Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Judith 14:34, 06 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9934
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Dzięki za miłe słowa.
Egzaltacje rzeczywiście nie są moją mocną stroną. Może coś tracę?

Do bielenia sporządza się roztwór o konsystencji śmietany z:
1) wapna rozpuszczonego w wodzie z dodatkiem mleka (u mnie było to 2 kg wapna)
Może to być zwykłe wapno budowlane albo w opakowaniu z napisem "wapno do bielenia drzew". To drugie jest oczywiście sporo droższe.
2) białej farby emulsyjnej nieco rozcieńczonej wodą

Gruszko, a jakie proporcje?

EDIT: brak egzaltacji nie jest stratą lecz wartością .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 14:45, 06 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Wsyp do wiadra wapno i powoli dolewaj cieczy( najpierw 1/2 l, potem więcej), mieszaj. Wapno się dosyć długo rozpuszcza. Konsystencja ma być dosyć gęsta, żeby nie ściekało z pni.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Monia81 15:04, 06 sty 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8027
Bardzo mi się podobają drzewka owocowe z tą białą korą ja szykuję się na sobotę, może się uda, dzisiaj u nas wietrznie i śnieżek co jakiś czas leciutki leci. Wszystkiego najlepszego Haniu w tym Nowym Roku
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Judith 15:08, 06 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9934
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Wsyp do wiadra wapno i powoli dolewaj cieczy( najpierw 1/2 l, potem więcej), mieszaj. Wapno się dosyć długo rozpuszcza. Konsystencja ma być dosyć gęsta, żeby nie ściekało z pni.

Czyli biała farba emulsyjna to nie jest drugi (obok wapna) składnik, ale alternatywa?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 15:39, 06 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Judith napisał(a)

Czyli biała farba emulsyjna to nie jest drugi (obok wapna) składnik, ale alternatywa?

Tak.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sarenka 15:53, 06 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Oby zbliżała się jak najszybciej.
Pobieliłam też dolną część gałązek krzewów owocowych. Czarna porzeczka zaczęła w czasie tego ocieplenia wypuszczać listki. Bielenie było wskazane.
Jabłonie można już ciąć pod koniec stycznia, jeśli nie będzie mrozów. Grusze nieco później. Teraz nie tnie się tylko wiśni, czereśni i śliw.


Cześć Haniu
Dzięki Tobie teraz i ja zerkne czy u nas krzewy się nie obudziły i w razie co to się wapnem posmaruje
____________________
Magda W samym sloncu
Judith 17:25, 06 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9934
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Tak.

Ok, dziękuje za wskazówki .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:46, 06 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
sarenka napisał(a)


Cześć Haniu
Dzięki Tobie teraz i ja zerkne czy u nas krzewy się nie obudziły i w razie co to się wapnem posmaruje


Na Dolnym Śląsku co prawda inna strefa klimatyczna niż u Ciebie, ale warto trzymać rękę na pulsie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:01, 06 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Monia81 napisał(a)
Bardzo mi się podobają drzewka owocowe z tą białą korą ja szykuję się na sobotę, może się uda, dzisiaj u nas wietrznie i śnieżek co jakiś czas leciutki leci. Wszystkiego najlepszego Haniu w tym Nowym Roku


Dzięki Moniś za życzenia.
U mnie lekki przymrozek, bez śniegu. Wiało tylko okrutnie i to mnie powstrzymało przed chęcią wstępnego przycięcia hortensji. Zaczyna im urywać kwiatostany i one fruwają gdzie popadnie.

Strasznie mi już tęskno do takich widoków.









____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anna_ogrodni... 12:16, 07 sty 2022


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Witam widoki u Ciebie prześliczne i to w każdej porze roku ale przyznaję ze letnie chwytaja mnie za serce wszystkie kwiaty cudne ja już też z utęsknieniem wyczekuje wiosny
Dzięki tobie postanowiłam pobielić moje drzewka owocowe mam tylko 2 wiśnie więc ta robota to sama przyjemność
Pozdrawiam
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies