Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Szymka 12:46, 07 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Dzięki Moniś za życzenia.
U mnie lekki przymrozek, bez śniegu. Wiało tylko okrutnie i to mnie powstrzymało przed chęcią wstępnego przycięcia hortensji. Zaczyna im urywać kwiatostany i one fruwają gdzie popadnie.

Strasznie mi już tęskno do takich widoków.



Ja też już liczę tygodnie do wiosny i takich kolorowych ogrodów...
Dlatego wszyscy powinniśmy umieszczać takie zdjęcia ku pokrzepieniu serc
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Gruszka_na_w... 13:13, 07 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Witam widoki u Ciebie prześliczne i to w każdej porze roku ale przyznaję ze letnie chwytaja mnie za serce wszystkie kwiaty cudne ja już też z utęsknieniem wyczekuje wiosny
Dzięki tobie postanowiłam pobielić moje drzewka owocowe mam tylko 2 wiśnie więc ta robota to sama przyjemność
Pozdrawiam


Dwa drzewka to rzeczywiście niewiele.
Bywają już dni, ze wiosnę czuć w powietrzu. Jeszcze trochę. Najgorsze za nami.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:22, 07 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Szymka napisał(a)


Ja też już liczę tygodnie do wiosny i takich kolorowych ogrodów...
Dlatego wszyscy powinniśmy umieszczać takie zdjęcia ku pokrzepieniu serc



Chyba większość ogrodników przegląda teraz swoje wiosenno-letnie foldery ze zdjęciami.

Ku pokrzepieniu!



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 13:34, 07 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11649
Tak Haniu, takich zdjęć nam teraz potrzeba
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 22:30, 07 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, widzę, że tu też niezłe doładowanie kolorem Tak, chętnie wracamy do zdjęć z sezonu.

Przez ostatnie wieczory podłączam się do Twojego wątku jak do kroplówki, już 400setna strona, dziś wsączałam w siebie wiosnę 2017 ze względu na Twój konsekwentnie prowadzony wątek i duże stężenie zdjęć oraz informacji praktycznych, a także zagęszczenie rzadkich wyrażeń - sprawa wymaga czasu, ale o tej porze roku zupełnie mi to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie jak dobrnę do sezonu 2021, skrobnę podsumowanie

Edit: Ta fioletowa szpiczasta bylina - co to?
Gruszka_na_w... 13:23, 08 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
antracyt napisał(a)
Tak Haniu, takich zdjęć nam teraz potrzeba


Oj tak!

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:33, 08 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Martka napisał(a)
Haniu, widzę, że tu też niezłe doładowanie kolorem Tak, chętnie wracamy do zdjęć z sezonu.

Przez ostatnie wieczory podłączam się do Twojego wątku jak do kroplówki, już 400setna strona, dziś wsączałam w siebie wiosnę 2017 ze względu na Twój konsekwentnie prowadzony wątek i duże stężenie zdjęć oraz informacji praktycznych, a także zagęszczenie rzadkich wyrażeń - sprawa wymaga czasu, ale o tej porze roku zupełnie mi to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie jak dobrnę do sezonu 2021, skrobnę podsumowanie

Edit: Ta fioletowa szpiczasta bylina - co to?


Na zdjęciu jest przetacznikowiec wirginijski ‘Red Arrows’. Bezproblemowy.

Bardzo mi miło, że chce Ci się poświęcić czas na te moje wypociny okraszone dosyć wątpliwej jakości materiałem zdjęciowym. Ale rozumiem. W pierwszych latach pobytu na forum namiętnie czytałam niektóre wątki od początku. Można było zapoznać się z całym procesem twórczym powstawania ogrodów. Dylematami właścicieli i ich wyborami.
Ułatwiło mi to życie - zrozumiałam, że ogród nigdy nie jest dziełem skończonym i wciąż ewoluuje.
Zaintrygowało mnie to "zagęszczenie rzadkich wyrażeń".
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 17:40, 09 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, u kogo na wątku "uprasza się”, kto "puszcza się galopem przez ogród", bądź "szybkim kłusem przelatuje" przez tenże ogród? Kto "omiata", komu pod nogami "ciumka nasączona wodą gleba.”, u kogo czasem jest „grząsko nad wyraz” i wreszcie kto narzeka, że nie ma czasu na refleksyjne puszczenie dymka? Z tego słownik można zrobić Jest uciecha w trakcie czytania Już 500 Chcę zdążyć do wiosny
Gruszka_na_w... 20:15, 09 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:28, 10 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Wykorzystuję korzystne położenie geograficzne i rozpoczęłam wycinki. Pod sekator poszły pierwsze miskanty, rozplenice na podokiennej na froncie i resztki hortensjowych kwiatów na zapłociu. Docelowe cięcie będzie później, a brak kwiecia na gałązkach ułatwi przepchanie patyczków przez zrębak.
Ziemia jeszcze zmarznięta. Można było pracować bez zapadania się w glinę.
Przyszła zamówiona paczka z ogrodniczymi przydasiami. W związku z drastycznymi podwyżkami gazu spodziewam się sporych podwyżek cen nawozów. Zrobiłam zapasy nawozu azotowego do trawników i rabat, siarczanów do kwaśnolubów (potasowego i amonu). Dokupiłam chelat żelaza i koński obornik w granulkach.
Kolejne dni też mają być sprzyjające. Postaram się je wykorzystać. Pora ścinać rozchodniki. Po kilku zamrażaniach i odmarzaniach zwalają się z nóg.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies