Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

jolanka 08:21, 19 cze 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Szałwia robi furorę ale i się nie dziwię, piękna jest
Do róż oczy mi się śmieją, jednak co południe Polski, to południe, wszystko o wiele wcześniej
Perukowca nie wiem dlaczego ale nie lubię. To jedna z niewielu roślin, których nie chciałabym mieć w ogrodzie.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
antracyt 14:55, 19 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Souvenir du dr Jamain przy włóczniach. Ma cudownie aksamitne kwiatki. Bardzo wrażliwa, póki co. Może kiedyś przytyje i okrzepnie.

wczesnym popołudniem

i o zmierzchu




Upał był dzisiaj okrutny, ale dzięki temu różane kwiaty uwolniły wszystkie swoje aromaty. Pachniało niesamowicie.

Aż musiałam zacytować. Twoje włócznie same w sobie bardzo mi się podobają, ale z tą różą to duet idealny

Moje szałwie lekarskie w tym roku nie zakwitły. Mróz je mocno zmaltretował, myślałam nawet, że nie odbiją. Na szczęście puściły liście.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
tulucy 15:21, 19 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Haniu z wzajemnością

Wielu nie mam ofkors choćby tojadu wspomnianego.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
TAR 21:36, 19 cze 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)




Chodzi za mną syrop z kwiatów czarnego bzu. Mus wybrać się na okoliczne nieużytki.


we czwartek nastawiłam dwa 5 litrowe słoiki nalewu na sok i jeden 5 litrowy na nalewke a znad Brdy (wczoraj oczywiscie kajakowalismy) przywlokłam siate miety (rosnie jej pelno przy brzegach rzeki) i dolozyłam do nalewu. jeszcze 1 dzien i bede syrop nastawiac i mieszac nalew.
Eliksir na nalewke jeszcze tydzien bedzie sie robil, dolozylam oprocz miety i cytryny 1 pomaranczke dla smaku i kolorku.

kwiatów bzu mialam ze 120 baldachow, wczoraj na kajakach tak pachnialo na brzegu, ze chcialam wysiadac i jeszcze zebrac, czysciutkie i niepryskane. ale mezaty mnie powstrzymal zreszta i tak nie mam wiecej słojow do nastawiania
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 14:05, 20 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Agatorek napisał(a)


Chodziło mi o to, że w takim buszu chwasty nie mają szans


Wiem. Zażartowałam sobie. Lubię "czarny humor".
W buszu rzeczywiście chwasty nie mają szans. A nawet gdyby jakieś były, to ja ich nie jestem w stanie dostrzec.To coś jak przy Twoich oczkach.





Bardzo bliskie odległości między sąsiednimi domami zdeterminowały nasadzenia. W niektórych miejscach musi być gęsto.



Akurat od strony tarasu budynek sąsiada mam najbliżej.









____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
wiklasia 14:18, 20 cze 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
o jakich sąsiadach Ty mówisz? Zza tego gąszczu to ja nic nie dostrzegam, jeno cudną roślinność.

Melduję, że torebusię z zawartością zakupiłam. Na etykiecie w obcych językach stoi, że zawartość to Gloxiniaeflora.

A tak na marginesie -opakowanie reklamuje się, że w srodku oprócz nasion darmowa etykieta jest, a z tyłu zdjęcie siewek umieścili. Fajne są takie drobne usprawnienia.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Gruszka_na_w... 14:34, 20 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
inka74 napisał(a)
Pięknie wszystko ci już kwitnie. Ja na moje róże poczekam jeszcze do lipca patrząc po tempie rozwoju sytuacji pąkowej.
Syrop z kwiatów bzu uwielbiam. Specjalnie za płotem posadziłam krzaczek na zbiory. Jeszcze lepsza jest nalewka


Wczoraj miałam udane zbiory skrzypu (na dokarmianie roślin) i czarnobzowego kwiecia. Jedno nabiera mocy, a drugie już w słoiczkach. Mam spory zapas. Kawa z dodatkiem tego syropu wspaniale smakuje. Nalewki to plany na przyszłość.
Lipcowe kwitnienie będą mi robiły róże okrywowe, rabatowe i te pnące, które najbardziej zostały poszkodowane przez mrozy. Teraz kwitną głównie parkowe i historyczne.













____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:39, 20 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Johanka77 napisał(a)


No ta firletka mnie nęci bardzo...


I słusznie. U Natalki bardzo fajnie wygląda połączona z trawami. Na ekstremalne upały akuratna.



Sama lawenda jest trochę smutna. Połączona z nią firletka to taka kropka nad i. Żałuję, że ta rabata musi być taka wąska. Wepchnęłabym jej tam więcej.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:43, 20 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
wiklasia napisał(a)
o jakich sąsiadach Ty mówisz? Zza tego gąszczu to ja nic nie dostrzegam, jeno cudną roślinność.

Melduję, że torebusię z zawartością zakupiłam. Na etykiecie w obcych językach stoi, że zawartość to Gloxiniaeflora.

A tak na marginesie -opakowanie reklamuje się, że w srodku oprócz nasion darmowa etykieta jest, a z tyłu zdjęcie siewek umieścili. Fajne są takie drobne usprawnienia.


Swoje naparstnice, niezgodnie ze sztuką ogrodniczą, wysiewałam w lutym. Wiosną, kiedy pytałam, co z nimi dalej robić, uświadomiono mnie tu na forum, że je sieje się na początku lata. Teraz jest dobry termin na siew. We wrześniu powsadzasz sadzonki na rabaty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:47, 20 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
jolanka napisał(a)
Szałwia robi furorę ale i się nie dziwię, piękna jest
Do róż oczy mi się śmieją, jednak co południe Polski, to południe, wszystko o wiele wcześniej
Perukowca nie wiem dlaczego ale nie lubię. To jedna z niewielu roślin, których nie chciałabym mieć w ogrodzie.


Perukowiec rzeczywiście jest specyficzny, ale tak cudownie przebarwia się jesienią, że jest.
W tym sezonie (porównywałam z Gosią) Wasze okolice były szybciej z wegetacją. Dopiero w czerwcu lekko u mnie przyspieszyło.
Ta szałwia jest potężna. Zajmuje ok. m2. Owady ją uwielbiają.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies