Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Roocika 12:25, 26 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Aura sprzyja roślinom wilgocio- i cieniolubnym. Brunnera po przycięciu wypuściła okazałe liście.



Te kochające słońce mają się ciut gorzej.



No właśnie, czemu wszyscy nie mogą mieć dobrze ?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
galgAsia 12:28, 26 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Haniu, czy jesteś już wolnym człowiekiem? Zazdroszczę
Twoje firletki u mnie też się panoszą i mam identyczny plan - pozwolę im na to Kolory mają obłędne.
Tęsknię za Twoim ogrodem , wiesz?
U mnie suchota i duchota...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 12:32, 26 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
TAR napisał(a)


to miejsce jest bardzo urokliwe


O zachodzie słońca robi się światłocień.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 12:34, 26 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Nie piszę ale z wdzięcznością za możliwość podglądania oglądam. Też firletką się zachwycam, mam jeszcze białą
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 12:36, 26 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Roocika napisał(a)


No właśnie, czemu wszyscy nie mogą mieć dobrze ?


Przeciwwagi i inne wszelkiej maści przeciwieństwa, pomagają nam docenić to, co dobre. Nie mam pewności, czy gdyby cały czas było ekscytująco, to potrafilibyśmy docenić przyjemności wszelkiej maści.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 12:37, 26 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Przeciwwagi i inne wszelkiej maści przeciwieństwa, pomagają nam docenić to, co dobre. Nie mam pewności, czy gdyby cały czas było ekscytująco, to potrafilibyśmy docenić przyjemności wszelkiej maści.



Święte słowa
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 12:38, 26 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
galgAsia napisał(a)
Haniu, czy jesteś już wolnym człowiekiem? Zazdroszczę
Twoje firletki u mnie też się panoszą i mam identyczny plan - pozwolę im na to Kolory mają obłędne.
Tęsknię za Twoim ogrodem , wiesz?
U mnie suchota i duchota...


Jestem, ale finisz był okrutny. Dotarłam na oparkach.
Dzisiaj pozwalam sobie na leżenie odłogiem. bez wyrzutów sumienia.
Suchota i duchota była wczoraj. też nie lubię.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 12:40, 26 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Rzuć okiem proszę do mnie - jest dylemata dot. cięcia ginnali
Twoja opinia na wagę cięcia
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 12:42, 26 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Dominika11 napisał(a)
ale gąszcz

a jak przycinasz brunnere - przekwitłe kwiatostany ???


Dosyć krótko. Wycięłam pędy kwiatowe i dużą część tych drobnych liści. Mam wrażenie, że trzeba to robić na początku czerwca.

Gąszcz znacznie ogranicza konieczność ogrodniczej interwencji. Choć z drugiej strony bardzo utrudnia polowanie na ślimaki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:44, 26 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Gosiek33 napisał(a)
Nie piszę ale z wdzięcznością za możliwość podglądania oglądam. Też firletką się zachwycam, mam jeszcze białą


Na białą jeszcze nie trafiłam. Cieszę się bardzo, bo po raz pierwszy wysiała mi się gaura. Zimę przetrwały różowe. Mam nadzieję, że siewki są z białej, która wygniła.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies