Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 15:58, 02 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Od wczoraj wyraźnie się ochłodziło. Na szczęście spadkom temperatury towarzyszył też deszcz. Było już bardzo sucho. Może wreszcie uda się uporządkować część rabat.
A w ogrodzie...pierwsze symptomy jesieni.

świdośliwa Lamarcka




dereń biały SDibirica- jemu to nawet pędy już poczerwieniały



trzmielina oskrzydlona





I dla Gosiek- zdjęcie brzozy Youngii w górnej części

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:08, 02 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Dzisiejsza pogoda jest bardzo dynamiczna. Chwile ze słońcem przeplatają się z ulewnym deszczem.
Niebo było cudowne.
Widziane z tarasu. Podczas weekendu udało mi sie wreszcie pobujać na hamaku z lekturą.











I taras od zewnątrz.





Zakupiłam sobie wolnoobrotową wyciskarkę i delektuję się sokiem z mieszanki liści jarmużu, mięty, melisy, selera, surowego buraka, jabłek i porzeczek. Bardzo udany wynalazek ta wyciskarka. Gdybym wiedziała, że tak solidnie wyciska, to już dawno bym taką nabyła. Mam nadzieję, że mnie te soki pokrzepią.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:14, 02 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Mój aktualnie ulubiony fragment ogrodu. Przyciąga wzrok jak magnes.







Zakwitł floks od Galgasi. Ślimaki poturbowały go tak jak i inne byliny. Rudbekie też będą skromne.



Przetacznikowiec Crispa



I kolejna ketmia. W tle sadziec.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:20, 02 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Rudbekie Sunburst w towarzystwie rozchodników i traw.





Bardzo długo kwitnie krwawnica. Lubię ją w duecie z hakonką.





Okołostudzienny przesmyk.



I takie tamy.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 17:00, 02 sie 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Haniu Ty nawet nie wspominaj o jesieni, nieeeeee!!! Jeszcze latem Siem nie nacieszyłam, jeszcze przed urlopem jestem, jaka jesień
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 17:36, 02 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Margerytka40 napisał(a)
Haniu Ty nawet nie wspominaj o jesieni, nieeeeee!!! Jeszcze latem Siem nie nacieszyłam, jeszcze przed urlopem jestem, jaka jesień


Jesień akuratnie bardzo lubię. Urlopować się można w każdym czasie. Ważne aby było to w odpowiednim miejscu i zacnym towarzystwie. Udanego urlopu!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 18:04, 02 sie 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



I dla Gosiek- zdjęcie brzozy Youngii w górnej części



Wygląda, że i u mnie będzie podobnie






wielbię takie zaskakujące widoki





co to za jeżówka?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 18:07, 02 sie 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7285
nawert nie wiem co napisac. wszystko piekne. braki jezowek zastepuja inne tez niczego sobie

tez dzis wspomnialam ze jesien blisko, osobiscie nie lubie bo dzien krotszy, chlodniej i smutno i zadne kolory jesieni nie wynagrodza tego. u mnie czerwienieje trzmielina oskrzydlona i jarzab.


horty masz piekne, moze i nie sa zwiewne jednak ogrod bez nich sporo traci. to takie pewniaki pancerniaki ogrodowe. jednak posadzona miedzy nimi trawa juz doda lekkosci i zwiewnosci

moje 2 Youngii tez sie wypietrzaj, zdecydowanie lepiej wygladaja niz takie placki pendulowe
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Roocika 18:29, 02 sie 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Haniu, właśnie dziś zauważyłam i z przykrością stwierdzam, że drzewa szykują się do zimy.
Ja lubię jesień, bo nie lubię upału i kocham zapach jesiennych liści
Edit. I alergia mi odpuszcza
Edit 2. Zanabylam zwykle krwawnice i kuszą mnie tawułki, bo wszędzie je widzę ale jakoś nie mam pomysłu gdzie je posadzić
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Dorii 20:01, 02 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Jesień akuratnie bardzo lubię. Urlopować się można w każdym czasie. Ważne aby było to w odpowiednim miejscu i zacnym towarzystwie. Udanego urlopu!

Też lubię jesień ale tą ciepłą i słoneczną bo pluchy i zimną nie lubię. Jesień ma jednak jeden wielki minus, po niej przychodzi zima a jak już pisałam pluchy i zimna nie lubię, najchętniej bym przespała całą.
Widoczki u ciebie jak zawsze cudne.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies