Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Judith 16:27, 10 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Gruszko, Ty na Dolnym Śląsku mieszkasz? Na jednym z pierwszych zdjęć widać chyba Ślęzę .
Dla mnie do marca pewnie będzie zbyt zimno. Mimo, że czasem mnie nosi, to jednak nie zaczynam prac zanim nie zrobi się w miarę ciepło. Obstawiam marzec
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
vita 16:36, 10 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4040
Fajnie wam na tym Dolnym Śląsku, parę razy miałam okazję porównać zaawansowanie wiosny z lubelskim. Ale ciąć to można już chyba wszędzie?
Dzięki za ściągę nawozów, nigdy nie wiem co kupować. Do czego używasz chelatu żelaza?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
TAR 18:46, 10 sty 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
optymizmem powialo i dobrze
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 20:16, 10 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
vita napisał(a)
Fajnie wam na tym Dolnym Śląsku, parę razy miałam okazję porównać zaawansowanie wiosny z lubelskim. Ale ciąć to można już chyba wszędzie?
Dzięki za ściągę nawozów, nigdy nie wiem co kupować. Do czego używasz chelatu żelaza?


Chelat rozcieńczam wodą i podlewam głównie rodki i azalie. Bogdzia zalecała taki pozimowy oprysk po liściach z chelatu, zwykłego florovitu i Pinvitu. Po zimie szybko nabierają ładnych kolorów. Jeśli coś z zimozielonych wykazuje objawy niedożywienia, to też używam tego pierwszego.
Kiedyś oglądałam filmiki z rabat trawiastych ogrodu pokazowego. Tych traw było na tyle dużo, że wycinkę zaczynali już w grudniu. Przetestowałam u siebie, że trawom mrozy nie zagrażają. Kępy są wrażliwe na wygniwanie tylko wtedy, kiedy wokół nich tworzą się zastoiny wody; np. po roztopach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:24, 10 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Judith napisał(a)
Gruszko, Ty na Dolnym Śląsku mieszkasz? Na jednym z pierwszych zdjęć widać chyba Ślęzę .
Dla mnie do marca pewnie będzie zbyt zimno. Mimo, że czasem mnie nosi, to jednak nie zaczynam prac zanim nie zrobi się w miarę ciepło. Obstawiam marzec


Mieszkam przy wlocie do Kotliny Kłodzkiej. Ta górka to co prawda nie Ślęża. Ta przestaje być widoczna jakieś 30 km ode mnie. Ale mam widoki na góry Złote, Bystrzyckie i Sowie. Czasem widać Śnieżnik.
Wrażliwych roślin już u mnie nie ma. Te, co miały zejść, to zeszły. Czasem róże jeszcze z lekka podmarzają, ale się odbudowują. Ścięte trawy przeżyły dwa lata temu 20-sto stopniowe bezśnieżne mrozy w marcu. Nowozelandzkie turzyce są wrażliwe na zimno. Tych nie mam. Miskanty i rozplenice dają radę.
W marcu mam już na rabatach sporo cebulowych plus bardzo grząską glebę. Skakać się bezszkodowo z sekatorem już się nie da.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:25, 10 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
TAR napisał(a)
optymizmem powialo i dobrze


Co roku piszę, że w okolicach Trzech Króli odczuwam wewnętrzny przymus do chwytania za sekator. To pewnie przez ten dłuższy o 10 minut dzień.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 20:36, 10 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Ja z sekatorem zawsze startuję w lutym Zaczynając od drzew owocowychWszystkiego dobrego na ten Rok i sezon ogrodowy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
wiklasia 21:16, 10 sty 2022


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Haniu, ściskam noworocznie.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Martka 08:38, 11 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, ja też zamierzam rozładować trochę marzec i powycinać trawy, ale dopiero na początku lutego. Teraz mam jeszcze końską dawkę spraw pracowych do przerobienia. Czy graby i buki można ciąć Brz szwanku już na początku lutego?
antracyt 09:34, 11 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Też w tym roku wcześniej zacznę ciąć miskanty. Ostatnie wichury połamały je bardzo mocno i kawałki po całym ogrodzie fruwają.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies