Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 19:47, 10 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
AnnaCh napisał(a)
O matko ile już pracy zrobione
A u mnie wziąć do kupy 2 godziny, co chwile przerywane telefonami z pracy, dzisiaj i godzinkę w zeszłym tygodniu, to bardzo niewiele... A teraz zimno i deszcze zapowiadają, nic nie zrobię...

Cieszę się, że znalazłaś czas na odwiedziny.
Dzisiaj kończyłam zrębkowanie po ciemku, bo trochę przestraszyła mnie prognoza pogody. Cały tydzień ma być deszczowy.
U mnie prace pielęgnacyjne to głównie przycinanie krzewów i wycinka traw. Nie da rady tego odkładać, bo ucierpią cebulowe i byliny. Drugą połowę marca rezerwuję sobie na warzywnik i wiosenne porządki w domu.
Najwięcej udaje się zrobić podczas weekendu. W tygodniu też nie mam za wiele czasu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:48, 10 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Zakrecona napisał(a)
Piękna pergola, a prace idą w tempie ekspresowym


Ten ekspres z roku na rok wolniejszy.
Mam nadzieję, że ta pergola się sprawdzi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Milka 10:53, 11 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Metodycznie działasz. Teraz najwięcej tej pracy, potem i ja mam czas na nic nie robienie.
tamaryszki jak skrócisz do ziemi, odrosną i znowu będą ładne i możesz je ciąć formując kule. Nasze też do podgolenia, a właściwie kilka konarów poleci. tych wielkich krzewów i drzew nie lubię ciąć, bajzel okrutny.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Brzozowadzie... 11:32, 11 mar 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Pergola baardzo fajna, dużo lżejsza w odbiorze, te trzy stojaczki też świetne. Ty zawsze jak burza przechodzisz wiosną przez ogród, nie zauważam zmniejszenia sił
U mnie choroby wciąż się nas trzymają i nie chcą puścić, więc i ogród poszedł w odstawkę.
Derenie wycinasz całe przy ziemi? Mam jeden nowy nabytek - derenia Aurea z zeszłego roku, ma być przysłoną przy kompostowniku i nie wiem jak się do niego zabrać. Narazie to kilka ponad metrowych gałązek. Może część wyciąć a część zostawić wyżej? Jak myślisz?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gosiek33 14:51, 11 mar 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Miałam nie patrzeć co robisz w ogrodzie o tej porze roku, ale oczywiście czytam.
Skoro nie pada, to naszło i mnie by wyciągnąć maszynę do cięcia gałęzi - jestem w szoku, jak pięknie poszatkowała mi trawy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 15:23, 11 mar 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18141
Podepnę się do pytania Brzozowej (a jakże ) o cięcie dereni. Też mam Aurea, też mają stanowić przesłonę i też mają kilka metrowych gałązek . Najchętniej bym nie ruszała.

Zakres zrealizowanych prac mnie osobiście wprawił w osłupienie pomieszane z podziwem i poczuciem winy. Ja nic jeszcze nie robię bo zimno. Wycięłam kilak traw i bylin jak było cieplej, teraz czekam na lepsze dni .

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:24, 11 mar 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18141
Gosiek33 napisał(a)
Miałam nie patrzeć co robisz w ogrodzie o tej porze roku, ale oczywiście czytam.
Skoro nie pada, to naszło i mnie by wyciągnąć maszynę do cięcia gałęzi - jestem w szoku, jak pięknie poszatkowała mi trawy


Gosiu, jaką masz tę maszynę do cięcia gałęzi co tak ładnie trawy szatkuje????
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 15:30, 11 mar 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
dziewczeta, ja tne zawsze derenie nisko, musza sie zagescic a rosna szybko. mocne ciecie jest potrzebne zeby nie ogolacały sie od dolu. tne zazwyczaj nad 3 oczkiem. mozna nad 4 jak chcemy zostawic wyzszy. ale ciac warto. u siebie derenie przycinam jeszcze raz w lecie, potwory porosły wiec jest mus. mysle jakby tu wykopac Flaviramea, bo 4 sezon i kolos. Chcociaz ładnie nadmiar wilgoci spod rynny zbiera ale ciac musze co najmniej 2 razy w sezonie jak pecherznice.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 18:12, 11 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Pergola baardzo fajna, dużo lżejsza w odbiorze, te trzy stojaczki też świetne. Ty zawsze jak burza przechodzisz wiosną przez ogród, nie zauważam zmniejszenia sił
U mnie choroby wciąż się nas trzymają i nie chcą puścić, więc i ogród poszedł w odstawkę.
Derenie wycinasz całe przy ziemi? Mam jeden nowy nabytek - derenia Aurea z zeszłego roku, ma być przysłoną przy kompostowniku i nie wiem jak się do niego zabrać. Narazie to kilka ponad metrowych gałązek. Może część wyciąć a część zostawić wyżej? Jak myślisz?


Chorób współczuję. Odżyłam, kiedy moje pacholęta podrosły na tyle, że przestały co chwila coś łapać.
Wycinkę trudno za bardzo rozciągać w czasie, bo ta sterta gałęzi utrudnia komunikację. Zeszło mi jakieś 3 tygodnie.
Twój dereń to jeszcze młokos. Nie ma sensu ciąć go radykalnie. Skoro ma być przesłoną, to skróć mu gałązki o 1/3. Ładnie się zagęści.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:16, 11 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Milka napisał(a)
Metodycznie działasz. Teraz najwięcej tej pracy, potem i ja mam czas na nic nie robienie.
tamaryszki jak skrócisz do ziemi, odrosną i znowu będą ładne i możesz je ciąć formując kule. Nasze też do podgolenia, a właściwie kilka konarów poleci. tych wielkich krzewów i drzew nie lubię ciąć, bajzel okrutny.


Oba tamaryszki wykarczowałam jesienią. Ograniczam w miarę możliwości wszystko, co wymaga skomplikowanych zabiegów i powoduje, jak piszesz zbytni bajzel. Cięcia mam aż nadto. Nie żałuję tych tamaryszków. Zacieniały rabaty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies