Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

antracyt 08:48, 18 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11929
Haha, jezeli kiedyś do mnie zajrzałaś, to całkiem możliwe, że taki duet u mnie mogłaś wypatrzeć. W zeszłym roku stworzył mi się przypadkowo taki mix
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
tulucy 09:20, 18 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
mrokasia napisał(a)

Firletki masz różowe czy białe? Te różowe są chyba dość agresywne w kolorze.


Te, Mrokaśka, to ja już wiem, czemu żeś ode mnie swoich sadzonek jednak nie wzięła a one wciąż czekajom!!!! A potem będą nowe czekać, jak te się wysiejom!!!
Ps. Białe też mam

Przepraszam Haniu za prywatę
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
galgAsia 09:55, 18 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Firletki fajne som Ten intensywny (a nie agresywny ) róż fajnie się równoważy z szarosrebrnymi listkami i daje ciekawy akcent. Mrokaśka, bierz
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 12:13, 18 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18338
tulucy napisał(a)


Te, Mrokaśka, to ja już wiem, czemu żeś ode mnie swoich sadzonek jednak nie wzięła a one wciąż czekajom!!!! A potem będą nowe czekać, jak te się wysiejom!!!
Ps. Białe też mam

Przepraszam Haniu za prywatę


Oj tam, oj tam. Mnie ten intensywny róż się podoba . A nie wzięłam bo zapomniałam. I naparstnic też zapomniałam. Mogę wziąć jutro .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 12:46, 18 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
mrokasia napisał(a)


Oj tam, oj tam. Mnie ten intensywny róż się podoba . A nie wzięłam bo zapomniałam. I naparstnic też zapomniałam. Mogę wziąć jutro .


Na to to ten, no Bilobil pomaga czy cuś

Żeby aż publicznie się dopominać o zabranie
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 12:54, 18 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18338
tulucy napisał(a)


Na to to ten, no Bilobil pomaga czy cuś

Żeby aż publicznie się dopominać o zabranie


Eeee tam, Ty też zapomniałaś .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 22:30, 18 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22319
Ania111 napisał(a)
Haniu

Jakie duże masz parzydło leśne
Ile ma lat ?


Parzydła rosną od początku, czyli jakieś 6 lat, ale były w tym czasie dzielone.
Leśne jest wyższe, bardziej masywne. Trudno kreślić wysokość, bo wyrasta mu pióropusz. Wydaje mi się, że ok. 170 cm.



Kneiffi jest drobniejsze, masy liściowej nie ma tyle, co gatunek, ale dłużej jest atrakcyjne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:41, 18 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22319
wiklasia napisał(a)
Kiedyś widziałam zestawienie lawendy z firletka. To zestawienie zwróciło moją uwagę do tego stopnia, że dałam po hamulcach, w tył zwrot i w te pędy wzięłam się za podziwianie.


Posadź u siebie, jeśli masz gdzieś patelnię.

antracyt napisał(a)
Haha, jezeli kiedyś do mnie zajrzałaś, to całkiem możliwe, że taki duet u mnie mogłaś wypatrzeć. W zeszłym roku stworzył mi się przypadkowo taki mix



To taki naturalny samograj. Obie rośliny są z tej samej "glebowej i kolorystycznej bajki". Firletka nieco ożywia lawendę.

U mnie rosną wzdłuż wschodniej ściany, pod okapem. Susza okrutna. Dają radę.









____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:04, 18 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22319
Monia81 napisał(a)
Oj ja firletkę eksmitowałam już z jednej rabaty, jeszcze przy kurniku mi zostało i tam niezłą połać opanowała więc muszę ja skutecznie ograniczyć Haniu cudne widoczki


Widoczki dziękują. Firletki nie stanowią wielkiego problemu, mają bardzo mały korzonek.

Gosiek33 napisał(a)
Też czekam na firletkowy rok. Kwitnące zatrzęsienie mi się szykuje. Same opanowały rabaty a mnie pozostaje wyrywanie nadmiarów

interesująca ta szałwia lekarska, ciekawe czemu nie widziałam takiej?


Dzisiaj o 7 rano w cieniu było powyżej 20 stopni. Firletkom to pasuje.


Gdyby nie to, że jako początkujący ogrodnik chciałam mieć rabatę ziołową, to tej szałwii pewnie też bym nie miała. W szkółkach jej nie widziałam. Sadzonkę nabyłam na lokalnym ryneczku razem z lubczykiem, tymiankiem i miętą. Wszystkie udało się przenieść z poprzedniego ogrodu. Mięta rośnie w zadołowanych donicach, bo doświadczyłam jej witalności.

Chodzi za mną syrop z kwiatów czarnego bzu. Mus wybrać się na okoliczne nieużytki. Swoich bzów kwiecia pozbawiać nie będę. Kwitnie Aurea i Eva.





Mam jakiś nabożny stosunek do rosnących w ogrodzie roślin. Nie potrafię ich ścinać i robić z nich bukietów. W wazonie cieszą tak krótko. Z kwiatów rugosy mogłabym zrobić konfiturę różaną. W tym celu je kupiłam. Ale szkoda mi ogałacać krzewy z pięknych, pachnących kwiatów.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:18, 18 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22319
KasiaBawaria napisał(a)
Bardzo mi sie podobaja te dwukolorowe irysy- wiesz moze jaka to odmiana`?


Kasiu, przepraszam. W tej chwili to już nawet nie pamiętam skąd mam tego irysa bródkowego. A o odmianie to już zupełnie nic nie wiem. Trzeba by sprawdzić w jakimś sklepie sprzedającym irysy i zidentyfikować po zdjęciu.

Na pocieszenie dzwonki Poszarskiego. Z własnego siewu w doniczkach. Niewiele mam takich roślin. Cudne są.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies