Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

sylwia_slomc... 21:55, 05 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Fajna nowa dekoracja i znowu pobieliło....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 22:05, 05 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13273
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


U mnie jest wbrew pozorom sporo. Rosną pod grabem jako kwadratowa skarpetka, są w żywopłocie przy skarpie i kilkanaście w formie pociętych kulek. W okolicy nie ma ich u nikogo.


Może dlatego nie ma ćmy. Może nie przelatują jakichś dużych odległości. I oby tak zostało.

Zapomniałam wcześniej napisać, że bardzo ładne paliki kupiłaś. I motylka
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 20:43, 08 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Udało się wreszcie zakończyć wstępne prace porządkowe. Najgorsze za mną.
Teraz tylko trzeba uruchomić zrębarkę.




Pozyskanymi zrębkami wyściółkuję rabaty.
Kolejna wiosenna praca to będzie wałowanie trawiastych powierzchni. Podczas naprzemiennego zamarzania i odmarzania powstało trochę nierówności. Wertykulację i areację trzeba odłożyć do czasu aż ziemia dobrze obeschnie, a na to raczej się nie zanosi. W prognozach sporo jest deszczowych dni.
Jeśli się uda wstrzelić w jakieś okienka pogodowe, to zacznę czyszczenie rabat.
Po cięciu zostało sporo śmieci.







W miejsce po wykarczowanych tamaryszkach trzeba będzie dosadzić jakieś trawy i byliny.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:53, 08 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
W sobotę udało się wreszcie złożyć pergolę przy wejściu do warzywnika. Jest bardziej dyskretna niż jej biała poprzedniczka. Jesienią usunęłam z tego miejsca dwie pnące róże. Zostawiłam po jednej z każdej strony pergoli. Ciekawa jestem jak nowy nabytek sprawdzi się w pełni sezonu.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:58, 08 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Nadszedł taki czas, że codziennie pojawia się jakiś nowy wiosenny akcencik.
Pąki na grabach.



Pierwszy pierwiosnek.



Zielone przyrosty na stipach i seslerii jesiennej.





Wyskoczyły w górę narcyzy.



Coraz więcej krokusów pokazuje kolorek.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 20:59, 08 mar 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8322
Piękna ta pergola tez pomyślę o metalowej jesienią
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 21:09, 08 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Zapowiedź kwitnących piwonii. Taka niepozorna.



Aż trudno uwierzyć, że rozwinie się w coś takiego.





Dereń jadalny wyróżnia się kolorem.



Ciemierniki miały w tym sezonie pod górkę, ale i tak wciąż cieszą.





W ciągu dnia w słońcu jest całkiem przyjemnie.



Noce są z przymrozkami, czasem z opadami śniegu. Jak to na przedwiośniu.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:14, 08 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Helen napisał(a)
Piękna ta pergola tez pomyślę o metalowej jesienią


Poprzedniczka była kupowana w okresie mizerii finansowej spowodowanej wykańczaniem wnętrz. Cieniutkie listewki wytrzymały 5 lat naporu czterech egzemplarzy potężnych róż pnących. Zmiana była konieczna. Drewno wymaga konserwacji, a zaczynam sobie mocno ograniczać prace, których można uniknąć. Dlatego wybrałam metalową.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 21:20, 08 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13273
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Poprzedniczka była kupowana w okresie mizerii finansowej spowodowanej wykańczaniem wnętrz. Cieniutkie listewki wytrzymały 5 lat naporu czterech egzemplarzy potężnych róż pnących. Zmiana była konieczna. Drewno wymaga konserwacji, a zaczynam sobie mocno ograniczać prace, których można uniknąć. Dlatego wybrałam metalową.


Bardzo ładnie wygląda. Dużo lepiej i lżej, niż ta biała, drewniana. Mimo tego, że to metal.
W ogóle uważam, że metal jakoś bardziej wtapia się w otoczenie ogrodu, niż drewno. Taki trochę paradoks .

Oznaki wiosny super . A ile gałęzi przyciętych ... praca wre
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 21:40, 08 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Agatorek napisał(a)


Bardzo ładnie wygląda. Dużo lepiej i lżej, niż ta biała, drewniana. Mimo tego, że to metal.
W ogóle uważam, że metal jakoś bardziej wtapia się w otoczenie ogrodu, niż drewno. Taki trochę paradoks .

Oznaki wiosny super . A ile gałęzi przyciętych ... praca wre


Masz rację. Te drewniane za bardzo rzucały się w oczy. Chyba niepotrzebnie je pomalowałam na biało. Teraz wygląda to subtelniej.

Ogrody z dużą ilością krzewów i traw wymagają trochę zabiegów wczesną wiosną, ale w sezonie można się już oddawać nicnierobieniu. Nie ukrywam, że w sezonie lubię się pobujać w pozycji horyzontalnej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies