Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Roocika 21:47, 08 mar 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Normalnie zazdrość mnie skręca, że możesz działać U nas zima.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gruszka_na_w... 21:53, 08 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Roocika napisał(a)
Normalnie zazdrość mnie skręca, że możesz działać U nas zima.


U mnie też. Rano było -5, a potem skoczyło do 2. Szału nie było, ale tak bardzo już chciałam skończyć te cięcia, że motywację wewnętrzną miałam ustawioną na maksimum. Nie widziałam żadnych przeszkód.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 22:00, 08 mar 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


U mnie też. Rano było -5, a potem skoczyło do 2. Szału nie było, ale tak bardzo już chciałam skończyć te cięcia, że motywację wewnętrzną miałam ustawioną na maksimum. Nie widziałam żadnych przeszkód.

U nas śnieg leżal cały dzień
Edit. No i padał też cały dzień z przerwami :-/
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
wiklasia 22:04, 08 mar 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Haniu,
pergola cudo!
ciemierniki - bajka!,
a o derenie podpytam - można ciąć ostro przy ziemi, czy jednak ostrożniej podejść do tematu?
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Gruszka_na_w... 22:15, 08 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
wiklasia napisał(a)
Haniu,
pergola cudo!
ciemierniki - bajka!,
a o derenie podpytam - można ciąć ostro przy ziemi, czy jednak ostrożniej podejść do tematu?


Dereni jadalnych nie tnę w ogóle.
Derenie ozdobne tnę rozważnie. Cięcie przy ziemi wymaga od rośliny sporego wydatku energetycznego. Jeśli wiosna będzie sucha albo w glebie zbraknie składników pokarmowych, to odbicie będzie się ślimaczyć albo roślina się zmarnuje.
Bezpieczniej jest usuwać co roku 2-3 najstarsze gałęzie (są najmniej wybarwione, czarnieją), a pozostałe gałązki skrócić delikatnie do pożądanej wysokości.
Były już tu na forum przypadki, że po radykalnym cięciu derenie nie odbiły.
Pszczółka tnie radykalnie, ale nawozi obornikiem i dba o podlewanie.
Decyzję musisz podjąć sama.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:18, 08 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Roocika napisał(a)

U nas śnieg leżal cały dzień
Edit. No i padał też cały dzień z przerwami :-/


Klimat umiarkowany ma swoje wady i zalety. Zdecydowanie wolę teraz nadmiar wilgoci niż wiosenną suszę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
MiluniaB 22:19, 08 mar 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Praca wre Fajny taki przycięty ogród
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Gosiek33 07:28, 09 mar 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Pozyskanymi zrębkami wyściółkuję rabaty.




Już tak robiłaś? Nie wyciągają azotu z rabaty?, swoje zrębki trzymam na pryzmie i czekam


Ładnie wygląda nowa pergola
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:31, 09 mar 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Chyba muszę przestać oglądać Twój ogród aż do pełni wiosny. Tak się nakręciłam oglądając porządki ogrodowe, wspomożona ciepłymi dniami, że zbyt dużo pocięłam różności w ogrodzie a dziś -8C
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Milka 08:33, 09 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Udało się wreszcie zakończyć wstępne prace porządkowe. Najgorsze za mną.
Teraz tylko trzeba uruchomić zrębarkę.




Pozyskanymi zrębkami wyściółkuję rabaty.
Kolejna wiosenna praca to będzie wałowanie trawiastych powierzchni. Podczas naprzemiennego zamarzania i odmarzania powstało trochę nierówności. Wertykulację i areację trzeba odłożyć do czasu aż ziemia dobrze obeschnie, a na to raczej się nie zanosi. W prognozach sporo jest deszczowych dni.
Jeśli się uda wstrzelić w jakieś okienka pogodowe, to zacznę czyszczenie rabat.
Po cięciu zostało sporo śmieci.







W miejsce po wykarczowanych tamaryszkach trzeba będzie dosadzić jakieś trawy i byliny.


Sporo się zebrało.
Czemu tamaryszki wywaliłaś?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies