Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pan Maluśkiewicz

Pokaż wątki Pokaż posty

Pan Maluśkiewicz

Mixtoorka 21:13, 13 cze 2018


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
bql3 22:04, 13 cze 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Karolina

no fotka nie oddaje w pełni na pewno dokładnie tego stanu co opisujesz, choć listki na sobie nie wykazują tak niepokojących zmian - to obserwuj codziennie bo gdy coś się zacznie dziać; usychanie liści lub obumieranie gałązki to ja bym profilaktycznie przyciął a miejsce przycięcia na krzaku posmarować maścią.
Dużo piszą ogrodniczki na wątkach o preparacie TOPSIN i jego zastosowaniu - ale uwierz mi ja jeszcze nigdy nie stosowałem go u siebie na klonach w ogrodzie, nie było aż takiej potrzeby.

pozdrawiam
Jan

ps było by miło gdy by Ci się udało wykonać fotkę tego samego miejsca na klonie tylko z innej perspektywy
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
kasja83 07:47, 14 cze 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Mixtoorka napisał(a)


Ewuś, no nie przejmuję się. Podlewam tylko różankę, nie chce mi się biegać więcej dookoła z wodą, bo trawnik i tak ledwo co zipie. On od wschodu i południa

Szałwie mi się rozłażą. Miałam je dzielić, nie podzieliłam i się rozłażą. Hmmm.

To bieganie z wodą to masakra...ja najbardziej pocę się nad nowym trawnikiem-bo jak tam ziemia wyschnie na skorupę-to po trawniku.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Mixtoorka 08:37, 14 cze 2018


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
bql3 napisał(a)
Karolina

no fotka nie oddaje w pełni na pewno dokładnie tego stanu co opisujesz, choć listki na sobie nie wykazują tak niepokojących zmian - to obserwuj codziennie bo gdy coś się zacznie dziać; usychanie liści lub obumieranie gałązki to ja bym profilaktycznie przyciął a miejsce przycięcia na krzaku posmarować maścią.
Dużo piszą ogrodniczki na wątkach o preparacie TOPSIN i jego zastosowaniu - ale uwierz mi ja jeszcze nigdy nie stosowałem go u siebie na klonach w ogrodzie, nie było aż takiej potrzeby.

pozdrawiam
Jan

ps było by miło gdy by Ci się udało wykonać fotkę tego samego miejsca na klonie tylko z innej perspektywy


Janie, listki są nietkniete, zmiany dotyczą gałęzi. Chyba, że to porażenie słoneczne. Nie jest to niemożliwe, ostatnio były okropne upały a i tam mogą Józię dotykać promienie.

Jak dam radę to po południu zrobię lepsze zdjęcie, jak nie to w przyszłym tygodniu.

Widzisz, a ja zapomniałam w zeszłym roku robić opryski i Witold praktycznie zszedł na werticiliozę.

Nie ma sprawiedliwości na świecie u mnie może za wilgotno... lasy dookoła, jeziora, może grzyby się roznoszą. Sama nie wiem.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Mixtoorka 08:39, 14 cze 2018


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
kasja83 napisał(a)

To bieganie z wodą to masakra...ja najbardziej pocę się nad nowym trawnikiem-bo jak tam ziemia wyschnie na skorupę-to po trawniku.


Widzisz, a ja właśnie odpuściłam sobie trawnik, ale nowy to też bym latała, a nie możesz deszczowni postawić, węż pociągnąć ???

Ja mam dookoła domu, w dodatku nie swojego, ale myślę nad drugim kranikiem z przodu, żeby zamontować.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
MirellaB 23:58, 14 cze 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
A co to znowu klon inny Ci choruje?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Efffa 17:33, 16 cze 2018


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Mixtoorka napisał(a)
Hakonechloa macra "Aureola"


Gdzie jest Witoldzik??
Piękne i bujne to masz
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Mixtoorka 08:23, 17 cze 2018


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
No uwielbiam je! Miały być, po prawdzie to ciągle są, skarpetą dla klona Atropurpureum.

Dziękuję!
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Mixtoorka 08:26, 17 cze 2018


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
MirellaB napisał(a)
A co to znowu klon inny Ci choruje?


Mirellko obserwuję niezbyt fajne zmiany na klonie Dissectum. Na pędach są zmiany. Klon wygląda na zdrowego, ale coś go atakuje.

Wykończą mnie.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
MirellaB 10:08, 27 cze 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Karolka czy to znaczy, że po jakimś czasie klony zaczynają chorować?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies