Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:06, 15 gru 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Asiu, dzisiaj pachniało wiosną i nawet słonko wypuściło parę promieni. Trochę odżyłam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 07:47, 16 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11683
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Od prawej dwie grusze, potem są jabłonie. I żywopłot, i owocowe dają radę.

Uprzedziłaś moje kolejne pytanie Przycinanie żywopłotu (części naziemnej) najwidoczniej mocno spowalnia rozrost jego korzeni. Muszę to zapamiętać.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 13:59, 16 gru 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
antracyt napisał(a)

Uprzedziłaś moje kolejne pytanie Przycinanie żywopłotu (części naziemnej) najwidoczniej mocno spowalnia rozrost jego korzeni. Muszę to zapamiętać.


Graby i buki mają korzeń palowy, drzewka owocowe dostają co roku kompost. Dodatkowo są nawożone azofoską i polifoską. Ogród jest na byłym polu. Bardzo żyznym.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 14:26, 16 gru 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7419
i u nas wiatr dzis chmurzyska przegonil, niebo blekitne, slonko świeci i +9 na osi. Od razu lepiej.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Judith 15:03, 16 gru 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9961
TAR napisał(a)
i u nas wiatr dzis chmurzyska przegonil, niebo blekitne, slonko świeci i +9 na osi. Od razu lepiej.


U nas dzisiaj czarne niebo. I tak od dłuższego czasu... Depresyjnie...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Szymka 18:12, 16 gru 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Ostnice są cudowne do końca czerwca. Potem tworzą nasienniki i jeśli w porę się ich nie usunie, to źdźbła mogą się pokładać. Usuwam nasienniki na dwa sposoby: poprzez wyczesywanie grzebieniem o grubych ząbkach albo poprzez delikatne wyciąganie źdźbeł z kłosami. Robię to ze 2-3 razy. U mnie jest glina. Teoretycznie stipy wolą lżejsze gleby, ale u mnie rosną dobrze. Podczas jesiennych porządków mocno je odchudzam. Wyrywam sporą część kępy z korzeniami. Przy okazji gleba wokół kępy zyskuje nieco powietrza.


Ale i tak masz 2 razy większe niż moje... Może powinnam je przesadzić do żyźniejszej ziemi.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Agatorek 11:32, 25 gru 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13273
Wesołych Świąt i wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 22:00, 26 gru 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Aguś! Buziaki.
Święta były wyjątkowo mroźne, ale przeżyliśmy je w zdrowiu i spokoju. To teraz chyba najważniejsze.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 17:14, 27 gru 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, spokój i zdrowie też bardzo sobie cenię  a tymczasem wiosna zapowiada, że niedługo nadejdzie czekam na Twoje narcyzy i szafirki oraz... zaczęłam lekturę Twego wątku od samego początku i proszę, jakie rymy tworzymy pozdrawiam, Haniu!
Kasiek 19:04, 30 gru 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Hanko kochana...Dziekuje za dobre slowo...
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies