Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 10:01, 20 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Jomaszka napisał(a)
Dziękuję za odpowiedź. Zawsze z przyjemnością czytam Twoje posty


A dziękuję bardzo. Cieszę się, że nie umarłaś z nudów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 12:38, 20 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Około metra. Ale ja róże tnę nieco wyżej. Może dlatego. Wedle poradników to róża rabatowa.


A to dobrze . Po wycięciu orzecha na całej rabacie będzie słoneczko to jeszcze kilka róż się zmieści. Ta Kimono też
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 15:20, 20 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Margerytka40 napisał(a)


A to dobrze . Po wycięciu orzecha na całej rabacie będzie słoneczko to jeszcze kilka róż się zmieści. Ta Kimono też


Do cieniowania możesz wykorzystać tymczasowo miskanty. Póki Ci jakieś nowe drzewko nie urośnie. Różom będzie z nimi do twarzy.

Kimono zapączkowana na maksa.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:28, 20 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Ależ miałam dzisiaj radochę. Od jakiegoś czasu psa niepokoiły zapachy na rabacie frontowej. Dzisiaj wyszło szydło z worka.





Zaniosłam mu miseczke z wodą i kocią karmą. Zjadł wszystko. To maleństwo. Mam nadzieję, że nabierze masy przed zimowym snem.

Dzień był piękny. Godny miana ostatniego weekendu lata.



Białe gaury towarzyszyły rozchodnikom, krwiściągowi, a teraz będą dobraną parą dla astrów.






Nadchodzi czas ozdobnych krzewów. Zdobić będą nie tylko jesiennym wybarwieniem liści, ale i kolorowymi owocami. Irga pomarszczona.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:34, 20 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Wycięłam dzisiaj rudbekię Goldstrum. Rozchodniki i trawy potrzebowały nieco przestrzeni.
Było:






Jest:







Przydałby się obiektyw z filtrem. Trudno jest zrobić zdjęcie takim zwykłym aparatem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:36, 20 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Cyknięte mimochodem.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
andzia458 16:05, 20 wrz 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Ussuryjski bardzo ładnie się wybarwia. Ile ma już latek?

Dzisiaj Haniu byłam na tym kiermaszu. No ale nie kupowałam oczami i byłam chyba jedną z nielicznych osób, która wyszła bez zakupionej jakiejś trawki. Hederę tylko kupiłam.

Znajdziesz dla mnie czas po kolejnym weekendzie?
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Roocika 16:54, 20 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
OO wiem kiedy przyjść, załapałam się na przecudne fotki cudnego ogrodu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
TAR 19:33, 20 wrz 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7792
Haniu jezeli spotyka sie jeza w ciagu dnia to jemu cos dolega albo zniszczone gniazdo albo choroba, pasozyty itp. jezeli to maly jez ponizej 0,5 kg. nie przybierze o tej porze roku wystarczająco do hibernacji. trzeba mu pomoc. Jakby co podesle namiary na jeżowe fundacje.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 20:16, 20 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
TAR napisał(a)
Haniu jezeli spotyka sie jeza w ciagu dnia to jemu cos dolega albo zniszczone gniazdo albo choroba, pasozyty itp. jezeli to maly jez ponizej 0,5 kg. nie przybierze o tej porze roku wystarczająco do hibernacji. trzeba mu pomoc. Jakby co podesle namiary na jeżowe fundacje.


Łazi po rabacie w pobliżu kompostownia. Po tej rabacie w ogóle się nie plątam. Wyczytałam, że we wrześniu jeże są wyjątkowo aktywne i widać je nawet w dzień. Nie wyglądał na zabiedzonego, choć nie miał rozmiarów dorosłego osobnika.
Mam nadzieję, że sobie poradzi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies