Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:51, 04 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Yenna napisał(a)
Witaj Haniu, w końcu dotarłam do Ciebie z rewizytą.
Chociaż można powiedzieć, że dotarłam dopiero do bieżących dni, bo w Twoim wątku buszowałam od dawna. Co chciałam poskakać kilka stron, to trafiałam na ciekawą dyskusję
Powiedzieć, że masz piękny ogród to jak nie powiedzieć nic. Zachwycam się nim będę zaglądać i podziwiać dalej.


Pierwszych kilkanaście stron to opis moich zmagań z pobudowlanym ugorem. Wysiewy gorczycy, przekopywanie z piaskiem. Wszystkie te przyjemności przed Tobą.
Ciekawe dyskusje zwykle inicjują goście. Dobrze, że są.

Trudno mi czasem uwierzyć, że to wszystko moimi "ręcami" wsadzone kilkunastocentymetrowe kikutki.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:55, 04 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
sylwia_slomczewska napisał(a)
Niesamowicie podobają mi się kadry Twojego ogrodu Taka swoboda w nasadzeniach, lekkość, oddech...


Oddech to u mnie przyspiesza po tych wszystkich bieżących wycinkach.
Dla Ciebie na szczęście upolowałam tęczę. Wszystkiego dobrego Sylwia. Trzymam za Was i Wasze marzenia mocno zaciśnięte kciuki.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:02, 04 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Johanka77 napisał(a)


Takietamy prozaiczne dla mnie najpiękniejsze
Do mnie zawsze taką prozą pisz

Hania, ja do Ciebie zawsze po ukojenie przychodzę.

Napatrzę się i napatrzę jak w pięknym arboretum i już mi lepiej


A ja koję się Twoimi zachodami słońca i cudnym domkiem nad jeziorem.
Do arboretum nie aspiruję. Rarytasów u mnie niewiele. To taki raczej osiedlowy skwerek.
Wczoraj i dzisiaj koiłam nerwy kancikowaniem.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:12, 04 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
KasiaBawaria napisał(a)
To moze dlatego te moje tawulki nie chca u mnie rosnac, bo je w cieniu posadzilam dziwne myslalam, ze lubia cien.


W cieniu też rosną, ale jakby słabiej.
Na początku nie miałam ani centymetra cienia. Teraz to już chyba cały ogród podpada pod półcienisty. Trudno dopasować jakieś byliny. Te, które posadziłam wcześniej, kapryszą.







Sprawdzają się kwitnące krzewy: róże i hortensje.





Opłacało się przyciąć trochę rugosę. Dzięki temu wypuściła świeże pędy i powtarza kwitnienie.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:28, 04 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Zapisuję się do teamu "takie tamy"
U mnie dobrze rosną tylko tawułki Pumila, reszta po dwóch - trzech latach zanika. Myślę, że pod drzewami mają za mało wilgoci jednak.
Ta ławeczka pod brzozą - niesamowicie urokliwa!


Te moje to tawułki Arendsa. Kiedyś czytałam, że dla lepszego kwitnienia warto je dzielić, co 3-4 lata. Raz już tak zrobiłam ze swoimi. Ale kolejnych wykopków już mi się nie chce robić.
W niedzielę Cię miło wspominałam. W menu był pasztecik z cukinii wg Twojego przepisu. Dwie spore keksówki zniknęły w oka mgnieniu.
A dzisiaj po raz pierwszy w życiu przyrządzałam dynię makaronową z własnego ogródka. Co za radość! Jaka ekscytacja. Magiczna ta dynia. Polecam!
Ławeczka służy głównie do rozkładania narzędzi ogrodowych, coby ich nie zagubić.
Może kiedyś uda mi się na niej spocząć. Na tych innych zresztą też.





Pachnąca hosta.


Z takich tamów ostały się takie





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Monia81 22:32, 04 sie 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7964
Ten zakręt taki tajemniczy i ta niewiadoma gdzie ścieżka prowadzi cudnie Haniu
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
AlinaP 22:37, 04 sie 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Witaj Haniu. To ciekawe, kiedy odkryłam ogrodowisko Ty zakładałaś swój wątek. Byłam u Ciebie na początku. Potem długo nie. Oglądałam ogrody już urządzone. Place budowy i początki ogrodu za bardzo mi przypominały moje doświadczenia i chciałam od tego uciec. A teraz - jaki piekny ogród powstał. Świetne kadry. Bardziej jednak zaintrygowała mnie myśl Władysława Tatarkiewicza.
Pozdrawiam

Aha, na temat tawułek mam podobne doświadczenia. Najlepiej rosły na glinie i od południa, w pełnym słońcu.
____________________
Ala
Brzozowadzie... 13:52, 05 sie 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


W niedzielę Cię miło wspominałam. W menu był pasztecik z cukinii wg Twojego przepisu. Dwie spore keksówki zniknęły w oka mgnieniu.
A dzisiaj po raz pierwszy w życiu przyrządzałam dynię makaronową z własnego ogródka. Co za radość! Jaka ekscytacja. Magiczna ta dynia. Polecam!
Ławeczka służy głównie do rozkładania narzędzi ogrodowych, coby ich nie zagubić.
Może kiedyś uda mi się na niej spocząć. Na tych innych zresztą też.



Bardzo się cieszę, że smakuje Wam pasztecik, u mnie dzisiaj w menu Cukinia obrodziła nad wyraz. Dyni makaronowej nie znam, muszę się zapoznać
A ten widoczek, poza tym, że przepiękny, to jeszcze uświadamia mi, jak bardzo ewoluują nasze ogrody. Pamiętam z moich odwiedzin u Ciebie ten zakręt i w mojej pamięci jest mniej cienisty, bardziej barwny, a teraz jest w nim spokój i harmonia. I poidełka też brak w mojej pamięci
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Agatorek 21:30, 06 sie 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


A ja koję się Twoimi zachodami słońca i cudnym domkiem nad jeziorem.
Do arboretum nie aspiruję. Rarytasów u mnie niewiele. To taki raczej osiedlowy skwerek.
Wczoraj i dzisiaj koiłam nerwy kancikowaniem.



„Osiedlowy skwerek” ???
Haniu, Twój ogród wygrałby pierwsze miejsce w konkursie osiedlowych skwerków .
Masz przepiękny ogród
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 22:08, 06 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Bardzo się cieszę, że smakuje Wam pasztecik, u mnie dzisiaj w menu Cukinia obrodziła nad wyraz. Dyni makaronowej nie znam, muszę się zapoznać
A ten widoczek, poza tym, że przepiękny, to jeszcze uświadamia mi, jak bardzo ewoluują nasze ogrody. Pamiętam z moich odwiedzin u Ciebie ten zakręt i w mojej pamięci jest mniej cienisty, bardziej barwny, a teraz jest w nim spokój i harmonia. I poidełka też brak w mojej pamięci


Z tej półksiężycowej rabaty wybyły dwa tamaryszki i nieodżałowany klon ussuryjski. Ale mogły wtedy kwitnąć róże okrywowe i parkowe. I było jeszcze wtedy miejsce na wrzosowisko. Z kilkudziesięciu wrzosów ostały się ze dwa.Poidełko było niżej osadzone, wśród wrzosów.
Zdecydowanie podrosły nasadzenia wzdłuż ogrodzenia (długa prosta).



Na długiej prostej byliny już trudno wcisnąć.



Po wycięciu dwóch katalp próbuję je przywrócić na cypelku w okolicach tarasu.





W tym roku zmieniły się warunki świetlne wzdłuż zachodniego ogrodzenia. Znowu będę musiała coś kombinować, bo bylinom coraz trudniej. Tworzenie przesłon ma swoją cenę.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies