Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Dorii 15:00, 14 lut 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
mirkaka napisał(a)


Na razie nie ma co pokazywać, jest tam jeszcze bałagan po budowie pompy

Chodziło mi o plan tego co jest i co mniej więcej byś chciała.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Joku 19:39, 14 lut 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12179
mirkaka napisał(a)


Jolu, część warzywniaka chcę umiejscowić od wschodu, czyli tam gdzie się idzie do kompostownika, usunęłam już z pod płotu tawuły, hortensje bukietowe i trawy Ice Dance, tam myślę o donicach murowanych, a dodatkowo zlikwidowałam trochę tego placyku gdzie stały kastry, i trawnik obok, i tam też myślę coś zrobić, np pole truskawek To jest miejsce przed tymi wysokimi ogrodówkami.
Myślę też czy nie wybudować tam donic, nie mam sprecyzowanego pomysłu, u mnie ciężko z planowaniem, rysowaniem i wyobraźnią przestrzenną. Tam mam linie zaokrąglone ścieżek, rabat, a donice byłyby prostokątne, jak to sensownie zaplanować, nie wiem, ?


Do tej pory czytałam o likwidowaniu trawnika, o ograniczaniu placyków z kostki jeszcze nie . Jesteś prekursorką . Poletko truskawek - czemu nie? Już to widzę oczyma wyobraźni.
Co planujesz na tym pasku ziemi pod domem, tam gdzie rosło to coś co miało wyciągać metale ciężkie z ziemi, przed różą Lykkefund? Zapomniałam jak się nazywała ta siana roslina.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 16:45, 15 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Dorii napisał(a)

Chodziło mi o plan tego co jest i co mniej więcej byś chciała.


Zdjęcia szybciej i łatwiej zrobić Może za tydzień dwa coś porobię
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 16:51, 15 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Joku napisał(a)


Do tej pory czytałam o likwidowaniu trawnika, o ograniczaniu placyków z kostki jeszcze nie . Jesteś prekursorką . Poletko truskawek - czemu nie? Już to widzę oczyma wyobraźni.
Co planujesz na tym pasku ziemi pod domem, tam gdzie rosło to coś co miało wyciągać metale ciężkie z ziemi, przed różą Lykkefund? Zapomniałam jak się nazywała ta siana roslina.


Siałam gorczycę sarepską, ale i tak wymienię tam ziemię, będzie warzywniak, może sałaty, pomidorki itp
Ten placyk był trochę za duży, myśleliśmy że będziemy tam siedzieć przy ognisku, a siedzimy głównie na tarasie pod domem. Miejsce na ognisko też zlikwidowałam, nie ma sensu w dzisiejszych czasach palić resztek, wolę co się da kompostować a co się nie da oddawać z BIO odpadami.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
basia3012 23:56, 26 lut 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9547
Mirko, obejrzałam przed chwilą mnóstwo Twoich rododendronów, azalii, róż, powojników i innych cudeniek. Z poprzedniego roku, oczywiście. Aż zapomniałam o tej szarości za oknem. No, nie trochę zielonego widać.
Pozdrawiam ciepło.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
mirkaka 11:13, 27 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Basiu, oglądanie zdjęć z lata pomaga doczekać się wiosny

U mnie dziś tak słońce świeci, temperatura na plusie więc chyba do jutra już śniegu nie będzie




____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 11:14, 27 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
A to chyba kamasje


i tulipany

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
antracyt 11:28, 27 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11723
Ale ładnie wyglądają przebiśniegi w pierzynce
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 11:37, 27 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10238
Nie powiem żeby w tej puszystej pierzynce nie było im do twarzy Ale nie mogę już patrzeć na śnieg
____________________
April April podbija las Mazowsze
mirkaka 11:58, 27 lut 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Też mam dosyć tego białego mimo że przebiśniegi prezentują się w nim wyjątkowo
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies