zaokrąglone ścieżek, rabat, a donice byłyby prostokątne, jak to sensownie zaplanować, nie wiem, ?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Dorii 09:57, 14 lut 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Pokaż jak to wygląda to może coś pomożemy :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
vita 10:28, 14 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
To i zapotrzebowanie na sadzonki truskawek się zwiększy Tyle nowych możliwości. Pomysł na murowane donice dobry, służę pomocą Niestety nie kojarzę miejsca, tylko to, na którym stały kastry.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
daredevil 10:55, 14 lut 2023

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Pompę macie z wymiennikiem gruntowym? Z odwiertami czy poziomym?

Hortensje boskie, jednak trzeba dać roślinom czas żeby pokazały na co je stać i dbać, dbać

pozdrawiam serdecznie!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
mirkaka 14:35, 14 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9650
Dorii napisał(a)
Pokaż jak to wygląda to może coś pomożemy :⁠-⁠D


Na razie nie ma co pokazywać, jest tam jeszcze bałagan po budowie pompy
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:35, 14 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9650
vita napisał(a)
To i zapotrzebowanie na sadzonki truskawek się zwiększy Tyle nowych możliwości. Pomysł na murowane donice dobry, służę pomocą Niestety nie kojarzę miejsca, tylko to, na którym stały kastry.


Mam sporo sadzonek truskawek, one się mnożą
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:37, 14 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9650
daredevil napisał(a)
Pompę macie z wymiennikiem gruntowym? Z odwiertami czy poziomym?

Hortensje boskie, jednak trzeba dać roślinom czas żeby pokazały na co je stać i dbać, dbać

pozdrawiam serdecznie!


Tak, 3 odwierty po 120 m w głąb ziemi, to nasz najlepsza decyzja, a druga to montaż paneli FV Miło że hortki się podobają
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies