Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 16:34, 05 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
la_estrellita napisał(a)


Ja jednak myślę, że ten spokój i wyciszenie osiąga się w już założonym ogrodzie bo na etapie zakładania to jednak ciśnienie często rośnie .


Wysiłek fizyczny działa na mnie kojąco, przy umysłowym faktycznie, żyłka mi czasem pulsowała.

Sasanki jeszcze bez czuprynek.



Zawciąg nadmorski, mikrusek, a widoczny z daleka.



Uroczo zwiewne. Szkoda, że nie mam ich więcej.



Rola półgłówków nie była im dana. Nabrały rozumu.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 16:43, 05 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
półgłówki kwitną później i bardzo je lubię
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 16:44, 05 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
AgnieszkaW napisał(a)
Haniu, pięknie u Ciebie, tak elegancko. Kalina mnie zachwyciła (kupiłam właśnie krzaczek kaliny 'Brukwooda' i drugi 'koreańskiej' - pachną obłędnie.


Cieszę się, że udało się zidentyfikować klonika.
Chodziła za mną kalina koreańska, ale nim na nią trafiłam, skończyło się miejsce na nowe nasadzenia. Może kiedyś...

Tymczasem oglądać będę pompony kaliny koralowej Rozeum.



Kalina angielska wciąż w pełnej krasie. Kwitnie klon ściętolistny.



Klon ussuryjski- niezwykłej urody są te młode listki.



Strzępiastokory dostał wiatru w żagle. Zmieni w przyszłości centrum ogrodu.



Jabłoń Adirondack obsypana kwiatami. Spore są.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:53, 05 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Gosiek33 napisał(a)
półgłówki kwitną później i bardzo je lubię


Najbardziej polubiłam czosnki główkowate. Mnożą się na potęgę, liście nie dominują, nie trzeba ich wykopywać.

Biała azalia startuje.



Zestawienie różu z pomarańczowym raz jeszcze. I urokliwy bodziszek.



Zadarniałam kiedyś cypelek dąbrówką Burgundy Glow. Po modernizacji coś tam ocalało. Posiadaczom cienistych rabatek polecam parzydło Kneiffi.



Orliki.



Tamaryszek pewnie się rozwinie w nadchodzącym tygodniu.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
kasiab 17:00, 05 maj 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Pięknie Haniu u Ciebie
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Gruszka_na_w... 17:02, 05 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Długi majowy weekend mogę zaliczyć do udanych. Aura pomogła w sprawiedliwym podziale czasu między ulubione zajęcia. Początek spędziłam w ogrodzie i warzywniku. Pościnałam, co było do ścięcia, wypieliłam mlecze, osty i młode lebiody.
Wczoraj mieliśmy krótkotrwały opad śniegu z deszczem. Przymrozków nie było.

Palibiny wkrótce zakwitną.





Być może czosnkom uda się spotkać z piwoniami.



Irysy syberyjskie podskoczyły w górę.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:12, 05 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Kasiu, dziękuję za wizytę. Wiosenna zieleń jest taka nasycona, że rzeczywiście tworzy urocze tło.

Żywopłocik z trzmieliny.



Bratki w donicach wciąż trzymają formę.



Trzmielina oskrzydlona wdzięcznie wygląda nie tylko jesienią. Gdybym miała wybierać, kiedy jest piekniejsza, to jej wiosenna odsłona wydaje mi się mniej "wulgarna". Jesienią jej karminowe liście mocno dają po oczach.


Udane duety raz jeszcze

Pierwiosnki i trzcinnik Overdam



i trzcinnik z bergenią

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 17:12, 05 maj 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Przyszłam po ukojenie po ciężkiej orce.
I zaznałam
Miło tu bardzo...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Nowa12 17:17, 05 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jakiego ty masz wielkiego tego trzcinnika. To jest jedna sztuka? Taka duża kępa z niego jest?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Gruszka_na_w... 17:18, 05 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Johanka77 napisał(a)
Przyszłam po ukojenie po ciężkiej orce.
I zaznałam
Miło tu bardzo...


Witaj spracowana Kobieto. Kibicuję reformowaniu frontowej.
Trochę zimno za oknem, trzeba było odpalić kominek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies