Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:28, 15 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
TAR napisał(a)
stipe najbardziej lubie kiedy nie ma jeszcze tych slomianych koncow. u siebie poczekam jeszcze tydzien i scinam. nie bawie sie wyczesywanie i wyciaganie kloskow. sprawdzilo sie przez 3 sezony, scinam o polowe a potem po zimie bardzo nisko. po ścieciu sa ładne jeżyki stipowe, moze bez tego uroku falowania ale co tam. jeżyki tez sa piekne.

jalowce mam tylko te dywanowe na kamyczkach pod brama wjazdową. jeden choruje, żreją go prawdopodobnie przedziorki, wykopie a reszta zaraz zarosnie miesjcowe

Hania w punkt "rabata pinterestowa" ale piekna mimo to


Stipę najbardziej lubię w fazie zielonej i pierwszych dniach z nasiennikami. Gra ze światłem z uroczy sposób.

Przypomniało mi się, że ostały się jeszcze dwa jałowce na brzozowej i dwa pełzające po kamieniach na froncie. Jeszcze mi nie zalazły za skórę, to są.

Piękności są w mniejszości. Ale całość trzyma w miarę przyzwoity poziom. I niech tak zostanie. Oby jak najdłużej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Dorii 21:28, 15 lip 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A ja mając świadomość że rośliny będą duże sadziłam zbyt rzadko i tak po siedmiu latach nadal nie mam ogrodu. Żywopłot jest szpalerem świerków które kiedyś się spotkają. Tak samo krzewy nie chcą się spotkać. Wolałabym teraz karczować niż ciągle czekać na efekt.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Gruszka_na_w... 21:30, 15 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Dorii napisał(a)
Hmm, u mnie nie chcą się tak mnożyć a nawet miałam wrażenie że zanikają.


Dziwne. One słyną z wysokiej dzietności.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:33, 15 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Dorii napisał(a)
A ja mając świadomość że rośliny będą duże sadziłam zbyt rzadko i tak po siedmiu latach nadal nie mam ogrodu. Żywopłot jest szpalerem świerków które kiedyś się spotkają. Tak samo krzewy nie chcą się spotkać. Wolałabym teraz karczować niż ciągle czekać na efekt.


Zakładałam ogród po 50. Doszłam do wniosku, że raczej nie mam czasu na to, żeby rośliny spotkały się po latach.
Tyle dobrego, że w miarę szybko podejmowałam decyzję, czego się wyzbyć.
Nie wiem tylko, czy to humanitarne podejście.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
KasiaBawaria 08:17, 16 lip 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Będą stały prosto pod warunkiem wsparcia z czterech stron. Ta główka jest nieproporcjonalnie duża i ciężka w stosunku do cieniutkiej i wysokiej łodyżki.

No wlasnie rosna na rabacie bylinowej wiec podparcie maja z kazdej strony.Ale w sumie jakby staly calkiem na bacznosc, to juz nie wygladalyby tak naturalnie
____________________
Zapraszam na kawe
Roocika 08:31, 16 lip 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


One są wszędzie! Razem z kompostem trafiły nawet na rabatę podokienną na froncie. W zeszłym roku był jeden czosnek. W tym już jest ich siedem.

UPS
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Joann 22:18, 16 lip 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Witaj Joann!

Wiąz JH rośnie u mnie przy tarasie. Chyba z 5 lat. Początkowo był liściastą kuleczką. Potem zaczęłam mu usuwać (podkrzesywać) dolne gałązki.
Teraz wygląda tak



Jako jedno z ostatnich drzew zrzuca liście jesienią.


Haniu, kupiłam Teraz muszę znaleźć odpowiednie miejsce, ale już wiedziałam, że to jest to drzewo, którego szukam. U Ciebie wygląda świetnie, jest okazały, a to taka niepozorna roślinka. Tylko te pięć lat, dla mnie brzmi "dłuuugo".
____________________
Joanna Ogród długi
Gruszka_na_w... 23:25, 16 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
KasiaBawaria napisał(a)

No wlasnie rosna na rabacie bylinowej wiec podparcie maja z kazdej strony.Ale w sumie jakby staly calkiem na bacznosc, to juz nie wygladalyby tak naturalnie


Dobre miejsce im wybrałaś.
Stanie ma baczność nie wymagam, ale nie muszą bić pokłonów do ziemi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:57, 16 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Joann napisał(a)


Haniu, kupiłam Teraz muszę znaleźć odpowiednie miejsce, ale już wiedziałam, że to jest to drzewo, którego szukam. U Ciebie wygląda świetnie, jest okazały, a to taka niepozorna roślinka. Tylko te pięć lat, dla mnie brzmi "dłuuugo".


On już w trzecim roku zaczyna być widoczny. Taka wielka puchata kula.
2016- niewielka kuleczka koło balustrady



2017


2018



W 2019 wyraźnie podskoczył do góry



2020

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Joann 00:12, 17 lip 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Jej, dziękuję Ci za te zdjęcia! Dzięki nim mam teraz wyobrażenie, czego się po nim spodziewać Ależ miałaś nosa, żeby posadzić tam tę niepozorną roślinkę, pasuje w tym miejscu. Teraz nie wiem, czy on w ogóle nie powinien rosnąć gdzieś przy ścianie z uwagi na swój nieregularny pokrój i "ażurową" koronę. Dobrze się wtedy prezentuje. Z każdej strony wygląda dobrze? A jakby na środek go dać? Nadawałby się?
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies