Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 22:24, 06 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Agatorek napisał(a)


„Osiedlowy skwerek” ???
Haniu, Twój ogród wygrałby pierwsze miejsce w konkursie osiedlowych skwerków .
Masz przepiękny ogród


Mam konkurencję w postaci trawników otoczonych tujami (podsypanych białą Marianną) plus rabatką z wierzbą hakuro. Niewątpliwie się wyróżniam. Robię za osiedlowego dziwaka ("Jesooo, ale pani utopiła kasy w tym ogrodzie")
Dziękuję w imieniu ogrodu za miłe słowa. Bardzo krzepią.

Zamiast biegać co miesiąc z Roundupem po przedpłociu, skopałam ugór, wysiałam trawę i posadziłam drzewa. I jeszcze kosić muszę.



Bardzo, bardzo marzyłam o własnym skwerku.





Nie przypuszczałam, że hortensje i rozchodniki tak przyjemnie się połączą.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:36, 06 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Monia81 napisał(a)
Ten zakręt taki tajemniczy i ta niewiadoma gdzie ścieżka prowadzi cudnie Haniu

Wszystkie ścieżki prowadza "w kółko Macieju". Dzięki temu wydaje się, że ogród jest duży.








rondo z klonem strzępiastokorym





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:47, 06 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
AlinaP napisał(a)
Witaj Haniu. To ciekawe, kiedy odkryłam ogrodowisko Ty zakładałaś swój wątek. Byłam u Ciebie na początku. Potem długo nie. Oglądałam ogrody już urządzone. Place budowy i początki ogrodu za bardzo mi przypominały moje doświadczenia i chciałam od tego uciec. A teraz - jaki piekny ogród powstał. Świetne kadry. Bardziej jednak zaintrygowała mnie myśl Władysława Tatarkiewicza.
Pozdrawiam

Aha, na temat tawułek mam podobne doświadczenia. Najlepiej rosły na glinie i od południa, w pełnym słońcu.


Na początku też czerpałam od doświadczonych w boju ogrodowych forumek. Skarbnica wiedzy. Ale lubię czasem wracać do tych pierwszych miesięcy budowania ogrodu. To taka forma nagrody za niewątpliwy wysiłek.

Wiąz JH. Wsadzałam 30 cm krzewinkę.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:57, 06 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Dla Marty ku pokrzepieniu- dziecko specjalnej troski.


Potwór to nie jest, ale wreszcie ją widać.

Z dwóch rodgersji w tym sezonie kwitnie tylko jedna. Druga zastrajkowała (po wycięciu katalpy zmieniły się jej warunki świetlne).



Trzymam rękę na pulsie przegorzanów. Masakrycznie się wysiewają i trzeba pilnować ścięcia główek.





W czerwcu ścięłam kwiatostany żurawkom krwistym. Teraz powtarzają kwitnienie.



Sadziec wreszcie zaczął nabierać masy. Trzy lata był marnym badylkiem.





Zaszalała przy tarasie.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 08:08, 07 sie 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8301
Haniu, Twój ogród jest wyjątkowy i bardzo piękny.
A te trawiasto-tujowo-mariankowe niech sobie pozostaną takie, jeżeli ktoś to lubi. Jest ogród i nie trzeba się przy nim narobić...
____________________
Helen - Hortensjowo
Juzia 08:30, 07 sie 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38645
Bardzo lubię ten twój skwerek

A sąsiedzi się nie zarazili ogrodnictwem przez te kilka lat?
U mnie też były trawniki z tujami, a teraz prawie każdy dorobił rabaty. Chyba im głupio było jak ja z sąsiadką tak szalałyśmy
Też jako jedyna mam coś na przedpłociu, ale u mnie to tylko liliowce. NIe tak bogato jak u ciebie
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Roocika 10:20, 07 sie 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Haniu, powiem Ci, że przepiękny masz skwerek, też bym chciała mieć taki ładny
Twoje pragmatyczne podejście do ogrodu zawsze mnie pokrzepia

Na swoim przedplociu mogłabym co najwyżej posadzić jakieś niskie byliny bo inaczej ciągnik z zestawem by skosił
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
AlinaP 12:55, 07 sie 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Odpowiem bez cytowania. Ten wiąz jest cudny. W 2015 r. mój ogród już istniał długo. Dzięki ogrodowisku poznałam nowe rośliny, część dzięki buszowaniu po sklepach internetowych. Wiem, że najwieksze rewolucje poza mną, jednak nie mówię stop małym zmianom. Jak długo można gonić króliczka?
Z przyjemnością oglądam ogrody tutaj, wymiana doświadczeń jest cenna.
Pozdrawiam
____________________
Ala
wiklasia 18:32, 07 sie 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Mi ten Twój skwerek to raczej mały park przypomina. A te zakretasy świetnie go rozciągnęły. Dopiero rzut ogrodu uświadomił mi jak fantastycznie go powiększyłas poprzez zastosowanie wijących ścieżek
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
mrokasia 07:03, 08 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Już to chyba kiedyś pisałam ale Twój ogród musi fajnie z góry wyglądać . Szczególnie wśród trawnikowo-tujowych tworów ogrodopodobnych.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies