Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Agatorek 08:57, 09 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13273
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Masz rację. Te drewniane za bardzo rzucały się w oczy. Chyba niepotrzebnie je pomalowałam na biało. Teraz wygląda to subtelniej.

Ogrody z dużą ilością krzewów i traw wymagają trochę zabiegów wczesną wiosną, ale w sezonie można się już oddawać nicnierobieniu. Nie ukrywam, że w sezonie lubię się pobujać w pozycji horyzontalnej.


Planuję właśnie takie nasadzenia .

A co jest najbardziej „problematyczne” w sezonie?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 18:14, 09 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Agatorek napisał(a)


Planuję właśnie takie nasadzenia .

A co jest najbardziej „problematyczne” w sezonie?


Wyczesywanie stipy. W sezonie to raczej wyszukuję sobie ogrodowe zajęcia. Odświeżanie kancików. Wycinanie bylin, które skończyły kwitnienie.Rabaty się mocno zagęściły. Chwastów praktycznie nie ma.
Najbardziej pracochłonny jest trawnik. Trzeba go kosić raz w tygodniu.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:18, 09 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
MiluniaB napisał(a)
Praca wre Fajny taki przycięty ogród


Do "fajności" jeszcze trochę brakuje. Za jakieś dwa tygodnie zacznie to w miarę przyzwoicie wyglądać. Kancików brak i wzruszenia ziemi na rabatach.I doniczek z kwiatową drobnicą.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:26, 09 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Gosiek33 napisał(a)



Już tak robiłaś? Nie wyciągają azotu z rabaty?, swoje zrębki trzymam na pryzmie i czekam


Ładnie wygląda nowa pergola


Pergola wreszcie trzyma pion. Tamta już stała ukosem. Zdjęć nie dało się robić.

U mnie rano było -8, więc warunki pogodowe są podobne. Poza gaurami, nie mam ogrodowych wrażliwców. Reszcie nic nie będzie.

Zrębkami ściółkuję rabaty już od kilku lat. Wiosną cały ogród nawożę nawozem w typie Azofoski (Yara Mila). Jeśli mam obornik, to dostają go róże, czasem hortensje lub derenie pod brzozami. Nie zauważyłam negatywnego wpływu zrębków na stan roślin. Te zrębki sypię w takich mniej atrakcyjnych miejscach. Najwięcej na zapłociu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:32, 09 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Milka napisał(a)

Sporo się zebrało.
Czemu tamaryszki wywaliłaś?


Zmniejszyłam stan posiadania góry gałęzi o 1/3. Jutro cd.

W niewielkim ogrodzie posadziłam dwa tamaryszki w odstępie 1 m. Na swoje usprawiedliwienie mam to, że wsadzała dwa 25 cm patyczki. Później zaniedbałam ich cięcie, a kiedy było już ono konieczne, to po cięciu wyglądały niezbyt atrakcyjnie. Konary były zbyt grube. One rosły w centrum ogrodu i wprowadzały za dużo cienia.





Bez nich jest lżej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 19:34, 09 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13273
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Wyczesywanie stipy. W sezonie to raczej wyszukuję sobie ogrodowe zajęcia. Odświeżanie kancików. Wycinanie bylin, które skończyły kwitnienie.Rabaty się mocno zagęściły. Chwastów praktycznie nie ma.
Najbardziej pracochłonny jest trawnik. Trzeba go kosić raz w tygodniu.



Ha, koszeniem się nie zajmuję . Chociaż pewnie jak porobię rabaty przy oczku, to będę musiała kosić między tymi zakrętasami .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gosiek33 06:35, 10 mar 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Pergola wreszcie trzyma pion. Tamta już stała ukosem. Zdjęć nie dało się robić.

U mnie rano było -8, więc warunki pogodowe są podobne. Poza gaurami, nie mam ogrodowych wrażliwców. Reszcie nic nie będzie.

Zrębkami ściółkuję rabaty już od kilku lat. Wiosną cały ogród nawożę nawozem w typie Azofoski (Yara Mila). Jeśli mam obornik, to dostają go róże, czasem hortensje lub derenie pod brzozami. Nie zauważyłam negatywnego wpływu zrębków na stan roślin. Te zrębki sypię w takich mniej atrakcyjnych miejscach. Najwięcej na zapłociu.



Skoro to przetestowany sposób to spróbuję tak samo, skoro mam już pryzmę zrębków

Nawozisz przed rozypaniem zrębków? Wiosną czyli w kwietniu?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Zakrecona 15:31, 10 mar 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Piękna pergola, a prace idą w tempie ekspresowym
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
AnnaCh 18:47, 10 mar 2021


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
O matko ile już pracy zrobione
A u mnie wziąć do kupy 2 godziny, co chwile przerywane telefonami z pracy, dzisiaj i godzinkę w zeszłym tygodniu, to bardzo niewiele... A teraz zimno i deszcze zapowiadają, nic nie zrobię...
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Gruszka_na_w... 19:40, 10 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Gosiek33 napisał(a)



Skoro to przetestowany sposób to spróbuję tak samo, skoro mam już pryzmę zrębków

Nawozisz przed rozypaniem zrębków? Wiosną czyli w kwietniu?


Obserwuję reakcję roślin na pogodę. Nawóz rozsypuję, kiedy zauważam, że rusza wegetacja i zapowiadają opady deszczu. Zwykle jest to druga połowa marca. Trawnik nawożę po wertykulacji.
Skończyłam dzisiaj zrębkowanie. W sumie 6 godzin mi to zajęło.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies