Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Borówka wysoka (amerykańska) - uprawa, cięcie

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówka wysoka (amerykańska) - uprawa, cięcie

Gardenarium 13:13, 31 gru 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba wyjąć rośliny z bryłą, wymienić całkiem ziemię a nie tylko dodać kwaśnego, bo będzie za mało kwaśna, jak wymieszasz. Możesz ewentualnie bawić się w zakwaszanie, ale to może być zbyt powolny proces i po co, skoro lepiej wymienić ziemię.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
martaibartek 15:43, 11 sty 2015


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
Planuję w tym roku założyć borówkową rabatkę.
Jakie odmiany polecacie?

W swoich zapiskach mam:
Patriot,
Bluecrop i
Chandler to dobry wybór?
____________________
Kasya 07:54, 14 lut 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42138
martaibartek napisał(a)
Planuję w tym roku założyć borówkową rabatkę.
Jakie odmiany polecacie?

W swoich zapiskach mam:
Patriot,
Bluecrop i
Chandler to dobry wybór?


zalezy ile krzakow
wybierz wczesne, srednie i pozne to bedą owoce dluzej
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 07:55, 14 lut 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42138
jak tniemy borówki ? tylko najciensze gałązki ?
i czy juz czy pozniej?

chodzi oczywiscie o mlode krzaczki, czy przyciąc tylko dluzsze pędy zeby sie krzak bardziej zageszczał ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Fama 22:50, 15 lut 2015

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Wyczytałam gdzieś, że aby cieszyć się wysokimi plonami borówek (ale i innych krzewów owocowych) należy sadzić przynajmniej po dwie odmiany krzewów kwitnących w tym samym czasie. Chandler jest samopylny, więc nie potrzebuje towarzysza ( a może jednak, aby plony były jescze większe) Znacie jakieś "dobrane" pary borówkowe?
____________________
Ciasny ale własny
Fama 21:59, 21 lut 2015

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
I jeszcze jedno pytanie z mojej strony- czy macie problem z ptakami podjadającymi owoce, jeśli tak - to jak rozwiązaliście ten problem? Ziele w moim wątku dotyczącym krzewów ozdobnych owocowych wspomniała o tym, że musi chronić swoje krzaki borówki przed ptactwem okrywając je siatką? Czy robicie podobnie? Swoją drogą zapraszam do odwiedzin tego "siostrzanego wątku"
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5329-ozdobny-ogrod-owocowy?page=1#post_2
____________________
Ciasny ale własny
Gardenarium 10:24, 22 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przed ptakami zakładaj cienkie siatki. Par nie znam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lobazka 13:12, 16 mar 2015

Dołączył: 12 mar 2015
Posty: 7
Witam, we wrześniu ubiegłego roku posadziłam dziewięć krzaczków borówki- rabata wyścielona agrotkaniną, krzaczki zasadzone w dołkach z kwaśnym torfem przemieszanym z ziemią, stanowisko słoneczne. Obawiam się jednak, że zastosowałam za mało torfu ( stosowałem się do wskazówek sprzedawcy, a na Ogrodowisko trafiłam dopiero ostatnio W jaki sposób powinnam zadbać o moje borówki, żeby zdrowo rosły? Hania pisała coś o corocznym dosypywaniu torfu- w jaki sposób to robić, tylko pod krzaczki i na to kora, czy na całą rabatę? Wiem, że powinnam dać nawóz, a może zastosować jeszcze szczepionkę mikoryzową? Dziękuję za wskazówki.

A tak w ogóle, to forum jest rewelacyjne, tylko jak wchodzę do tych Waszych ogrodów, to się godzinami nie mogę oderwać...
____________________
Karol99 21:19, 16 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
U mnie dawałem taczkę torfu na jedną borówkę. Teraz będę zakwaszał glebę, Tobie też to radze Nie wiem jak to jest z tym dosypywaniem, ja u siebie tego nie robie.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
lobazka 21:29, 16 mar 2015

Dołączył: 12 mar 2015
Posty: 7
Właśnie chyba tak zrobię, że wyciągnę je i dosypię duuużo torfu. A później nawóz jakiś.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies