Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:22, 13 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21857
Juzia napisał(a)


Rabata idealna!


Prawie. Pod koniec zimy trzeba wycinać trawy, ścinać hortensje.
Teraz przyciąć róże po pierwszym tłoczeniu i czekać... na hortensje.




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:33, 13 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21857
Gosiek33 napisał(a)


Będzie teraz kolejnym charakterystycznym akcentem Twojego ogrodu!

Jak zwykle wykonuję prace w ogrodzie pod Twoje dyktando - piszesz - robię

Wyskubałam stipy, większość się dała i efekt zdecydowanie lepszy niż inne metody okiełznania tej trawki w czasach deszczowych

Obcinanie dawało dużo gorszy efekt wizualny

Mam nadzieję, że malowania wnętrz nie musisz uskuteczniać.
Stipy wciąż produkują nowe nasionka. Ale faktycznie metoda Reni jest najmniej pracochłonna.
Dzisiaj przycięłam ostatnie róże (poza Lovelly Fairy, bo ona dopiero zaczęła kwitnąć). Można z tym było poczekać, ale w kolejce mam zbiory wiśni i ich przetwarzanie, wykopywanie czosnku jadalnego i kiszenie ogórków, bo lada dzień będą pierwsze zbiory.
Czosnki główkowate mają swój szczyt. Bzyków na nich zatrzęsienie. Gdyby tak jeszcze trzymały pion, byłyby idealne.











____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
April 21:37, 13 lip 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)





Też bardzo lubię te czosnki. A u ciebie w stipie wyglądają zabójczo pięknie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gruszka_na_w... 21:42, 13 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21857
Gorąco, parno, duszno. Lato.
Zmodernizowałam nieco poidełko dla ptaków i owadów (stąd kamień).





Dyskretnie kwitną tawułki Arendsa, liliowce i jedna pysznogłówka.







Po 5 latach hakonki zaczęły rosnąć bez grymaszenia. Ale gdzie im tam do okazów prezentowanych tu i ówdzie na forum. Ale nie marudzę. Mam już więcej niż trzy listki w kępie.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:46, 13 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21857
Ciekawa jestem, czy uda się eksperyment z dosadzaniem bylin.



Takie tamy.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 23:23, 13 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Ten żywopłotek z trzmieliny chyba już zostanie taki asymetryczny.



Podoba mi się ta asymetria.
Pasuje do innych roślin.
Te „wykrzykniki” to tuje? A ta trawka? Molinia, czy coś innego?

Ps. Zegarowa to petarda .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
KasiaBawaria 07:50, 14 lip 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Czosnki glowkowe tez uwielbiam. Nawet jezeli sie przechylaja.Kolejne posadze glebiej, moze to cos pomoze?
____________________
Zapraszam na kawe
Juzia 11:01, 14 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38388
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Prawie. Pod koniec zimy trzeba wycinać trawy, ścinać hortensje.
Teraz przyciąć róże po pierwszym tłoczeniu i czekać... na hortensje.






Chyba nie ma bezobsługowych roślin...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 21:34, 14 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21857
Agatorek napisał(a)



Te „wykrzykniki” to tuje? A ta trawka? Molinia, czy coś innego?

Ps. Zegarowa to petarda .


Oj! Na początku popełniłam typowy błąd niedoświadczonego ogrodnika. Zaprosiłam do ogrodu zbyt wiele jałowców.
One, co prawda bardzo szybko rosną, ale mają mnóstwo wad.
Dosyć szybko rozpoczęłam ich eksmisję z ogrodu.
W wątku Asi/Margerytki "Ogród w remoncie" jest sesja zdjęciowa z usuwania z rabaty frontowej takich podstarzałych jałowców.
Te frontowe jałowce to Blue Arrow. Po 3 latach zaczynały przypominać rozwichrzone miotły, bardzo suche w środku. Jałowce potrzebują mnóstwa światła. Spróbowałam drastycznie je odchudzić, aby nie dopuścić do łysienia. Zabieg okazał się na tyle skuteczny, że zostały. Ocalał też traktowany podobnie jałowiec Hibernica.

Hibernica to ta igiełka


Ale tak szczerze, to cięcie ich 2 razy w sezonie to mordęga. Trzeba to robić z ostatniego szczebelka drabiny i w dodatku przystawiać tę drabinę z czterech stron.

Trawka to owsica wieczniezielona. Ma lekko niebieskawy odcień. Kwitnie już w czerwcu. Uwielbia suche, słoneczne stanowisko. U mnie z lekka wygniwa, bo rośnie na dole spadku terenu. Ale rośnie od 7 lat i to jej się chwali.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:36, 14 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21857
KasiaBawaria napisał(a)
Czosnki glowkowe tez uwielbiam. Nawet jezeli sie przechylaja.Kolejne posadze glebiej, moze to cos pomoze?


Będą stały prosto pod warunkiem wsparcia z czterech stron. Ta główka jest nieproporcjonalnie duża i ciężka w stosunku do cieniutkiej i wysokiej łodyżki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies