Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 00:32, 17 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Z każdej strony wygląda dobrze. Za blisko ściany go nie sadź, bo docelowo korona będzie szersza.

U mnie on stanowi przesłonę tarasu przed okiem sąsiadów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Joann 12:31, 17 lip 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Na razie stoi w doniczce i wyczekuje mojej decyzji, która dojrzewa z każdym dniem
____________________
Joanna Ogród długi
Agatorek 00:34, 18 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Najwęższe tuje kolumnowe to chyba Szmaragdy, ale one i tak są ze trzy razy szersze niż ten cięty jałowiec.
Masz duży ogród. W takim można wsadzać, co się chce. W niewielkim ogrodzie szkoda miejsca na rośliny, które z wiekiem zaczynają straszyć lub są źródłem groźnych chorób. Jałowcom sabińskim zawdzięczany rdzę na gruszach ozdobnych i jadalnych.


Myślałam raczej o odmianie (musiałam zerknąć do Google ) malonyana. W życiu bym nie pomyślała, ze można tak przycinać jałowca

Fajne zestawienie wzrostu wiązu. Pomyślę nad nim
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Brzozowadzie... 21:53, 18 lip 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


"Ho, ho" to chyba tekst Mikołaja.
Duszy rewolucjonisty i konesera ogrodowego to ja zupełnie nie mam. Mnie w ogrodzie interesuje głównie święty spokój. Hamak, książka, ptaszki w tle, szum listów. Jakieś zgrabne kolorystycznie plamki koloru do omiatania. I warzywniczek.



Ho, ho, tak tak - mawiał Dziadziuś w Bullerbyn
Zazdroszczę Ci, poniekąd, zainteresowań Wczoraj cięłam obwódkę z bukszpanu za domem i klęłam jak szewc mrucząc pod nosem inwektywy pod swoim adresem. Gdzie ja miałam głowę, żeby sobie takie kuku zrobić - kilkanaście kulek! Na co mi to było? A teraz trzeba ciąć
Tak więc, od tego roku zaczynam patrzeć na ogród pod kątem eliminowania zbędnych robót. Kulki bukszpanowe jako obwódka wylatują na pewno Idę w kierunku Twoich zainteresowań. Są fajniejsze niż cięcie zbędnych kulek
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
kasia1 06:51, 19 lip 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Też w weekend cięłam kulki bukszpanowe. Co roku obiecuję sobie kupić nożyce akumulatorowe. I co roku mam ważniejsze wydatki
W przedogródku wyrzuciłam chorujące bukszpany i zastąpiłam tujkami Danicami. Efekt może nie taki perfekcyjny jak przy bukszpanie, ale zadowalający i najważniejsze - one są na razie bezobsługowe.
Pamiętam Haniu, że je wyrzucałaś, ale u mnie mają sporo słońca i na razie wyglądają na zadowolone

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Joann 14:56, 19 lip 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Też mam tuje Danica w donicach przy tarasie. Są młodziutkie i na razie wyglądają zdrowo Czas pokaże, czy długo będą tam zamieszkiwać
____________________
Joanna Ogród długi
Gruszka_na_w... 21:46, 19 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Agatorek napisał(a)


Myślałam raczej o odmianie (musiałam zerknąć do Google ) malonyana. W życiu bym nie pomyślała, ze można tak przycinać jałowca

Fajne zestawienie wzrostu wiązu. Pomyślę nad nim


Nie słyszałam o tych tujach, ale rzeczywiście są takie.
Jałowce bardzo szybko reagują na brak światła wewnątrz. Wiele osób po paru latach zaczyna je ciąć, a to w chmurki, a to w igiełki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:55, 19 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Ho, ho, tak tak - mawiał Dziadziuś w Bullerbyn
Zazdroszczę Ci, poniekąd, zainteresowań Wczoraj cięłam obwódkę z bukszpanu za domem i klęłam jak szewc mrucząc pod nosem inwektywy pod swoim adresem. Gdzie ja miałam głowę, żeby sobie takie kuku zrobić - kilkanaście kulek! Na co mi to było? A teraz trzeba ciąć
Tak więc, od tego roku zaczynam patrzeć na ogród pod kątem eliminowania zbędnych robót. Kulki bukszpanowe jako obwódka wylatują na pewno Idę w kierunku Twoich zainteresowań. Są fajniejsze niż cięcie zbędnych kulek


No tak, dziadziuś.
Wszystko przez to zdalne nauczanie. Ominęło mnie odświeżenie tekstu.
Kulki bukszpanowe i cisowe mam, a jakże. I żywopłotki. Ale one mi jakoś nie zalazły za skórę.
W tym sezonie doszłam do wniosku, że najgorsze jest dopuszczenie do spiętrzenia zaległych prac. Potem trudno się z tego wykaraskać. Wciąż mi się odbija czkawką odpuszczenie ogrodu w czerwcu.
Świat wokół jest taki dynamiczny, że dla własnego zdrowia trzeba to równoważyć. Pozwisać, poomiatać, pomarzyć, poczytać. Tego życzę nam obu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:59, 19 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
kasia1 napisał(a)
Też w weekend cięłam kulki bukszpanowe. Co roku obiecuję sobie kupić nożyce akumulatorowe. I co roku mam ważniejsze wydatki
W przedogródku wyrzuciłam chorujące bukszpany i zastąpiłam tujkami Danicami. Efekt może nie taki perfekcyjny jak przy bukszpanie, ale zadowalający i najważniejsze - one są na razie bezobsługowe.
Pamiętam Haniu, że je wyrzucałaś, ale u mnie mają sporo słońca i na razie wyglądają na zadowolone



Bukszpany i cisy tnę ręcznymi nożycami. Te akumulatorowe wymagają wielkiej uważności.
Mam kilka tuj Danica. Bardzo powoli rosną. Pozbyłam się części kosodrzewin Pumilio, bo sosny musza mięć oświetlenie ze wszystkich stron. U mnie łysiały. Glina to też nie jest ich wymarzona gleba. Wolą piaski.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:00, 19 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Joann napisał(a)
Też mam tuje Danica w donicach przy tarasie. Są młodziutkie i na razie wyglądają zdrowo Czas pokaże, czy długo będą tam zamieszkiwać


Powinny sobie poradzić.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies