Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Nowa12 21:25, 02 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jak ci rośnie ta różowa tawułka? Bo mam taką samą i kiepsko kwitnie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Gruszka_na_w... 21:28, 02 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Gosiu, u mnie chcą rosnąć tylko te pospolite jeżówki purpurowe. Lata temu wysiałam nasionka, siewki potykałam to tu, to tam. Z kupowanych jeżówek przetrwała też tylko ta zwyczajna biała. Taka mam nadzieję, bo w tym roku nie kwitła. Ślimaki ją pokonały.
Tarcia, hortkami opędzam całą drugą część sezonu. W ciągu 6 lat tylko raz się nie popisały. Kwiaty spaliło słońce i wielotygodniowa susza.
Za klasycznymi pendulami nie przepadam. Youngii akceptuję bez zastrzeżeń. W tym miejscu jest akuratna.

Asiu/ Rociko , upałów nie toleruję już od wielu lat. Da się je wytrzymać jedynie w pobliżu sporego zbiornika wody. W warunkach domowych nawet ogród nie daje ukojenia. Nocą trudno się zregenerować. I nawet alergii nie potrzeba.

Dorii, lubię wszystkie pory roku. Każda ma swój sens. Ale mam ten komfort, że nie muszę główkować, czym zająć nieletnich podczas listopadowych dni. Późną jesienią staję się maniakiem literacko-filmowym.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:34, 02 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Nowa12 napisał(a)
Jak ci rośnie ta różowa tawułka? Bo mam taką samą i kiepsko kwitnie.


Z tawułkami mam przedziwne doświadczenia. Sadziłam je na samym początku w 2013, kiedy w ogrodzie praktycznie nie było cienia. Wybujały nad wyraz.



Potem już nigdy nie osiągnęły takich rozmiarów. Po trzech latach je dzieliłam. Co roku kwitną. Wodę mają tylko z tego, co spadnie z nieba.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
kasia1 07:12, 03 sie 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Haniu, zaskoczyłaś mnie z tą tawułką. Nigdy ich nie kupiłam, bo myślałam, że lubią wilgoć i półcień, a nie glinę-skorupę i patelnię
Na zdjęciu wyglądają bajecznie.

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Gruszka_na_w... 11:51, 03 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
kasia1 napisał(a)
Haniu, zaskoczyłaś mnie z tą tawułką. Nigdy ich nie kupiłam, bo myślałam, że lubią wilgoć i półcień, a nie glinę-skorupę i patelnię
Na zdjęciu wyglądają bajecznie.



Patelnia i glina wybitnie im służyła. Taki paradoks. Zwróć uwagę na jeżówki i pysznogłówki w tle. Były wyższe ode mnie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Yenna 11:54, 03 sie 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 561
Witaj Haniu, w końcu dotarłam do Ciebie z rewizytą.
Chociaż można powiedzieć, że dotarłam dopiero do bieżących dni, bo w Twoim wątku buszowałam od dawna. Co chciałam poskakać kilka stron, to trafiałam na ciekawą dyskusję
Powiedzieć, że masz piękny ogród to jak nie powiedzieć nic. Zachwycam się nim będę zaglądać i podziwiać dalej.
____________________
Marta z Vengerbergu
sylwia_slomc... 22:48, 03 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Niesamowicie podobają mi się kadry Twojego ogrodu Taka swoboda w nasadzeniach, lekkość, oddech...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Johanka77 07:05, 04 sie 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
I na koniec zostały takie tamy. Prozaiczne.












Takietamy prozaiczne dla mnie najpiękniejsze
Do mnie zawsze taką prozą pisz

Hania, ja do Ciebie zawsze po ukojenie przychodzę.

Napatrzę się i napatrzę jak w pięknym arboretum i już mi lepiej
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
KasiaBawaria 08:10, 04 sie 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
To moze dlatego te moje tawulki nie chca u mnie rosnac, bo je w cieniu posadzilam dziwne myslalam, ze lubia cien.
____________________
Zapraszam na kawe
Brzozowadzie... 16:30, 04 sie 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Zapisuję się do teamu "takie tamy"
U mnie dobrze rosną tylko tawułki Pumila, reszta po dwóch - trzech latach zanika. Myślę, że pod drzewami mają za mało wilgoci jednak.
Ta ławeczka pod brzozą - niesamowicie urokliwa!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies