Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 23:43, 28 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
I na koniec zostały takie tamy. Prozaiczne.










____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Joann 23:56, 28 lip 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Haniu, co to za trawa rośnie po lewej stronie? Podoba mi się bardzo.
Ależ Ty masz piękny ogród...Jestem pod wrażeniem. Rośliny wyglądają na zdrowe, dorodne. Hortensje zachwycają!
____________________
Joanna Ogród długi
Gruszka_na_w... 00:02, 29 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Joann napisał(a)

Haniu, co to za trawa rośnie po lewej stronie? Podoba mi się bardzo.
Ależ Ty masz piękny ogród...Jestem pod wrażeniem. Rośliny wyglądają na zdrowe, dorodne. Hortensje zachwycają!


Dziękuję za miłe słowa.
Ogród miał mocno pod górkę, bo powstawał w szczerym polu. Bardzo brakowało wyższego piętra, tła. A nie bardzo chciałam iść w tuje.

Trawa to owsica wieczniezielona. Lubi ubogie, suche stanowiska. Na mojej glinie daje radę. Kwitnienie zaczyna w czerwcu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 05:54, 29 lip 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Piękne takie tamy. Nawet nie wiedziałam, że masz tyle hortensji.
____________________
Helen - Hortensjowo
Gosiek33 05:59, 29 lip 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)









Koloru teraz brak? Jeżówki teraz dużo ożywienia wprowadzają


Bardzo podobają mi się te widoczki - teraz widzę jak dobrym posunięciem była likwidacja pergoli

Czy brzoza ma taką tendencję do wypuszczania gałęzi do góry? Coś takiego zobaczyłam w tym roku i zastanawiam się czy ciąć czy pozwolić iść penduli do góry?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
antracyt 07:36, 29 lip 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Rozbujały się gaury. Kilka ocalało po tej mroźnej zimie. Chciałam dokupić, ale w sprzedaży była tylko różowa. A te różowe są sporo niższe. Kiepsko je widać w buszowisku.




Do tej pary miałam u siebie tylko wysokie białe, ale ostatnia padła tej zimy. Znalazłam jednak siewkę obok i o dziwo okazała się różowa.
Chciałam wiosną dokupić białych, nigdzie nie znalazłam i skusiłam się na taką z białym środkiem i różowym obrzeżem, jest równie wysoka.
Spokojny jest u Ciebie ogród pod koniec lipca, soczyście zielony, upału nie czuć.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Juzia 07:51, 29 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Zazdroszczę tego końca remontu
Ja jeszcze się pokiszę, a bukszpany czekają na cięcie...

Takie tamy zawsze najładniejsze

No właśnie.... nie masz jeżówek?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 09:34, 29 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Helen napisał(a)
Piękne takie tamy. Nawet nie wiedziałam, że masz tyle hortensji.


Jest ich kilkadziesiąt. Są idealnym wyborem na bezobsługowe rabaty. Choć nie da się ukryć, że do zwiewnej naturalności im daleko.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 09:40, 29 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Juzia napisał(a)
Zazdroszczę tego końca remontu
Ja jeszcze się pokiszę, a bukszpany czekają na cięcie...

Takie tamy zawsze najładniejsze

No właśnie.... nie masz jeżówek?


Została mi jeszcze redukcja zawartości dobytku, ale to już raczej wysiłek umysłowy niż fizyczny.
Z odmianowymi jeżówkami już nie eksperymentuję. Szkoda pieniędzy, bo po zimie rzadko ożywały. Ślimaki w tym roku mocno ograniczyły populację tych zwykłych: białych i różowych. Zwykle było ich więcej.
Ubiegłoroczne.




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 09:46, 29 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
antracyt napisał(a)


Do tej pary miałam u siebie tylko wysokie białe, ale ostatnia padła tej zimy. Znalazłam jednak siewkę obok i o dziwo okazała się różowa.
Chciałam wiosną dokupić białych, nigdzie nie znalazłam i skusiłam się na taką z białym środkiem i różowym obrzeżem, jest równie wysoka.
Spokojny jest u Ciebie ogród pod koniec lipca, soczyście zielony, upału nie czuć.


Ogród bardzo się zmienił przez ostatnie dwa lata. Drzewa i krzewy mocno się rozrosły i na drobnicę brak odpowiedniego miejsca. Ale też brak już sił na czasochłonne zajmowanie się pielęgnacją bylin. One wymagają odchwaszczania, podlewania, dzielenia, przycinania. W czasie upałów to wyjątkowo nieprzyjemne zajęcia.

U mnie trudno dostrzec siewki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies