Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Borówka wysoka (amerykańska) - uprawa, cięcie

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówka wysoka (amerykańska) - uprawa, cięcie

Malgosik 12:34, 01 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Witajcie.
Moja kwatera borówkowa ma liczyć 4 krzaczki.
Obecnie mam Patriot - podobno owocuje średnio wcześnie.
oraz Bluecrop - zaczyna owocować na początku sierpnia.
Musze dokupić jeszcze 2.
Jakąś wczesną i może późną.
Ale znalazłam takie typy:

Duke - najlepsza, wcześnie owocującą odmiana, zbiór od 2 połowy lipca, lub Spartan - też wczesna

Chandler - o długim okresem owocowania i bardzo dużych owocach. Okres owocowania trwa od 4 do 6 tygodni. Rozpoczyna się w połowie lipca, a kończy w drugiej połowie sierpnia.

I co myślicie?
Macie jakieś doświadczenia z tymi odmianami.
A może coś innego polecicie, wczesnego i późnego?

____________________
Ogród na glinie
iwka 12:27, 18 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
mam trzy borówki i dwie jagody i właśnie jagody zachorowały to grzyb?

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Mazan 12:51, 19 cze 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
iwka

Zwinięte liście mogą oznaczać atak szkodnika - najczęściej szpeciela pączkowego lub bardziej widoczną mszycę oraz może to również być niedobór mikropierwiastków. Trudno oznaczyć nie widząc dokładnie.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Kiwi1234 13:31, 01 lip 2015

Dołączył: 03 mar 2015
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)
Przed ptakami zakładaj cienkie siatki. Par nie znam.


A czy mogę założyć siatkę plastikową na ptaki, czy lepiej jakąś dzianinową? Chce ogólnie zrobić taki tunel na krzaki i zastanawiam się czy plastikowa się nada, czy nie popęka. Ogólnie jest fajna bo właśnie dość cienka...chyba, że tylko zarzucić na borówkę?
Gardenarium 08:06, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz założyć. lepiej przymocować niż tylko zarzucać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdaw 19:44, 07 wrz 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Mam pytanie do sąsiedztwa borówki. Planuję posadzić 6 sztuk borówki i wydzielić dla niej prostokątną rabatę tuż obok 9 drzewek owocowych rosnących w układzie 3x3.
Czy mogę całość aby uniknąć odchwaszczania wysypać korą?
Drzewka owocowe już rosną. Borówka jeszcze nie. Dla borówki oczywiście kwaśne podłoże ale czy całość mogę zasypać korą aby uniknąć koszenia między drzewkami i odchwaszczania czy też drzewkom to zaszkodzi???

dziękuję bardzo
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Mazan 21:44, 07 wrz 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Magdaw

W ten sposób mam swoje borówki posadzone, ale korę możesz dać tylko na borówki. Drzewa owocowe są atakowane przez choroby i szkodniki zimujące w glebie, a w ten sposób umożliwisz im przetrwanie zimy w komfortowych warunkach.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
magdaw 22:01, 07 wrz 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Dziękuję Mazan,
A co doradzisz aby nie siać trawy pomiędzy drzewkami i jej tam nie kosić no i nie mieć chwastów? Planowałam posadzić tam łąkę z żonkili ale co latem? Goła ziemia? i tylko wzruszać ziemię żwirek? A może po prostu coś cieniolubnego ???
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Mazan 22:43, 07 wrz 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Magdaw

"Gołą ziemią" uszczęśliwiłabyś je najbardziej - robactwo nie przepada za przesuszoną wierzchnią warstwą - tylko estetyka będzie miała Ci za złe ten postępek. Drzewka do plonowania potrzebują wody, natomiast zielony podszyt zwykle przejmuje lwią część wilgoci, ponadto trzeba zachować trochę możliwości przy jesiennym sprzątaniu /ewentualność parcha/. Można jednak siać standardowe rośliny jednoroczne - nasturcja, nagietek i inne, które Ci odpowiadają, a są również pożyteczne dla sąsiadów.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
magdaw 07:13, 08 wrz 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
dziękuję Mazan, więc będzie "goła ziemia"...
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies