Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Pszczelarnia 18:47, 24 lis 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Haniu, Emocjonalna Pragmatyczko, wiem, że brzmi to dziwnie ale ja jeszcze tkwię w pracach ogrodowych. Ścigam się z krótkim dniem i nadchodzącym ochłodzeniem.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Martka 22:05, 24 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Lubię listopad. Od kiedy mam ogród na wyciągnięcie ręki odczuwam większy związek pomiędzy moim ciałem i duchem a naturą. Czuję, że teraz można sobie zapaść w sen zimowy. Podrzucać ziarno do karmnika, popijać herbatkę z sokiem z kwiatów bzu i gapić się na te mgły. I budzik nie dzwoni. Wszystkie sny śnią się do końca.


Haniu, jak Ty pięknie piszesz... Ciało, duch i natura potrzebują się odnaleźć, a ogród może w tym bardzo dopomóc, w to nie wątpię już zupełnie. W tym wszystkim, jak się okazuje, ... dość mocno przeszkadza praca zawodowa! Niespieszne poranki i obojętność na wskazania zegarowe - takie stany uwielbiam Haniu, Twój ogród działa bardzo, nawet powiem że wyjątkowo kojąco
TAR 15:37, 25 lis 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7617
Hankaaa a ty uważaj na ten soczek z kwiatow bzu, bo wiesz ze cisnienie obniza?

Tych snow do konca zazdroszcze przeokrutnie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 16:51, 25 lis 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
TAR napisał(a)
Hankaaa a ty uważaj na ten soczek z kwiatow bzu, bo wiesz ze cisnienie obniza?

Tych snow do konca zazdroszcze przeokrutnie


Dyć nie pijam go litrami. Dla smaczku dodaję.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:54, 25 lis 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Martka napisał(a)


Haniu, Twój ogród działa bardzo, nawet powiem że wyjątkowo kojąco


Oj, działa! Nie tylko na mnie. Ptaki też zadowolone. Dzisiaj musiałam dokupić kolejne 10 kg karmy. Z poprzednią dostawą uwinęły się w tydzień.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:55, 25 lis 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pszczelarnia napisał(a)
Ścigam się z krótkim dniem i nadchodzącym ochłodzeniem.


Śniegowe opady mają nas ominąć. Może zdążysz.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 16:59, 25 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Ostatnio u Ciebie podczytuję i podglądam po cichu, ale z wielką przyjemnością
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 19:10, 26 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, jaką karmą częstujesz skrzydlate? Apetyty mają na nią całkiem spore
jolanka 20:09, 26 lis 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16483
Haniu, soczek z czarnego bzu nie obniży ciśnienia zmieszany razem z szampanem, cytryną i kostkami lodu, sprawdzone
A jakie dobre, dawkowanie w litrach wskazane
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gruszka_na_w... 21:42, 26 lis 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Martka napisał(a)
Haniu, jaką karmą częstujesz skrzydlate? Apetyty mają na nią całkiem spore


Tę karmę wzbogacam 3 kg słonecznika. Dodatkowo kupuję Lidlowskie kulki tłuszczowe, te mniejsze. A w kolejnym karmniczku wsypuję łuskane orzechy włoskie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies